Kocam Beni Sevmiyor, Kocam İlgisiz ve Soğuk Davranıyor

İlgisiz Koca” kelimeleri ile sorunun kaynağı olarak sadece “Koca” gösterilir. Kocanızı yargılamak yerine önce bazı şeylere kendinizden başlamalısınız. İş işten geçmeden harekete geçmeli ve kocanızı kendinize nasıl bağlayacağınızı öğrenip mantıklı adımlar atmalısınız…

Kocanız “İlgisiz” ve “Soğuk” bir hale mi geldi?

Kocanız soğuk, mesafeli, ilgisiz ve sevgisiz bir hale geldiyse ilişkinizin temelleri belkide sandığınız kadar kuvvetli değildir. Durumu iyi değerlendirmeli ve doğru kararlar vermelisiniz. İlk günlere geri dönebilmek, hemen hemen herkesin özlemidir. Telaşlanmaya gerek yok. O ilişki sizindi ve eski haline getirmek mümkün. Sadece hayatınızda nelerin değiştiğini keşfetmeniz gerekir. Aşk, sevgi gibi kavramlar tozlansa da, küllense de yeniden alevlendirilebilir. Kocan için tekrar vazgeçilmez olabilirsin. Şimdi aşağıdaki soruları kendine sormanı istiyorum.

 • Kocan ya da erkek arkadaşın sana soğuk ve ilgisiz mi davranmaya başladı?
 • Tutumu nasıl?
 • Dikkate almıyor mu?
 • Küçük mü görüyor? Kısacası, alakasız mı davranıyor?
 • Kendini geri mi çekiyor?
 • İlişki kuracak, yakınlaşacak tutkusu mu yok?

Bu sorulara “EVET” olarak cevap veriyorsan, ilişkin de “Tehlike” sinyalleri veriyor demektir. Bu tür davranışlar kanser gibidir. En iyi yapabildiğiniz aktivitelere bile sirayet ederek, ilişkiyi işlemez hale getirir. İşin kötü tarafı ise uyutucu bir etki gösterir.

Kaybedilen her heyecandan sonra kısa bir şok yaşanır ve kanıksanarak ilişki yaşanmaya devam eder. Birlikte geçirilen zamanların önüne iş, arkadaş toplantıları, ev işleri, bireysel faaliyetler, tekil alışverişler vb. gibi aktiviteler geçer. Önce tepki gösterilerek karşı konulsa da bir müddet sonra kanıksanır. İlişki yeni haliyle kabullenilir. Ancak, bu şekilde atılan her adım, sonun başlangıcı için bir tuğla daha koyar. Kesinlikle, bir şeyler yapılması gerek. Ama Ne?

Kocanın kalbini tekrar kazanmak senin elinde, yapılan bilimsel araştırmalar ve anketler sonucunda raporlar hazırlanmıştır. Yani bu sorun aslında sadece senin problemin değil. Binlerce hatta onbinlerce çift aynı sorunlardan yakınıyorlar. Problemin olduğu yerde muhakkak bir çözüm vardır.

 • Sizden uzak olması, bir daha yakın olmayacağı anlamına gelmez…
 • İlgisizlik, aşkın bittiği anlamına gelmez…
 • Şu anda soğuk olması, sevmediği ya da sevmeyeceği anlamına gelmez…

Senin ve ilişkisinden çalkantılar yaşayan herkes için umut verici çözümler var. Buradaki diğer yazılarımda bu yöntemlerden bahsetmeye çalışacağım. Bilimsel olarak kendini kanıtlamış yöntemlerle “Kocanın Kalbini” tekrar kazanabilir ve “Kocam Beni Sevmiyor” sendromundan kurtulabilirsin.

İhtiyaçların söz konusunda olduğunda açık ve net bir şekilde düşüncelerini dile getirebilir. Bu yolla hem kendini daha mutlu hissedebilir ve kocanın kalbini kazanabilirsin. Oldukça iddialı gözüküyor. Evet, bence de oldukça iddialı. Ama sonuç veriyor.

Kocanın Kalbini Kazanmak için Olumlu Kadın olun

Olumlu kadın olmak birçok şeyin başlangıcıdır. Olumlu olmak bir erkek ile iletişim kurmak için en iyi yöntemdir. Erkekler kendi aralarında iletişim kurarlarken fazla bir tereddüt yaşamazlar. Ya da üstü kapalı sorunlarla uğraşmazlar. Açık, Net ve Direkt’tirler.

Olumlu kadın eşi ile başarılıdır, çünkü onun direktliği  bir erkeğin kolaylıkla anlayıp ilişki kurabileceği bir şeydir.

Erkeklerin birbirleri ile genel olarak nasıl iletişim kurduklarını düşünün: söylemeye ihtiyaç duydukları şeyi söylerler. Ve kadınlarla da durum farklı değildir: başarılı kadınlar eşleri ile TAM OLARAK erkeklerin erkelerle kurduğu gibi iletişim kurarlar.

 • Net olun…
 • Açık cümleler kurun…
 • Tam olarak ne istediğinizi ifade edin…

Örneğin, eşiniz toplantıya gidecek ve takım elbise için kravat soruyor. Her zamanki gibi, “Mavi de olur Gri de”, “Sen nasıl rahat ediyorsan” gibi cümleler kurmak yerine, “Gri daha uygun olacak” cümlesi onu rahatlatır. Bu çok basit, kolaydır – ve karar vermek zorunda olmamak eşinize de iyi gelebilir. Artı, tüm erkekler bu konuda hemfikir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.