Home > Konular > İnternet ve Online İşler > Article Marketing > Makalelerim Neden Orijinal İçerik Olmalıdır?

Makalelerim Neden Orijinal İçerik Olmalıdır?

Bir önceki makalemde belirttiğim kendi web siteniz için orijinal içerik hazırlama kuralı yazdığınız yazacağınız makaleler için de geçerlidir. Ne kadar çok orijinal içerik hazırlarsanız o kadar çok ve çabuk rakiplerinizden sıyrılırsınız…

 

Bir önceki makalemde belirttiğim kendi web siteniz için orijinal içerik hazırlama kuralı yazdığınız yazacağınız makaleler için de geçerlidir. Ne kadar çok orijinal içerik hazırlarsanız o kadar çok ve çabuk rakiplerinizden sıyrılırsınız.

 

Nasıl mı?

Önceki makalelerimde Türkiye için yeni bir kavram olan ancak yurt dışında en tercih edilen pazarlama yöntemlerinden biri olan Article Marketing pazarlama biçiminden söz etmiş, bu sistemin Türkiye’deki ilk uygulamacılarından olan MakaleMarketi.com’da makalelerinizi yayınlayarak hem kendinize back link sağlayabileceğinizi hem de doğru hedef kitle ile buluşma şansı elde edeceğinizi yazmıştım. Bu faydayı sağlayabilmek için yapmanız gereken tek şey ise orijinal makaleler yazmak…

 

Orijinal makaleler hazırlamak demek, daha önceden kendi siteniz ya da bloğunuz için hazırladığınız yazıları yani daha önceden yayınlanmış yazıları sisteme göndermek demek değildir. Siteniz ya da bloğunuzdaki yazılar sizin tarafınızdan kaleme alınmış orijinal içerikler olabilir ancak bir kere yayına alınmış yazı artık sizin pazarlama amacıyla kullanabileceğiniz bir içerik değildir.

 

Örneğin ben, bana fayda sağlayacağına inandığım; bloğuma trafik gönderecek ve bana yeni müşteriler kazandırma potansiyeline sahip yazılarımı öncelikle Article Marketing yapmak için kullanıyor ve öncelikle bu sisteme olanak tanıyan web sitelerinde yayınlatıyorum. (İngilizce içerikler ve yabancıları hedefleyen makalelerinizi Ezine Articles, Articles Base gibi web sitelerine; hedef kitlesi Türk olan ve Türkçe yazılmış makalelerinizi ise bu konudaki ilk uygulayıcı olan MakaleMarketi’nde onaya gönderebilirsiniz)

 

Dolaylı Adresler Daha Fazla Güven İnşa Eder

Bir makale ya da içerik ne denli yardımcı ipuçları içeriyor olursa olsun satış ve pazarlama yapacağınız kendi web siteniz ya da bloğunuz içinde yayınlamak okur nezdinde her zaman için bu bilginin onun alım gücünü etkilemek amacıyla oluşturulduğu izlenimi uyandırır. Bu nedenle tarafsız bölge seçimi önemlidir.

 

Örneğin; satış ve pazarlamasını yapmak istediğiniz bir ürün ya da hizmet var. Amacınız doğru hedef kitle ile buluşmak ve bunun için bilginizi referans göstereceğiniz bir dizi yazı/makale hazırladınız. Bu makaleleri pazarlama amacıyla kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Yazıları kendi web sitenizde ya da bloğunuzda yayınlamak doğrudan adres üzerinden tanıtım yapma anlamı taşır, oysa makalelerinizi sizden bağımsız bir alanda yayınlatmak (makale siteleri) dolaylı bir adres üzerinden pazarlama yapmak anlamı taşır. Bu iki kavram arasındaki fark açıktır. Biri tanıtımdır diğeri pazarlamadır. Size kazanç sağlayacak olan ise pazarlamadır.

 

Article Marketing pazarlama yöntemi bu tarafsız bölge izlenimi yaratmak için önemlidir. Sitenizin ve bloğunuzun yönetimi size aittir, ancak bir başka web sitesinde paylaştığınız içeriğin yayına alınması bilginizin gerçekliğinin ispatıdır. Diğer bir deyişle her ne kadar bir pazarlama yöntemi olsa da doğrudan pazarlama yapılmasına izin vermeyen “Article Marketing” pazarlama yöntemi, makalenize ulaşan okurun verdiğiniz bilgi ışığında aydınlanmasını sonrasında da bu bilgiyi kendisi ile paylaşan güvenilir adresi araması yani künyenizden verdiğiniz link sayesinde size ulaşması ile sonuçlanan bir süreçtir.

 

İş kolunuza ilişkin rakiplerinizin arasından sıyrılmak ve web sitenize kaliteli trafik sağlamak için en etkili yöntemlerin başında gelen Article Marketing pazarlama yönteminin SEO alt yapısı ile gerçekleştirilmiş Türkiye’deki ilk platformu olan MakaleMarketi’nde orijinal makalelerinizi yayınlamak için hemen üye olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir