Köpeğiniz İçin Veteriner Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken 8 İpucu

Bir köpek sahibi olmaya karar verdiğinizde onun sağlığı ile yakından ilgilenecek iyi bir veteriner seçmeniz gerekir. Veteriner seçimi önemlidir. Köpeğinizin başına bir şey geldiğinde, sağlığı ile ilgili endişeli bir durum geliştiğinde ya da sizin anlayamadığınız bir sorun ile karşılaştığınızda kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve rahat iletişim kurabildiğiniz bir veterineriniz olmalıdır…

 

Bir köpek sahibi olmaya karar verdiğinizde onun sağlığı ile yakından ilgilenecek iyi bir veteriner seçmeniz gerekir. Veteriner seçimi önemlidir. Köpeğinizin başına bir şey geldiğinde, sağlığı ile ilgili endişeli bir durum geliştiğinde ya da sizin anlayamadığınız bir sorun ile karşılaştığınızda kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve rahat iletişim kurabildiğiniz bir veterineriniz olmalıdır.

 

Köpeğiniz Hastalanmadan Bir Veteriner Bulun!

Köpeğinizin başına bir şey geldiğinde en son isteyeceğiniz şey onu tanımadığınız bir veterinere emanet etmektir. Bu nedenle evcil dostunuzun başına bir şey gelmeden evvel bir veteriner bulmanızda yarar vardır.

 

Peki, size uygun veterineri seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

  1. Evinize yakın bir veteriner seçmek önemlidir. Acil bir durumda mesafe önem kazanır. Bu nedenle çevrenizde bir araştırmaya çıkın.
  2. Özellikle çalışan bir bireyseniz seçeceğiniz veterinerin çalışma saatleri sizin için önemlidir. Köpeğinizin rutin bakım ve aşıları için tatil günlerinde de açık olabilen bir veteriner araştırın.
  3. Seçtiğiniz veteriner acil durumlar için yeterli donanıma sahip mi? Veterinerinizin acil müdahaleler için izlediği politikayı önceden öğrenin. Vaka ile kendisi mi ilgilenecek yoksa sizi bir hayvan hastanesine mi yönlendirecek. Böylece vakit kaybetmemiş olursunuz.
  4. Seçtiğiniz veterinerin size hangi hizmetleri sunacağını sorun. Bazı veterinerler diğerlerine oranla çok daha fazla donanıma sahiptirler. Örneğin: Kan testleri, kuaför hizmeti, röntgen… gibi.
  5. Seçtiğiniz veteriner ve çalışanları telefonda nasıl bir iletişim sergiliyor? Zaman zaman veterinerinizi aramak durumunda kalabilirsiniz. Bu bazen bir randevu bazen basit bir soru bazen de durumun telefonda teyidi gerekebilir. Aramalarınız karşısında yardımcı geri dönüşler alıp almadığınıza bakın. Müşterilerin telefonlarına hızlı geri dönüş sağlanıyor mu sorun.
  6. Köpeğiniz için birden fazla veteriner seçebilir ve köpeğinizin hangi veterinerin yanında kendini daha rahat hissettiğini de test edebilirsiniz. Bazen siz ve köpeğiniz bir veterineri diğerinden daha fazla sevebilirsiniz.
  7. Veteriner seçiminde ödeme seçeneklerine de bakmak bir kriterdir. Malum olunduğu üzere veteriner hizmetleri ucuz hizmetler değildir. Bu nedenle ödeme aşaması önemlidir. Kredi kartı geçerli mi? Taksit imkanı var mı? Nakit ödemelerde indirim söz konusu olabilir mi?
  8. Seçtiğiniz veterinerde görevli personeli de incelemekte yarar vardır. Çünkü evcil dostunuzla personel en az veterinerin kendisi kadar uzun zaman geçirirler.

Yazar Hakkında

Sevimli dostlarınız için size yardımcı olacak ipuçlarını paylaşmak için buradayım. Sormak istedikleriniz olur ise bana mesaj bırakabilir, yazıma yorum yapabilirsiniz…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kedi, Köpek Maması ve PetShop Alışveriş Kuponları – Ekim, 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.