Sevgilinize Asla Almamanız Gereken Hediyeler

Kadınlar ve erkekler pek çok yönden birbirlerinden farklıdır. Düşünce tarzları, ihtiyaçları, beklentileri… Örneğin, bir kadın için “hediye almak” çok şey ifade eder ancak biz erkekler için aynı önemi taşımaz. Kadınlar hediyenin yüklediği mesajı çok rahatlıkla okurlarken erkekler bunu o denli de önemsemezler. Bu nedenle kız arkadaş ya da eş için hediye seçmek zaman zaman çok zordur.

Doğru seçilmiş bir hediye, sevgilinize sizin ne denli düşünceli, nazik ve anlayışlı olduğunuzu anlatırken yanlış bir seçim ona bunların tam da tersini hissettirecektir. Sevginizi gösteren her hediye, kız arkadaşınızı mutlu edecektir. Peki ya seçtiğiniz hediye gerçek duygularınızı göstermezse ne olur?

Hediye, bir kadına milyonlarca kelimeden daha fazlasını ifade eder. Kız arkadaşınızı olumsuz bir hediye ile şaşırtmak istemiyorsanız, doğru hediye satın almanız noktasında bilmeniz gereken yanlışlar…

1. Kız Arkadaşınızın Onurunu İncitecek Hediyeler

Korkunç Çiçekler – Sevgilinize çiçek alırken dikkatli olmalısınız. Çiçekler pek çok farklı anlamla yüklüdür. İşte bu yüzden iyi ile kötü olan arasındaki farkı öğrenmelisiniz. Eğer sevgilinize hangi çiçeği vereceğinize karar veremiyorsanız, o zaman bayan bir çiçekçiden bu konuda yardım isteyebilirsiniz. Ona kız arkadaşınız için en uygun aranjmanın hangi çiçeklerden oluşması gerektiğini sorun. Sevgilinize, anneannenize götürebileceğiniz türden bir çiçek hediye etmek istemezsiniz öyle değil mi?

Ucuz Parfüm – Kız arkadaşınıza parfüm almaya karar verdiyseniz o zaman bunu layıkıyla yapın. Ucuz bir parfüm seçmek ya da export bir tercih yapmak bu noktada kesenizi korusa da ilişkinizi korumaz… Bir kadını özellikle söz konusu parfüm ise kandıramazsınız. Kadınlar genellikle güzellik ürünleri ile ilgili engin bir bilgi birikimine sahiptirler işte bu yüzden hangi parfümün iyi olduğunu da en iyi onlar bilirler.

İç Giyim ya da Gecelik – Bu riskli bir hediyedir. Öncelikle doğru bedeni seçmeniz gereceğinden ölçülere ilişkin bilgi sahibi olmanız gerekir ayrıca kız arkadaşınızın stiline uygun bir seçim yapmanız gerekir. Böyle bir hediye almayı düşünüyorsanız seçiminizin kız arkadaşınızın severek kullanabileceği ve doğru ölçüde olmasına özen gösterin aksi takdirde bu hediye kız arkadaşınıza farklı mesajlar verecektir. Olduğundan büyük bir beden alırsanız bu seni şişman buluyorum alt okumasına sahiptir, olduğundan küçük bir bedense zayıflamasını istediğiniz yönünde bir mesaj içerecektir ki her iki durumda da baltayı taşa vurmuş olursunuz. İlişkinizi tehlikeye atmamak için en iyisi siz bu sevdadan vazgeçin.

Kırışıklık Karşıtı ya da Kırışıklık Kremleri – Kız arkadaşınızın ihtiyacı dahi olsa ona bu hediyeyi alacak en son kişi siz olmalısınız. Eğer bu içerikte bir krem almaya kalkarsanız sevgilinizi memnun etmek yerine onun kendini yaşlı hissetmesine sebebiyet verirsiniz.

Çorap – Hayal kırıklığı yaratacak bir hediye daha… Hemen herkes kendi çorabını kendi seçmek ister, sevdiğinize çorap hediye etmeyin, siz onun babası değilsiniz!

