Article Marketing ve Makale Yazmanın İşinize Faydası

Bugüne kadar birçok konuda bilgi ve tecrübe edindiniz, mesleki birikimleriniz oluştu. Bunları çeşitli ortamlarda çevrenizdekilerle paylaştınız, konuştunuz, yazdınız, çizdiniz. Şimdi bilginizi paylaşarak pazarlama gücünüzü arttırmanın tam sırası…

 

Makale Pazarlama kişisel bilgi ve tecrübelerinizi, mesleki birikimlerinizi okuyucuya fayda sağlayacak bir biçimde kaleme alarak işinizin veya bağlı olduğunuz firmanın pazarlama gücünü arttırmaya yönelik bir uygulamadır.

 

Bu uygulama kapsamında;

Yazar içerik oluşturur. Oluşturduğu içeriğe iletişim bilgilerini ekler veya kendi web sitesine yönlendirmeler yapar. Daha sonra makale sitelerinde yayınlanmasını sağlar. Çünkü içerik arayan diğer web site yayıncıları makale sitelerini kaynak olarak kullanırlar (Makale siteleri yazar ve yayıncı arasında bir köprü gibidir). Yayıncılar değerli buldukları içeriği alıp yayınlar. Böylece yazar bağlı olduğu firmaya (web sitesine) birçok kanaldan ziyaretçi akışı sağlamış olur.

 

Günümüzde bu pazarlama biçimini kullanan birçok yazar ve web sitesi sahibi vardır. En çok kullanılan global tanımı “Article Marketing” olan bu uygulama ile yazarlar onlarca, yüzlerce hatta binlerce makale yazarak makale sitelerinde yayınlanmasını sağlar ve sürekli artan yeni ziyaretçiler kazanırlar.

 

Makaleler içerik olarak zengin ve okuyucuya fayda sağlayacak biçimde hazırlanmalıdır. Bu şekilde hazırlanan makaleler ile yazarın ve ait olduğu firmanın pazardaki değeri, prestiji ve saygınlığını güçlendirilmiş olurken yeni müşterilerin katılmasına da katkıda bulunulur.

 

Makalelerin internette bulunabilirliğini ve erişimini güçlendirmek için arama motoru optimizasyonu tekniklerinden de yararlanılabilir. Bu şekilde makalenin arama motoru sonuç sıralamasında ön plana çıkması sağlanır.

 

Okuyucu makale içerisinde reklam veya tanıtım değil, öncelikle kendisine fayda sağlayacak bilgiyi bulmayı umar. Bu yüzden hazırlayacağınız makale okuyucu için faydalı bilgiler içermelidir. Yani kısaca önce vermelisiniz, sonra almayı ümit etmelisiniz. İçerik itibariyle zengin ve değerli makaleler yoluyla prestijiniz ve saygınlığınız güçlendirilmiş olur, bu da yeni müşteriler kazanmanıza katkıda bulunur.

 

Yazarlar açısından bakıldığında;

İletişim bilgileri ve kendi web sitelerine yaptıkları yönlendirmeler ile hazırladıkları içerikleri makale siteleri üzerinden birçok sitede yayınlanmasını sağlayarak kendi web sitelerine gittikçe artan bir trafik oluştururlar.

 

Yayıncılar açısından bakıldığında;

Özgün ve ücretsiz içerikler sağlayabilirler.

 

Okuyucular açısından bakıldığında;

Aradıkları konu ile ilgili kontrol edilmiş ve süzülmüş nitelikli uzman bilgiye ulaşabilirler. (Kontrolü makale sitesi editörleri yapar. Uygun bulmadıkları makaleyi yayınlamazlar)

 

Makale Marketi; konusunda uzman seo ve editör kadrosuyla yazar, yayıncı ve okuyucular için toplam kaliteyi hedefleyen ücretsiz bir platform sunar. İçeriğindeki makalelerin internette bulunabilir olması için çalışır. Siz de pazarlama gücünüzü ve web sitenizin trafiğini arttırmak için Şimdi Kaydolun!.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir