Kedilerin Sevmediği Kokular ve Uzaklaştırmanın Yolu

Kedileri bahçe, balkon, giriş katlarından nasıl uzak tutarsınız? Bunu en zararsız şekilde onların sevmedikleri kokular sayesinde yapabilirsiniz. Bu sayfada kedilerin sevmediği kokular ile ilgili ipuçları bulacaksınız…

Limon, portakal, naftalin ve karabiber gibi öneriler çoğu zaman pek de başarılı sonuç vermez. Nasıl ki sivrisinekleri uzaklaştırmak için fişe takılan tablet veya sıvılar kullanıyorsak, kediler için de geliştirilmiş spreyler var…

Kedilerin Sevmediği Kokular

İç ve dış mekanlar için hazırlanmış 2 temel konsantrasyon var. İç mekan için olan hazır sprey. Yaklaşmasını istemediğiniz bölgeye sıkmanız yeterli. Dış mekanlar için olanı ise konsantre bir karışım, yani su ile seyreltmek gerekiyor. Nerede uygulamak istiyorsanız ona göre seçim yapın.

İç Mekanlar İçin

Ev veya apartman gibi iç mekanlarda kullanılan 2 tip var. Birincisi uzaklaştırmak için, ikincisi ise hem uzaklaştırmak hem de lekeli bölgeyi temizlemek için.

Uzaklaştırıcı Sprey

Kedinizin ev içerisinde veya apartmanda yaklaşmasını istemediğiniz noktalara, kapı önündeki paspasa, tırmalamasını istemediğiniz mobilya ve ev eşyalarınıza 30cm’den sıkın. Bitkilere direkt uygulamayın. Bitkiye yaklaşmasını istemiyorsanız bir beze sıkıp, bitki yanına bırakın veya saksıya sıkın, bir daha yaklaşmaz. Korumak istediğiniz eşya veya yerlere sıkın. Örneğin kabloları mı dişleyip parçalıyor? Sıkın kaçsın. Kedilerin koltukları tırmalamasını önlemek için tırmaladığı alanlara sıkın. Ya da koltuğun arkasına saklanıp sizi tedirgin ediyorsa o bölgeye sıkın, bir daha girmez. Aynı zamanda köpeklerde de işe yarar. Köpeğin kemirdiği yerlere sıkın, bir daha yaklaşmaz.

Uzaklaştırıcı ve Temizleyici Sprey

Hem uzaklaştırıcı sprey hem de temizleme ürünü. Yani koltukta leke bırakmışsa temizlemek için kullanılıyor. İç mekan için tasarlanmış ancak dışarıda da kullanmayı deneyebilirsiniz. Tırmalamasını veya kemirmesini istemediğiniz yerlere sıkın.

Dış Mekanlar İçin

Uzaklaştırıcı – Konsantre

Dış mekanlar için en iyisi bu konsantre uzaklaştırıcı. Kedi ve köpeklerin sevmediği yoğun bir koku yayıyor. Dış mekanda kullanıldığı için kıvamı yoğun (konsantre). Su ile karıştırıp uygulanıyor. Köpekler için 2, kediler için 4 tatlı kaşığı alıp, 0,5lt sıcak su ile karıştırıp uygulayın. Dolayısıyla yağmurda bile etkisini yitirmez. Kedileri bahçe ve bitkilerden uzak tutmak için kullanabilirsiniz. 500ml şişede satılıyor. 10lt’si 100m2 alana kadar etkili. Kullanmadan önce çalkalamayı unutmayın ve sadece açık alanlarda kullanın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kedi, Köpek Maması ve PetShop Alışveriş Kuponları – Şubat, 2024

17 Yorumlar

 1. Dış mekan için kedi uzaklaştıran konsatre kovucuyu nasıl tedarik edebilirim?

 2. Dış mekan spreyleri için fiyat almak istiyoruz. 800m2 bahçemiz var. Kaç kutu almalıyız? Ayrıca çocuklar için herhangi bir zararı var mıdır?

  • Etrafdan son bir yıldır gelen kedilerden kurtulmak için be yapmalıyım.Zira her tarafa pisliyorlar.Hiç tahammulüm kalmadı önerinizi bekliyorum.

 3. Merhaba bilgiler için teşekkürler apartmana dadanan kediler için iç mekanda kullanılan spreyi kullanmam lazım sanırım .Bu spreyi nerden edinebiliriz ?

 4. konsantre nasılalabiliriz

 5. Dış mekan için sipariş vermek istiyorum ücreti ne kadar nasıl sipariş verebilirim

 6. Dış mekan için sipariş vernek istiyorum ücreti ne kadar nasıl sipariş verebilirim

 7. evet. Allahaşkına nolur bana da lazım kedi terörü yaşıyorum resmen bahçeli müstakil evim var kedi dışkısı. Kokusundan bahçemin tadını çıkaramıyorum lütfen ben devtedarik etmek istiyorum acilen !!!

 8. Hem leke cikarici hem uzaklastirici olanin fiyatini alabilirmiyim vede nasil siparis verebilirim

 9. bende bilgi alabilirmiyim dış mekan için olanını nasıl temin ederiz

 10. Dış mekanlar için Konsantre almak istiyorum nereden tedarik edebiliriz? ürün markası hakkında bilgi verir misiniz?

 11. konsantre uzaklaştrıcının ücreti nedir ?

 12. Mehmet Akif Namliarkan

  TRİXİE KEDİ SPREYİ SİPARİS VERMEK İSTİYORUM

 13. Bunları nereden sipariş edebiliriz, bu konuda da bilgi verebilirseniz çok memnun oluruz.

 14. UZAKLAŞTIRICI İÇİN BURAYA TIKLAYIP KOLAYCA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ

 15. Merhaba online nereden satin alabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.