Epilatör – İstenmeyen tüylere çözüm üretecek en son kişi sizsiniz… Bu şekilde bir hediye ile istenmeyen sevgili olmanız kaçınılmaz bir sondur. O yüzden dikkat! Her ne kadar sevgilinizin tüy probleminden bunalmış dahi olsanız, bu tarz hediyeleri aklınızın ucundan bile geçirmeyin.

2. Ev İşi İle İlgili Hediyeler

Mutfak İle İlintili Aletler ya da Yemek Kitabı Hediye Etmek – Bu tarz hediye seçimi sevdiğinize senin yerin mutfak demekle eş değerdir ayrıca bu tarz hediyelerin içerdiği bir başka anlam ise, sevgilinizin yaptığı yemekleri beğenmediğiniz ve daha iyi yemek yapmasını istediğiniz yönündedir. Eğer sevgilinizin daha iyi yemek yapması yönünde onu cesaretlendirmek istiyorsanız bu tarz hediyelerle mesaj vermek yerine olumlu iltifatlarla gelişimi zamana bırakmanız. Yemeklerine yönelteceğiniz övgü onun yemek sanatlarına olan ilgisinin artmasını sağlayacaktır.

Temizlik Malzemeleri – Elektrik süpürgesi, fırın temizleyicisi ya da diğer ev temizlik malzemelerini sevgilinize asla hediye etmeyin. Bu tarz seçimler, kız arkadaşınıza onu hizmetçi olarak hayal ettiğiniz mesajını verir.

3. Kendini Kötü Hissetmesine Neden Olacak Hediyeler:

Bir Diyet Programı – Her ne kadar sevgiliniz böylesi bir programa katılmak istediğini size söylemiş dahi olsa unutmayın ki bu bir hediye değildir. Böylesi bir hediye sevgilinize, kilo vermediği taktirde onu çekici bulmadığınız mesajı iletecektir.

Egzersiz Aletleri – Sevgilinizi şişman bulduğunuzu söylemenin en kötü yoludur bu. Bunun yerine birlikte katılabileceğiniz doğa yürüyüşleri, bisiklet turlar ya da koşu gibi aktiviteler organize etmeniz daha anlamlı olacaktır. Bu programları organize ederken sevgilinize kendiniz için böylesi aktivitelere ihtiyaç duyduğunuzu ama yalnız yapmak istemediğinizi söyleyin. Egzersiz aletlerine ihtiyaç duymaksızın birlikte yapabileceğiniz aktiviteler seçin.

Kıyafet- Sevgilinize en kolay alabileceğinizi düşündüğünüz bu hediyenin de riskleri vardır. Yanlış bedeni seçebilir ve kendisini kötü hissetmesine neden olabilirsiniz. Kadınlar yeni elbiseleri severler, bu hediye onu mutlu edecektir ama bedeninden emin olmadan kolları sıvamayın!

4. Tamam Anlamıyla Hediye Olmayan Seçimler

Evcil Hayvanlar – Bazı kimseler evcil hayvanları hediye olarak almak istemezler, sonuç olarak evcil hayvan demek sorumluluk demektir. Köpekleri sevdiğini söylemesi bir köpek almak istediği anlamına gelmez. Eğer evcil bir hayvan beslemek istiyorsa bırakın, kız arkadaşınız kendi evcilini kendi seçsin ve alsın.

Kendiniz İçin Bir Hediye – Playstation gibi kendi ilgi alanınızı destekleyen hediyeler almayın. Hediye seçiminde odaklanmanız gereken tek şey, kız arkadaşınızın istekleri, sizinkiler değil. Her ne kadar kız arkadaşınız sizinle birlikte futbol maçı seyrediyor olsa da bu ona futbol topu hediye edebileceğiniz anlamına gelmez.

5- Hiçbir Şey Almamak

Eğer kız arkadaşınız hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını söylerse inanmayın. Bunu söylemiş dahi olsa unutmayın ki sizden bir hediye beklediğinden emin olabilirsiniz. Bu yüzden sevgiliniz için mutlaka bir hediye seçin.

Yardımcı İpuçları İçin Kaynaklar;

Erkekleri Etkilemenin Sırları

Kadınları Etkilemenin Sırları

***

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çiçek, Çikolata ve Hediye Sipariş Siteleri Alışveriş Kuponları – Ekim, 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.