Kredi Kartı Borcunuzu Ertelemeyin

Kredi kartı borcunuzu ertelediğiniz zaman başınıza gelebilecek en kötü şey belkide kartınızın yasal işlemlere maruz kalması ve avukatlık durumlara düşmesidir. Bu durumlara düşmeden önce yapılması gereken kredi kartı borcu taksitlendirme işlemlerinden mutlaka faydalanın. Özellikle borçlu olduğunuz banka veya finans kuruluşuna giderek taksitlendirme seçenekleri isteyin. Bir çok banka kredi kartı taksitlendirme veya yapılandırma adı altında vadeleme işlemleri yapabiliyor. Sizlerde bu teklifleri gözden geçirerek borcunuzun tamamını bir anda kapatıp taksitlendirme yoluna gidiniz.

Taksitlendirme yoluna gitmediğiniz zamanlarda, kredi kartı borcunuzun asgari tutarlarını ödemek zorunda kalacaksınız. Ve bı asgari tutarlar sonrasında kaçırdığınız her tutar için ayarı faiz ödeyerek kartınızın kapanmasına sebep olacaksınız. Böylece avukatlık ve yasak işlemler başlamış olacağından dolayı, kartınıza dair kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi yapılamayacak duruma geleceğinden, mecburen yüskek oranlar ile yapılandırma sistemine geçiş yapmak zorunda kalacaksınız. Bu konuyla ilgili serbest piyasada çalışan tüm kartlar taksit kapsamında çalışan kredi kartı borç taksitlendirme finans kurumları ile iletişime geçerek ücretsiz taksit finans danışmanlığı alabilirsiniz. Biriken borçların yapılandırması yapıldığı taktirde, imzalatılan yasal belgeler ile düşülen kötü durumların önüne geçmenin en güzel yolu, borcunuzun tamamını kapatmak olacaktır. Ülkenin bir çok kentinde bu danışmanlık hizmetini veren yasal kurumlar mevcut olup, yasal olarak çalışmayan ve gayri resmi bir sistem ile danışmanlık hizmeti veren kart borcu taksitlendirme firmalarından destek almanızı tavsiye etmiyorum. Ama her şeye rağmen sizler yine de bankanızın müşteri temsilcileriile görüşerek, aldığınız teklifleri yine de bir değerlendirmenizi ve daha sonra kendi bütçenize uygun oranlarla  taksitlendime ya da kredi kartı borç kapatmaya yapan kuruluş ile çalışmanız sizin için çok daha faydalı olacaktır. Ayrıca yurdumuzun belirli kentlerinde kurulan ödeme noktaları veya taksitlendirme merkezlerini kullanarak da bu işlemleri sanal post makineleri ya da seyyar post cihazlarını kullanarak da yaptırabilirsiniz. Merkezi istanbul olan fakat içinde bir çok semti barındıran bu büyük şehirde bu borçlanmanın va kapatma işlemlerinin daha fazla olduğu görülmüş olup,bu tür kredi kartı borç kapatma finans kurumlarının bir çoğu bu kentimizde danışmanlık hizmeti vermektedir. İşte bu yüzden günü geçmeden vadesi dolmadan, ”kredi kartı borcu taksitlendirme” işlemi yapmanın faydaları saymakla bitmiyor. Aslında en basit bir işlem ile çok şey kazanırken bazen en küçük bir işlem ile çok şey kaybedebiliyoruz.Önlemlerini almak ve harcama tutarlarımızı bütçemize göre sınırlamak bunun en kolay yolu olsa da,alış veriş bizlerin hayatında tutku haline geldiğinden dolayı bazen sınırı geçtiğimiz zamanlarda, doğru yolu kullanarak borcunuzu büyütmeden kapatabilirsiniz..

Kredi kartı borç ödeme gündeminden..

Bir Yorum

  1. kredi kartı borcunu 2 ay ya da 3 ay gecikmeli ödeyenlere yapılandırma hakkı geldi. dediğiniz gibi yapılandırma yolu da düşünülebilir ama faizlerini de hesaba katarak bakmalıyız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.