Mutlu Bir Yaşam ve Zaman Yönetimi İçin İpuçları

Yaşam üzerinde yürüdüğünüz uzun bir çizgiden ibarettir, bu çizgi bölümlere ayrılmıştır dün- bugün-yarın işte insan ömrü bu üç kelimenin uzunluğu kadardır. Bu üç kelime tıpkı banka hesabı gibidir bugün içinde yapılanlar yarın olan geleceğinize yatırımlardır, yarınların mimarı ise dünlerdir, bütün yaşamınız ve sermayeniz bu üç kelimede gizlidir bunun için yaşamınızı ipotek ettirmeyin zamanımızı etkili yönetin. Zamanına yatırım yapan insanlar uzun vadede güzel kazançlar elde etmekte ve doyuma ulaşmaktadırlar.

Gelecek bir kumbara gibidir kumbaranın içi ne kadar çok ve değerli bir şekilde dolarsa açıldığında da getirisi büyük olur iste zaman da öyle zamanımızı ne kadar değerli geçirir ve doldurursanız o denli başarılı olursunuz. İşte burada sizi hayallerinize götürecek tutkularınızı yaşatacak gemi kumbaranızdır.

Bilgi çağını yaşadığınız bu zamanlarda zaman yönetimi başarı ve başarısızlıkta önemli bir kıstastır bu yüzden zafer çıtasına ulaşmak için zamanınızı güzel kullanmak gerekir. Başarılı insanlar ile başarısız insanlar arasındaki fark zamanlarını nasıl planladıklarına bağlıdır. Nasıl iyi bir hazırlık kaliteli gelişimin habercisiyse zamanı planlamak da hedeflerinize giderken sizi doyuma ulaştırır ve enerji kaybınızı engeller buda doğrudan yürüdüğünüz yolda size destek verir ve başarınıza katkı sağlar.

Başarının farklı yolları vardır. İnsanlar bu yolları geçmişten bugüne kadar kazandığı deneyimler sonucu oluşan dünya modeline göre yürür ve kendine zirvede yer yapar. Ama insanlar hangi yoldan giderlerse gitsinler plan yapmak zorundadırlar bunun için işi zamanlarını dizayn ederek başlarlar tabi bu yolda sorunlar insanların peşini bırakmaz çünkü sorunlarla dolu bir dünyada yaşamaktasınız kaynaklar azalırken, yarışa giren insan sayısı artmakta, alanlar daralmakta, her yeni gün maratona yeni kişiler eklenmekte, her geçen gün koşullar değişmekte ve artık en kaliteli zirvede.

Hayat bir yarış ise iyi kavramı yetmemektedir eğer ulaşmak istediğiniz yere varmak için ve hedeflerinizin doruğuna çıkmak için iyi kavramı yetmemekte mükemmel olmanız gerekmektedir. Mükemmeli oluştururken zamanınızı mükemmel şekilde yöneterek işe başlamalısınız.

Unutmayın! Mutlu ve kaliteli bir yaşam için zamanınızı yönetin. Eğer hayat bir yarış ise yarışta sadece ve sadece zamanınız eşit…

Tavsiyeler

Sosyal, kişisel ve profesyonel hayatında başarılı olmak isteyenler için hazırlanan bu linkteki SÖZEL OLMAYAN İLETİŞİM ve KARİZMA e-kitabı size rehber olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kitap, Kültür ve Eğitim Siteleri İndirim Kuponları – Ekim, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir