obilir > Konular > Seyahat / Tatil > Gezi / Turlar > New York’da Görülmesi Gereken Yerler

New York’da Görülmesi Gereken Yerler

Eğer tatil rotanızı New York’a çevirmek niyetindeyseniz o zaman bu büyük şehri ziyaret etmeden evvel bu makaleye göz atmalısınız. New York o denli büyük bir şehirdir ki gitmeden evvel nereleri görmeniz gerektiğini, New York’ta gidilecek yerlerin bir listesini yapmanızı tavsiye ederim. Gelin hep birlikte kısa bir New York turuna çıkalım ve görülmesi gereken yerleri birlikte keşfedelim…

 

Eğer tatil rotanızı New York’a çevirmek niyetindeyseniz o zaman bu büyük şehri ziyaret etmeden evvel bu makaleye göz atmalısınız. New York o denli büyük bir şehirdir ki gitmeden evvel nereleri görmeniz gerektiğini, New York’ta gidilecek yerlerin bir listesini yapmanızı tavsiye ederim. New York’da yapılabilecek sayısız aktivite, keyifli ve eğlenceli bir dolu seçenek vardır. New York şehri dünyanın her noktasından yıl boyu turist akınına uğrar. Ziyaretçilerinin hemen hepsi en iyi yemek, en iyi konaklama, en heyecanlı aktivitelerin arayışındadır… Öyle ise gelin hep birlikte kısa bir New York turuna çıkalım ve görülmesi gereken yerleri birlikte keşfedelim.

 

New York denilince akla ilk gelen adreslerden biridir Times Square. Bu alan, yıl boyu düzenlenen pek çok aktiviteye ev sahipliği yapar. New York’un sunduklarını keşfetmek için bu alanda bisiklet ya da taksi ile kısa bir tura çıkabilir ya da yürüyebilirsiniz. Times Square’ı gezerken yemek yemeye uygun pek çok alan bulabilir ya da dumanı üzerinde tüten bir kahvenin keşfinize eşlik etmesini sağlayabilirsiniz.

 

New York’da görülmesi gereken bir diğer alan da Central Park’tır. Central Park ve civarındaki aktivitelere katılabileceğiniz gibi, Central Park’ta yer alan ve size keyifli bir piknik yapma şansı tanıyacak mekanlarda dinlenebilirsiniz. Ayrıca bu alanın size sunduğu eşsiz manzarayı fotoğraflayabilir, dükkanlarda alışveriş yapabilirsiniz. Cantral Park New York hakkında bilgi edinmenizi sağlayacak pek çok detayla doludur.

 

Bir diğer mutlaka görmeniz gereken yer de: Manhattan. Manhattan, kültürel özelliklerinin yanı sıra alışveriş ve yemek için de ideal bir yerdir. Manhattan’da, pek çok tasarımcının dükkanlarını da görme şansı elde edeceksiniz. Bu alanda, alışveriş yorgunluğunuzu almak için konumlanmış pek çok dünya mutfağından örnekler sunan restoranlar ve kafeler sizleri bekliyor olacak. Kültür ve sanat tutkunları da şehrin bu bölümünde yer alan müzeleri ziyaret edebilirler.

 

New York her anından ayrı keyfi duyacağınız, ritmi yüksek ve değişken bir şehir. Sadece New York sokaklarında turlamak bile bir metropol olmanın ayrıcalıklı dünyasının ne olduğunu size anlatacaktır. Ayrıca şehrin hemen her noktasını gezmenizi sağlayacak şehir turlarını da deneyimlemenizi tavsiye ederim.

 

New York’ta pek çok nitelikli otel bulunuyor. En çok vakit geçireceğiniz bölgeye yakın bir otel seçimi yapabilirsiniz. İndirimli otel rezervasyonları için hotels.com coupons sayfasına bakın. Ayrıca tikokupon.com’da otel resevasyon sitelerinin indirim kuponları yer alıyor. Ücretsiz bir hizmet. Siz de değerlendirebilirsiniz…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir