Likya Turu, Likya Yolu ve Fethiye

Dünyanın en uzun yürüyüş rotalarından birisi olan Likya yolunda yürümek, Likya uygarlıklarının önemli yerlerini keşfetmek isteyenler için iyi bir fikir Likya turu olacaktır…

 

Dünyanın en uzun yürüyüş rotalarından birisi olan Likya yolunda yürümek, Likya uygarlıklarının önemli yerlerini keşfetmek isteyenler için iyi bir fikir Likya turu olacaktır.

 

Likya Turu, sadece tarihi bir yolculuk değil… Likya turu içerisinde tarihi güzellikler kadar,  tekne turları ve doğal güzellikleri keşfetme imkanı da bulursunuz.

 

Fethiye’ye ayak bastığınız anda tarihi solumaya başlarsınız…  “Tlos Antik Kenti” ile başlayan tarih yolculuğu bir doğa harikası olan kanyonu ile ünlü “Saklıkent” ile devam eder. “Xhantos, Letoon” gibi antik kentleri de keşfetmenin ardındansa otelinizde sizleri bekleyen zengin açık büfe yemek ile günü tamamlarsınız.

 

Akşamları Fethiye’nin gece hayatında eğlencenin doruklarına çıkmak isteyenler için disko ve bar turları mevcut. Seyahatinizin ikinci gününde dilerseniz tekne turuna katılabilirsiniz. Tekne turu ile Ölüdeniz kadar ünlü Kelebekler vadisini görme, soğuk sularda yüzme,  birçok ada ve koyda turkuaz mavisi sularda dalma fırsatına sahip olursunuz. Böyle güzel bir günü “Kayaköy” (antik köy) ziyareti ile tamamlamak da sanırım iyi bir fikir olacaktır.

 

Bir başka güne Dalyan’nın sazlıklardan oluşmuş labirentlerin arasında merhaba diyebilirsiniz. Patara plajının küçük kardeşi İztuzu plajında yüzmek, en az 10 yaş gençleştireceği iddia edilen çamur banyosuna girmek gibi farklı alternatifler bu turun içerisine sunulan diğer güzelliklerden.

 

Likya turu ile sadece deniz, kum, güneş değil doğal güzellikleri keşfetme, o özel koylarda yüzme, gece hayatı ile eğlenin hat safhalarına ulaşma imkanını bulacaksınız.

Yıllarca farklı şehirlerde farklı ülkelerde bazen aylarca süren geziler yaptım. Şimdi bu birikimi açmış olduğum seyahat acentesi TatilKampanyasi.com‘da gezginler ve tatilciler ile paylaşıyorum.

Özer Utku ÇET
www.tatilkampanyasi.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir