Kredi Kartı Borcumu Nasıl Ödedim?

Yaptığım alış verişler sonrasında oldukça yüklü gelen kredi kartı borcumu nasıl ödediğimi anlatacağım…

Sabah saat 6 sularıydı ve ben uyandım. Öyle geç yatmıştım ki yandığımda gözlerim hala dimdik ayakta gibiydi. Hemen kahvaltımı ettim ve giyindim çarşıya doğru çıktım. Biraz borcum vardı esnafa. Onları ödemek için yola koyuldum. Esnafları gezip borcumu ödeyeceğim diye düşünürken, cebimde o kadar fazla nakit olmadığını yeni fark ettim. Yanıma ayırdığım para, borcumum dörtte  birisi kadardı. Moralim bozuldu ve  eve geri döndüm.

Öğle saatleri;

Sıkıldım ve alış verişe gittim, nakit olmadığından dolayı, kredi kartı ile alış veriş yapılacak yerlerde bulunmayı tercih ettim. Öncelikli merakım, teknolojik ürünler ve cep telefonlarıydı ve ben de hemen elimde bulunan eski cep telefonuna bakıp artık değiştirme zamanı geldi diye düşündüm. Oysa daha o da yeniydi bir ay önce samsung mağzasından almıştım, hoş ondan önceki telefonum da Nokia idi. Neyse ben cep telefonu mağzalarına yöneldim. Gezerken güzel yeni çıkan internette hızlı olan telefonlara denk geldim ve biraz göz attım gayet güzel telefonlardı ve yine çok şık lcd ekranları vardı, gözle rahat görünüyordu oldukça büyüktüler, ve bana öyle cazip geliyordu ki hemen fiyatını sordum ve almak istediğimi söyledim. Yanımda nakit olmadığından dolayı kredi kartımı kullandım ve cep telefonunu satın aldım. Oldukça mutluydum çünkü elektronik cihazları çok seviyordum.

Akşam Saatleri;

Eve geldim akşam 18 sularıydı. Aklımı kara bir düşünce aldı. O kadar çok borcum vardı ki, ben bunu bile bile kredi kartım ile alışveriş yapmıştım.Üzüldüm tabi ve  bu borçlarımı nasıl öderim diye düşünmeye başladım. Arkadaşlarımdan almaya kalksam onların da durumu pek iyi değil. Maaştan ödesem, maaş zamanı geçmişti,  zaten alsam bile maaşı esnafa olan borcumu belki anca karşılayacaktı, ben ise kredi kartlarımı düşünüyordum derken internete girdim biraz gazete okumak ve film izlemek istedim. Gerçi internet faturasının da zamanı gelip geçmişti çoktan. Onu da kredi kartımdan ödedim kesilmesin diye. Sonra google de dolaşırken bir reklam gördüm dikkatimi çekti. Reklamın adı aynı böyleydi şöyle yazmışlardı, Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme, Kredi kartı borçlarınız ödenir ve eşit taksitlere bölünüz diye altına not düşmüşlerdi bende hemen tıkladım ve karşıma bir site çıktı. Telefon numaraları var merak ettim ve aradım. Birisi çıktı telefona..ben de ne iş yaptıklarını sordum ve telefondaki kişi bana anlatmaya başladı.

Merhaba Bayım;

‘’ Bizler, bankalara kredi kartı borcu olan vatandaşlarımıza kolaylık sağlıyoruz isterseniz nakit avans veya isterseniz kredi kartı borcunuzu kapatarak sizlere destek olabiliyoruz. Örneğin kredi kartı borcunuz var ve ödemekte zorlanıyorsunuz, biz sizin kredi kartı borcunuzu tamamını kapatıyoruz ve size eşit taksitlere bölüyoruz. Ve banka faizlerinden daha düşük rakamlar ile borcunuz kapanmış oluyor. Veya eğer nakit paraya  ihtiyacınız varsa yeniden sizin borcunuzu ödeyip kredi kartınızdan size nakit ücret ödeyebiliyoruz..veya nakit paranız varsa kartınızda oradan da nakit çektirebiliyoruz ve yine eşit taksitlere bölüyoruz..’’ dedi.

Ben de hemen benim kredi kartı borcum var dedim ve şu bahsettiğiniz taksitli seçenekler dahilinde Kredi Kartı Taksitlendirme işlemi yapmak istediğimi söyledim. Hemen kartımın numarasını ve borcumu söyledim. Ödediler. Ve bana dokuz takside böldüler, öyle mutlu oldum ki anlatamam. Daha sonra nakit borçlarım aklıma geldi, onlar için de diğer kredi kartımdan nakit çektirdim ve yine taksitlere böldürdüm. Aldığım para ile esnafa olan borçlarımı ödedim. Ve gelecek ay ki yatacak olan maaşım da bana kalmış oldu, oradan sadece bana bölünen taksitleri ödemeye başladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir