Network Marketing ve Liderlikte Etkin Olmanın Yolları

Bu makalemizde liderlik konusunu, yapmış olduğumuz iş sistemiyle alakalı değerlendirerek bu konuda size liderin hususiyetlerinden bahsedeceğiz. Çalışmış olduğumuz sektör Network Marketing sistemdir. Bu sistemde liderlik çok büyük önem arz etmektedir. Ekiplerin başarılı olmasında liderlik vasfı taşıyan ve bu konuda üzerine düşen vazifeyi en güzel şekilde icra eden kişilerin çalışmaları şekillendirmektedir…

Liderlikte Etkin Olmanın Yolları

Lider her zaman bulunduğu konumda çevresine öncülük yapan ve bu konuda çözüm üreten bir anlayışa sahiptir. Lider olmak için liderliğin kurallarını bilerek ona göre hareket dilmesi gerekmektedir.

Lider, çözüm üreten bu konuda öncülük yaparak çalışmalarını ufku açık bir şekilde yürüten, vizyon anlayışına sahip hayal gücüyle çalışma azmi olan kişidir. Liderler planlı ve programlı çalışarak bulunduğu ortamda etkin bir şekilde çalışma performansı göstererek kendisini her türlü öne çıkarmaktadır.

 

Bu makalemizde liderlik konusunu, yapmış olduğumuz iş sistemiyle alakalı değerlendirerek bu konuda size liderin hususiyetlerinden bahsedeceğiz. Çalışmış olduğumuz sektör Network Marketing sistemdir. Bu sistemde liderlik çok büyük önem arz etmektedir. Ekiplerin başarılı olmasında liderlik vasfı taşıyan ve bu konuda üzerine düşen vazifeyi en güzel şekilde icra eden kişilerin çalışmaları şekillendirmektedir.

 

Network Marketing ve Liderlik

Network Marketing’de liderlerin ve üyelerin en temel özelliği hayal gücü olması gerekmektedir. Hayal gücüne sahip bir insan atılımcı, isteklendirme sahibi ve hedefe ulaşmak için çok büyük fedakârlıkları göze alabilecek anlayışa sahip olabilecek konumdaki kişilerdir.

Network Marketing’de liderlik vasfına sahip olan bir insan, her yönüyle şeffaf olabilmeli karşısındaki kişilere açık olarak çalışmış olduğu network sistemini en güzel şekilde anlatabilme yetisine sahip olmalıdır. Bilgi ve tecrübeli bir şekilde donanımlı olduğunu karşıdakine hissettirmesi lazımdır. Konularla ilgili karşıdakini bilgilendirme ve kendine güven noktasında hareketleriyle karşısındakine bunu gösterebilmelidir.

Fedakâr olmalı ve yaptığı işe inandığını tavırlarıyla ortaya koymalıdır.

 

İkna etme yeteneği liderlik yapılanmasında çok önemli karakteristik bir özelliktir. Gerektiğinde inisiyatif alabilme çabuk karar verebilme, sorumluluk sahibi olarak bu noktada adımlar atabilmelidir. Ek iş olarak sunulan işlerde yukarda ifade ettiğim özellikler varsa bu konuda çalışma yapan kişilerin çok şanslı olduğunu söyleyebilirim.

 

Para kazanmak için kişilerin liderlik özelliklerini üzerinde barındırmaları çok önem ifade etmektedir. Network yapanların doğasında lider olmak arzusu her zaman vardır. Pozitif olmak ve negatiflerden etkilenmeyerek çalışma yapmak en vazgeçilmez liderlik prensibidir.

Başarmak için çalışmak şarttır. Lider olmak için en önemli vazgeçilmezimiz çalışmaktır. Strateji bilincine sahip olarak zamanlama yeteneğini en güzel şekilde ayarlayarak yönetme bilinciyle lider olabilmek etkin olabilmenin en güzel yollarından birisidir. Liderler sıra dışı insanlardır. Dikkat çekici birçok özellikleri vardır. Yapmış oldukları işlerde profesyonellik ön plana çıkmaktadır. Mükemmeliyetçi bir anlayışa sahiptirler.

 

Güvenilir olma, cesaretle yapacağı işlerin üzerine gitmesi liderin ayırt edici özelliklerindendir. Karşıdaki insanları tanıması yani insan sarrafı olarak insanları çözmesi farklı olduğunun bir göstergesidir. Lider kişiler her zman bir çözüm yolu bulmak için gayret gösterirler. Bu onların en farklı özelliklerinden birisidir.Liderlik size yakışır diyor,bu altın kuralları uygulayarak istediğiniz hedeflere ulaşabilmeniz dileğiyle…

 

Network Marketing Uzmanı – Ahmet NURDOĞAN

İş sistemimizle alakalı geniş bilgi ve diğer makelerimizi incelemeniz için: www.ekisimkani.net sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.