obilir > Konular > Alışveriş > Online Mağazalar > Kupon Kodları Nasıl Kullanılır? 4 Adımda Kupon Kodu Kullanımı

Kupon Kodları Nasıl Kullanılır? 4 Adımda Kupon Kodu Kullanımı

Online alışveriş yaparken, alışveriş adımlarınızı tamamlamadan evvel ihtiyacınız olan ürün ya da hizmet ile ilgili bir kupon kodu olup olmadığını araştırmak size hem zaman hem de para kazandırır. Eğer satın alma kriterinizde belirli bir marka belirlemişseniz öncelikle o markaya yönelik indirim kuponu olup olmadığını araştırın. Bu makalemde size kupon kodları kullanımın adımlarından bahsedeceğim…

 

1. Adım: Araştırma ve Uygun Kupon Kodunu Bulmak

Online alışveriş yaparken, alışveriş adımlarınızı tamamlamadan evvel ihtiyacınız olan ürün ya da hizmet ile ilgili bir kupon kodu olup olmadığını araştırmak size hem zaman hem de para kazandırır. Eğer satın alma kriterinizde belirli bir marka belirlemişseniz öncelikle o markaya yönelik indirim kuponu olup olmadığını araştırın. Eğer marka önemli değil ürün odaklı alışveriş yapacaksanız o zaman o ürün ile ilgili kupon kodu veren markaların olup olmadığını araştırın. Araştırmanız sırasında arama motoruna yazacağınız kelime öbeğinin doğru anahtar kelimeler içermesi hedefe ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Örneğin: Bir yakınınızın doğum günü için online çiçek göndermeyi planladığınızı var sayalım. Çiçek gönderim işlemine başlamadan evvel size indirim sağlayacak uygun kupon kodu olup olmadığını araştırmak size avantajlı çiçek firması seçimi konusunda da yardımcı olacaktır. Eğer firma belirlemişseniz: “firma adı, indirim, kupon kodu” gibi belirleyici kelime öbekleri ile araştırma yapmanız doğru sonuç almanızı sağlayacaktır.

 

2. Adım: Kupon Kodunu İlgili Siteden Almak

Kupon kodları, kupon kodu sağlayan sitenin (örn: TikoKupon) çalışma prensibine göre farklı şekillerde elde edilir. Kupon kodlarının doğru çalışmasını sağlamak ve ilgili indirimi almak için; kupon kodunu size sağlayan web sitesinin üzerinden alışverişinize başlamanız önemlidir. Genel olarak profesyonel kupon siteleri, sundukları kupon kodlarının üzerine tıklamanızı ister ve kupon kodu alışverişinize devam edeceğiniz site ile etkileşimli olarak açılır. Bu adımın ardından kupon kodunu site üzerinden kopyalamanız ya da manuel olarak bir kenara not almanız istenir. Alışverişinize devam edeceğiniz site alışveriş adımları sırasında bu kodu yazmanızı ya da yapıştırmanızı sizden talep edecektir.

 

3. Adım: Kupon Kodu İle Alışverişi Tamamlamak

Kupon kodunu kopyaladıktan ya da yazdıktan sonra alışverişinizi gerçekleştireceğiniz site üzerinden adımları takip ederek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Tıpkı kupon kodu sağlayan web siteleri gibi online alışveriş siteleri de bir diğerinden farklı alışveriş adımları içerebilir. Bazılarının çok komplike olması ve kupon kodunu yapıştıracağınız alanı görememeniz gibi sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu durumda ilgili web sitesinin sık sorulan sorular bölümüne göz atmanız ya da iletişim bölümünden ilgili adıma ilişkin bilgi istemeniz gerekebilir. Üzülmeyin yalnız değilsiniz.

 

4. Adım: Aldığınız Kupon Kodu Çalışıyor mu? Ya da İşinize Yaradı mı?

Vaat edilen kupon kodlarının zaman zaman çalışması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ya da kupon kodunun sizin alışverişinizde aktif olmaması gibi bir problem de çıkabilir. Öncelikle kupon kodunun kampanya detaylarına dikkat etmeniz gerecektir. Sonrasında süresi içinde kullanıp kullanmadığınıza. Kimi kodlar ya da kampanyalar stoklarla sınırlı sunulabilir ve sıra size gelene kadar stoklar tükenebilir. Eğer her iki durumda da bir sorun yok ise bu sorun online alışveriş yaptığınız mağazadan kaynaklanabilmektedir. Bu durumu online kupon kodunu aldığınız kupon kodu web sitesine raporlamanız ilerleyen dönemlerde çözüm ortakları seçiminde kupon kodu firmasının kriterlerini belirlemesine yardımcı olacaktır.

 

Kupon Kodu Bulmak İçin;

TikoKupon.com, üyelik gerektirmeyen, ücretsiz ve tek tıkla kupon kodları bulabileceğiniz tüketici dostu bir kupon sitesi. Seçkin markalar ve güvenilir e-Mağazalar için TikoKupon’da bulacağınız bir indirim kodu, alışverişleriniz sırasında size özel indirimler sağlayacaktır. Kupon kodunun nasıl kullanılacağı ise sitedeki her bir kuponda belirtiliyor.

ALIŞVERİŞ İPUCU: Ekstra indirim için tikokupon kullanıp fiyatları ucuzlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir