Kuvertür Çikolata Nedir? Kuvertür Çikolata Nereden Alınır?

Kuvertür Çikolata

Kuvertür Çikolata

Kuvertür Çikolata”yı pastacılık ve pasta malzemeleri üzerine satış yapan firmalardan satın alabilirsiniz…

Kuvertür Çikolata Yapımı ve Pastacılık

Çikolata yapımı ve pastacılık ile ilgilenenlerin yakından tanıdığı “kuvertür çikolata” profesyonel çikolata üreticilerinin ve pastacılık erbaplarının kullandığı yüksek kakao oranına sahip, külçe çikolataya verilen addır. Eğer siz de çikolata yapımını öğrenmeye karar verenlerdenseniz ya da pasta-kek ve pastacılık özel ilgi alanınız ise “kuvertür çikolata” tabirini sık sık duymaya başlayacaksınız… Peki, nedir bu kuvertür çikolata, nereden alınır, nasıl kullanılır?

Kuvertür Çikolata” büyük kalıplar ya da diğer bir deyişle külçe bloklar halinde satışa sunulur. İçeriğindeki kakao yağı oranı hazırlanacak olan el yapımı çikolatanın lezzetini, akışkanlığını ve kalitesini belirler. Bu nedenle “kuvertür çikolata” satın alınacağı zaman kakao yağı oranı dikkate alınmalıdır. Kakao yağının yüzdesi ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Bir kuvertürün içindeki kakao yağı %32 ile %39 oran aralığında olmalıdır. Kakao yağı ve kakao şurubunun toplam oranı ise en az %54 olmalıdır.

Başarılı Sonuçlar İçin

Başarılı sonuçlar almak istiyorsanız Kuvertür Çikolata satın alırken yukarıdaki bilgilerin ışığında hareket etmenizi tavsiye ederim. “Kuvertür Çikolata” beyaz, sütlü, semi sweet (yarı tatlı), bitter sweet (acı tatlı), bitter ve yoğunluk derecelerine göre bitter çeşitlerinden oluşur. İhtiyacınız doğrultusunda satın alınacak çeşitler genellikle 500 gram ile 2,5 kg’lık paketler halinde satışa sunulur. Saklaması da kullanımı da çok kolaydır. Kuru, ışıksız ve serin bir dolap saklamak için idealdir. Kullanımı ise tırtıklı bir bıçak aracılığı ile rendelemek sureti ile ihtiyacınız kadarını kesebilir ve geri kalanı tekrar muhafaza edebilirsiniz.

“Kuvertür Çikolata” Satın Alınacak Yerler

Kuvertür Çikolata”yı pastacılık ve pasta malzemeleri üzerine online satış yapan firmalardan satın alabilirsiniz. Özellikle pasta malzemesi satan marketler de “Kuvertür Çikolata” satın almak için ideal ve güvenilir birer adrestir. Eskiden bulunması hayli meşakkatli olan “Kuvertür Çikolata”ları artık bulmak mümkün…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Market, Organik Gıda ve Yemek Sipariş Siteleri İndirim Kuponları – Ocak, 2023

Bir Yorum

  1. İyi akşamlar
    çikolata şelalesi için tavsiye edermisiniz
    eğer bu iş için uygun değilse ne önerirsiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.