Kupon Kodları Nasıl Kullanılır?

Online alışveriş yaparken, alışveriş adımlarınızı tamamlamadan evvel ihtiyacınız olan ürün ya da hizmet ile ilgili bir kupon kodu olup olmadığını tikokupon.com üzerinden araştırmak size hem zaman hem de para kazandırır. Eğer satın alma kriterinizde Trendyol, Mudo, Boyner veya Lidyana gibi belirli bir online mağaza belirlemiş iseniz öncelikle o mağazaya yönelik indirim kuponu olup olmadığını araştırın. Bu yazıda size kupon kodları kullanımın adımlarından bahsedeceğim…

1. Araştırın ve Uygun Kupon Kodunu Bulun

Eğer marka önemli değil ürün odaklı alışveriş yapacaksanız o zaman o ürün ile ilgili kupon kodu veren markaların olup olmadığını araştırın. Araştırmanız sırasında arama motoruna yazacağınız kelime öbeğinin doğru anahtar kelimeler içermesi hedefe ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Örneğin: Bir yakınınızın doğum günü için online çiçek göndermeyi planladığınızı var sayalım. Çiçek gönderim işlemine başlamadan evvel size indirim sağlayacak uygun kupon kodu olup olmadığını araştırmak size avantajlı çiçek firması seçimi konusunda da yardımcı olacaktır. Eğer firma belirlemişseniz: “firma adı, indirim, kupon kodu” gibi belirleyici kelime öbekleri ile araştırma yapmanız doğru sonuç almanızı sağlayacaktır.

2. Kupon Kodunu Alın

Kupon kodları, kupon kodu sağlayan sitenin (tikokupon.com) çalışma prensibine göre farklı şekillerde elde edilir. Kupon kodlarının doğru çalışmasını sağlamak ve ilgili indirimi almak için; kupon kodunu size sağlayan web sitesinin üzerinden alışverişinize başlamanız önemlidir. Genel olarak profesyonel kupon siteleri, sundukları kupon kodlarının üzerine tıklamanızı ister ve kupon kodu alışverişinize devam edeceğiniz site ile etkileşimli olarak açılır. Bu adımın ardından kupon kodunu site üzerinden kopyalamanız ya da manuel olarak bir kenara not almanız istenir. Alışverişinize devam edeceğiniz site alışveriş adımları sırasında bu kodu yazmanızı ya da yapıştırmanızı sizden talep edecektir.

3. Kupon Kodu İle Alışverişi Tamamlayın

Kupon kodunu kopyaladıktan ya da yazdıktan sonra alışverişinizi gerçekleştireceğiniz site üzerinden adımları takip ederek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Tıpkı kupon kodu sağlayan web siteleri gibi online alışveriş siteleri de bir diğerinden farklı alışveriş adımları içerebilir. Bazılarının çok komplike olması ve kupon kodunu yapıştıracağınız alanı görememeniz gibi sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu durumda ilgili web sitesinin sık sorulan sorular bölümüne göz atmanız ya da iletişim bölümünden ilgili adıma ilişkin bilgi istemeniz gerekebilir. Üzülmeyin yalnız değilsiniz.

4. Kupon Kodu İşinize Yaradı mı?

Vaat edilen kupon kodlarının zaman zaman çalışması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ya da kupon kodunun sizin alışverişinizde aktif olmaması gibi bir problem de çıkabilir. Öncelikle kupon kodunun kampanya detaylarına dikkat etmeniz gerecektir. Sonrasında süresi içinde kullanıp kullanmadığınıza. Kimi kodlar ya da kampanyalar stoklarla sınırlı sunulabilir ve sıra size gelene kadar stoklar tükenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.