Milyanların Oynadığı Oyun: Minecraft

Minecraft küplerle oluşturulmuş pixel bir oyundur ilk sürümü 1.2.5 tir en son sürümü 1.7.4 tür minecraft MARCUS PERSON (NOTCH) tarafınfdan yapılmış bir oyundur oyunu en son olarak 2013 te 75 milyon kişinin oynadığı gözlemlenmiştir…

 

MİNECRAFT küplerle oluşturulmuş pixel bir oyundur ilk sürümü 1.2.5 tir en son sürümü 1.7.4 tür minecraft MARCUS PERSON (NOTCH) tarafınfdan yapılmış bir oyundur oyunu en son olarak 2013 te 75 milyon kişinin oynadığı gözlemlenmiştir.

 

Minecraft Mojang tarafından satın alınmıştır mojangın diğer oyunları

*Cobalt

*scrolls

dür bu tarz oyunlar genellikle pixel olduğu için insanları çok çekmiştir minecraftın popüler modları şunlardır

TALE OF KİNGDOMS

FROSTCRAFT

EXPOLUSİON GUN MOD

X-RAY MOD

MİNESHOT MOD

VİLLAGE TAVERNS MOD

THX HELİCOPTER MOD

REİ`S MİNİMAP MOD

 

YARATIKLARI:

ENDERMAN: Işınlanma özelliğine sahip bir yaratıktır. End’de ve dünyada spawnlanırlar.. Eğer su ve lava değerse canı azalır  ve ışınlanıp kaçar. Boyu diğer yaratıklardan uzundur, yaklaşık olarak üst üste koyulmuş 3 blok kadardır.Gözüne baktığınızda veya vurduğunuzda saldırır.Öldürürseniz ender incisi düşürür. Ender incisinin özelliği ise fırlatılırsa düştüğü yere sizi ışınlamasıdır; fakat dikkat edin, 2,5 kalp hasar alırsınız. Ender incisini ender gözü yaparsanız fırlatınca gittiği yeri takip edin bir portal bulacaksınız. bu portala ender gözlerini koyun. Portalın içine atlayınca sizi End’e götürür.Endermanlar,kafanıza balkabağı takarsanız size saldıramazlar.

 

Ender Ejderhası: Sadece End’de doğar, sadece bir tane vardır ve ölünce yeniden doğmaz. Oyunda yaratılan ilk patron yaratıktır ölünce içinden enderdragon yumurtası düşürür. Ancak kıramazsınız. Yanına bir piston koyup ittirir veya tnt ile patlatırsanız çıkar.Öldüğünde +90 level xp kazandırır(Yüksek Lv iseniz daha az düşer)… Enderdragon yumurtası süs olarak kullanılmaktadır şuana kadar hiçbir özel kullanımı oyuna eklenmemiştir .

 

Creeper: Genelde oyuncuların en gıcık olduğu yaratıktır.Dünya’da spawnlanırlar. Sizi görürse yanınıza sinsice gelir ve patlar. Öldürürseniz barut düşürür. Eğer iskeletler tarafından öldürülürse müzik cd si düşürürler. Ayrıca gün ışığında yanmayarak size gündüz bile saldirabilirler . /gamerule mobGriefing false komutu girilirse bloklara zarar veremezler. Normal olarak zaten elmas bloğu, obsidyen, katman kayası,zümrüt bloğu gibi bloklara zarar veremezler

 

Örümcek: Öldürürseniz ip ve örümcek gözü düşürür.Dünya’da spawnlanırlar.Örümcekler ürkütücü bir şekilde saldırır. Ayrıca gün ışığında hiçbir örümcek size saldırmaz. Bu yüzden yarı saldırgan yarı pasif moblardır. Canı bizden ve zombi gibi canavlardan 4 can (2 kalp) daha azdır.Duvarlara tırmanabilirler ve her zaman zıpladığı için okla vurulması zor olup ekstra hasar verebilir ve ayrıca örümceklere vurduğunuz zaman size daha hızlı ve daha sinsi saldırırlar

 

Örümcek Jokeyi: Örümceğe binmiş iskeletlerdir birisini öldürseniz diğeri ondan ayrılarak saldırmaya devam eder.Hardcore(zorlu)modda çıkma olasılığı daha yüksektir.

 

Demir Golem: Oyuncuların yaptığı bir yaratıktır. Demir bloğu ve balkabağından yapılır. Creeper ve Ghast dışında bütün yaratıklara saldırır ve çok güçlüdür. Ayrıca köylerde spawnlanabilirler. Ellerine gül alabilirler. 3-5 demir ve 0-2 gül düşürürler.100 kalbi vardır ve eğer köylülere saldırırsanız size saldırabilirler.Ellerinde çiçek taşıyıp size vermeye çalışırlar(BENDEN ROMANTİKMİŞ).

 

Kardan Adam: 2 kar bloğu ve üstüne balkabağı koyunca oluşur. Yaratıklara kartopu atar ve üzerinden geçtiği yerleri karla kaplatır. 4 canı (2 kalp puanı) vardır.Creeper ve Ghast dışında yaratıklara zarar verir.Ender Dragon dahil.

 

Wither Boss: Oyuna 1.4.5 sürümünde eklenen 2. Patron yaratıktır enderdragona nazaran kafataslarını fırlatır bir kafatası oyunculara 1-6 arası kalp götürmektedir (Zırh büyülerine göre değişebilir) . Nether’de spawn edilir. Üç kuru kafa ve nether kumu ile üretilir ilk çıktıgında patlama yaparak uçmaya başlar ve kurukafa atar canı yarıya inerse yere iner ve oyunculara düz olarak saldırır fakat zırh efekti +5 eklenir … Bu oranda enderdragondan çok daha güçlüdür … Ölünce içinden Nether yıldızı düşürür .Bununla fener yaparak kendinize efektler ekleyebilirsiniz.

 

Cadı: Sadece tapınaklarda ve bataklıklardaki cadı evlerinde spawnlanır. Bize patlayıcı zehir iksiri fırlatır. Köylüye benzer. Öldürünce 0-6 şeker, kızıltaş, cam şişe, barut, örümcek gözü, çubuk ve seyrek olarak iksir düşürür. 1.7.2 versiyonuyla heryerde spawnlanabilir hale gelmiştir.

 

Herobrine: Oyunda olup olmadığı tam olarak kesinleşmemiş bir mobdur. Çoğu kişi oyun Alpha aşamasındayken ve bazı Beta sürümlerinde olduğunu iddia etmektedir. Bazı yerlerde size saldırmadığı için (modsuz versiyonda tabii ki) “test mobu” olarak da geçer. Korsan Minecraft indirme sitelerinde bazen Minecraft’ ı Herobrine Mod eklenmiş olarak sunabilirler. Çoğu zaman Herobrine’ ı gördüğünü iddia eden kişilerin başına da bu gelmiştir. Çoğu yerde Herobrine, Minecraft’ ın geliştiricisi Markus “Notch” Persson’ un ölü kardeşi olduğunu iddia eden bilgiler yer alır. Uydurma hikayeleri fazladır. Bilinmeyen bir şey olması Herobrine efsanesini güçlendiriyor. Oyunun geliştiricisi ise Herobrine’ ın asla oyunda yer almadığını iddia eder.

 

Tnt Golem: Oyunda olup olmadığı Herobrine gibidir. İlk kez tam sürüm 1.2.5’de görülmüştür. 15×15 TNT Bölgesi oluşturulduktan sonra 2 tnt üst üste koyulup üzerine balkabağı eklenince ortaya çıkar. Modsuzdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.