Kedinizi Eve Yeni Gelen Bebeğe Hazırlayın

Kediler kendilerini sevdirebilme konusunda çok usatadır ve ilgisizliğe tahammülleri pek yoktur. Eğer siz de kedi besliyorsanız ne demek istediğimi kesinlikle biliyorsunuz. Peki doğacak bir bebeğiniz varsa ve kedinizin bebeğinize nasıl davranacağından emin değilseniz ne yapmalısınız? İşte tam size göre bir kaç tavsiye:

 

Kediler kendilerini sevdirebilme konusunda çok ustadır ve ilgisizliğe tahammülleri pek yoktur. Eğer siz de kedi besliyorsanız ne demek istediğimi kesinlikle biliyorsunuz. Peki doğacak bir bebeğiniz varsa ve kedinizin bebeğinize nasıl davranacağından emin değilseniz ne yapmalısınız? İşte tam size göre bir kaç tavsiye:

 

Kedinizi bebek kokusuna ve sesine alıştırınız. Bebek gelmeden önce, kullanacağınız bebek losyonunu ve pudrasını kullanın kedinin bu kokuya alışmasını sağlayın. Kedinizin koklamasına izin verin. Ödüllendirin.

 

Kedinize kasete çekilmiş bebek sesi dinletin. Önce kısık sesle ve kısa süreli dinletin, sonra daha yüksek sesle ve uzun süreli dinletin. İyi yaklaşımda bulunursa ödüllendirin.

 

Eğer mümkünse bebeği olan bir yakınınızı davet edin. Kısa süreli olan ziyaretleri yavaş yavaş uzatın. Kedinizin bebeğin etrafında dolaşmasını ve birarda oturmalarını sağlayın.

 

Bebek sandalyesi veya oyun parkı da işe yarayabilir. Bebeği rahatsız etmeyecek ve korkutmayacak şekilde kedinizle oynayabildiğiniz kadar oynayın.

 

Eğer bebek odası hazırlıyorsanız, bu yeni odaya alışması için şans verin. Merakını gidermesini sağlayın. Etkileşimli oyun zamanlarınızı devam ettirmeyi unutmayın. Kediniz yeni durumun bir parçası olduğunu anlamalı, kendini dışlanmış hissetmemeli.

 

Bebek yatağını bebek eve gelmeden önce hazırlayın. Yatak kedinize çekici gelmemeli bunun için yatağın içine küçük teneke kutular koyabilirsiniz. Eğer kedinizi bu caydırmazsa, yatağın üstünü tül fileyle kapatabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kedi, Köpek Maması ve PetShop Alışveriş Kuponları

 • 30 TL Trendyol Paraf İndirimi

  250 TL ve üzeri alışverişte geçerli 30 TL indirimi kaçırmayın! - 30 TL Trendyol Paraf İndirimi

 • % 25 Hepsiburada İndirim Kodu

  100 TL ve üzeri tüm Hepsioutlet alışverişinde anında % 25 indirim sağlar - % 25 Hepsiburada İndirim Kodu

 • 177 TL n11 İndirim Kuponları

  Kampanya dahilinde verilen kuponlar ile 177 TL'ye varan n11.com indirimi... - 177 TL n11 İndirim Kuponları

 • 50 TL Hepsiburada Visa İndirimi

  300 TL ve üzeri alışverişte geçerli 50 TL anında indirim için Visa kartı kaydetmeniz yeterli - 50 TL Hepsiburada Visa İndirimi

 • Trendyol SüperMarket İndirimleri

  Gıda'dan hijyen ve sağlık ürünlerine Süpermarket özel indirimleri ve kargo bedava avantajlarını keşfedin! - Trendyol SüperMarket İndirimleri

 • 25 TL n11 Kupon Kampanyası

  Evcil hayvan ürünleri, süpermarket ürünleri, bebek maması, bebek bezi ve ıslak mendil kategorilerinde geçerli 25 TL'yi bulan 3 farklı kupon hediye - 25 TL n11 Kupon Kampanyası

 • 40 TL Trendyol Visa İndirimi

  100 TL'ye 40 TL indirim için Visa kartı Trendyol'a kaydetmeniz yeterli. Detaylar için tıklayın! - 40 TL Trendyol Visa İndirimi

 • % 15 Hepsiburada PetShop İndirimi

  Hepsiburada PetShop ürünlerine özel sepette %15 indirim kampanyası - % 15 Hepsiburada PetShop İndirimi

 • % 15 Kedi Maması İndirimi

  Bu kampanyadaki sayfada kedi mamaları ortalama %15 indirimli - % 15 Kedi Maması İndirimi

 • % 15 Köpek Maması İndirimi

  Köpek mamaları için ortalama %15 indirim fırsatını kaçırmayın! - % 15 Köpek Maması İndirimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir