Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobilya alırken dikkat etmemiz gereken en büyük detay fabrikasyon mu? yoksa özel üretim mi? diye sorgulamamız olması gerekmektedir. Fabrikasyon üretim mobilyalar özel üretim mobilyalara nazaran yarı yarıya ucuzdur. Ucuzluk sizi yanıltmasın kalitede yarı yarıya düşüktür…

Tarzınız nedir? hangi tarz mobilyalardan hoşlanıyorsunuz önce buna karar vermeniz gerekmektedir. Mobilya ülkemizde en çok gelişen sanayi dallarından biridir desek hiçte abartmış olmayız. Örnek olarak Klasik mobilya beğeniyorsunuz. Fabrikasyon bulmak tabiki çok zor çünkü başlı başına el sanatı kaynaklı bir tarzdır. Klasik mobilyada bile yapay malzemeye rastlayabiliriz buraya dikkat, oymaların ağaç değil polyester döküm olması, hazır oyma kullanımları, ağaç kullanılması gerekirken mdf kullanılması, gürgen ağacı değip ıhlamur ağacı kullanılması gibi birçok detayları vardır.

Modern Tarz mobilyalar piyasanın en yüksek satış ve talep bölümünü oluşturmaktadır.Modern tarzda fabrikasyon üretim aşaması üst düzeydir. Hatta 3 takımı 2,999 tl ye veren firmalar bile vardır. Sektörün içinde olmamıza rağmen çözebilmiş değiliz.:))

Herkesin ekonomik bütçesi tabiki kendine göredir. Aklıma da Yahudilerin ”Ben Ucuz Mal Alacak Kadar Zengin Değilim” cümlesi de gelmiyor değil:) piyasayı gezdiğiniz zaman hem ekonomik hem de gerçek anlamda kaliteli ürünleri bulabilmek mümkün. Eğer popüler mobilya mağazalarından online sipariş vermeyi düşünüyorsanız, örneğin buradaki IKEA kuponu veya Koçtaş promosyon kodu internetten satın alırken tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Gelelim dikkat edeceğimiz diğer unsurlara, koltuk alırken sünger, kumaş, iskelet gibi detaylar sorgulanmalı süngerlerde 32 dns’nin altında olmamasına, iskeletlerin gürgen ağacı olmasına, kumaşların mümkünse polyester olmayınana bakılması gerekmektedir.

Mobilyalarda mekanizmalara, kullanılan ahşap malzemeye doğal ahşap diye fabrikasyon yapay malzemeleri almayın. Cilalarının temiz akmamış pürüssüz olması, firmanın geçmişi şikayet var mı? yok mu? sizin zevkinize uygun iç mimar hizmetlerinin olması, teslimat hizmetleri, v.s. hepsinin araştırılması lazım.

Bir Yorum

  1. Harika tavsiyeler teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir