Kediler İçin İyi Kuru Mama ve Ucuz Kuru Mama Seçimi

Kedi İçin Kuru Mama Seçimi

Evde kedi beslerken, kedi sahiplerinin hayatını kolaylaştıran bir şeydir kuru ve yaş mama. Kuru mamalar içerikleri itibariyle kedilerin bir gün içinde ihtiyaç duyabilecekleri vitamin ve protein dengesi çözümlenmiş mamalardır. Kuru mamaların hayatımıza girmesinden önce pek çok kedi sahibi, kedilerini sağlıklı besleyebilmek adına kendileri için yemek hazırlarken bir de kedileri için yemek hazırlamak durumunda kalırlardı.

Haftalar boyu haşlanan ciğerler, tavuk, yumurta, süt, peynir ve daha niceleri hem meşakkatli hazırlık süreçlerine hem de ağır kokularından dolayı sağlam bir bünyeye ve daha da önemlisi fiyatları açısından güçlü bir bütçeye ihtiyaç duyarlardı. Üstelik çoğu bilinçsiz kedi sahibinin kedilerine çiğden yedirmekte sakınca görmedikleri şarküteri ürünleri de kedilerin sağlını ciddi tehdit eden gıdaları oluştururdu. Kuru mama işte tüm bu süreçleri kedi severler için ortadan kaldıran mucizevi bir seçenek.  Ama kuru mama seçerken de dikkat edilmesi gereken noktalar var.

Kedi İçin Hangi Kuru Mama Daha İyi?

Kuru mamalar markalarına göre değişen fiyat aralıkları ile satışa sunulur. Üstelik sürekli aynı kuru mamanın da tercih edilmemesi gerekir. (tek tip gıda her canlı için zararlıdır) Haftada iki gün yaş mama ile kuru mamanın çeşnilendirilmesi de kedi sahiplerine önerdiğimiz beslenme biçimlerinden. Hal böyle olunca evinizdeki kedinizin beslenmesi için de ayrı bir bütçe ayrılması gerekliliği gündeme geliyor. Markaların mama seçeneklerinde, kiloluk ya da birkaç kiloluk seçenekler toptan gibi kabul edilen 15 hatta 20 kiloluğa kadar çıkan mama seçeneklerine oranla oldukça yüksek maliyetlidir. Hal böyle olunca da pek çok kedi sahibi no-name denilen mamalara yöneliyor ve problem de işte burada başlıyor.

Kediniz İçin Ekonomik ve Ucuz Mama Nasıl Alınır?

Evinizin neşeli fertleri kediler için hem mama almak hem de bütçenizi korumak mümkün. Benim bu noktadaki en önemli önerim kaliteden ve markadan taviz vermemeniz.

Peki, markadan ödün vermeden nasıl daha ekonomik mama alacağız?

Pek çok marka dönemsel olarak kampanya ve indirimler yapmakta. Öncelikle bu kampanyaları takip edebilirsiniz. Ayrıca pek çok websitesi de avantajlı mama satışı gerçekleştirebiliyor.

Nasıl mı? Özel indirim oranları ile satın aldıkları mamaları uygun ödeme koşullarıyla hatta kapıya teslim seçeneği ile sunan birçok adres bulmak mümkün. Ben özellikle satın alınacak mamanın bir iki kiloluk olanlarını değil 10-15 kiloluk olanlarını tercih etmenizi öneriyorum. Böylece kilo fiyat dengesine baktığınızda bir iki kiloluk mamalardan çok daha ekonomik maliyetler elde etmeniz mümkün.

Örneğin: Satın alacağınız mamanın kilogram seçeneğinin 200 TL olduğunu varsayarak hesaba başlayalım. Mama bir kedi için ortalama 5-6 ay yetebiliyor. 200 TL’lik bir mamanın kilosu size 13-14 TL gibi bir rakama mal oluyor. Oysa aynı mamayı 1 kilo olarak satın almaya kalktığınızda ödeyeceğiniz bedel 20 ile 30 TL arasında değişebiliyor. Buradaki fark ambalajlama ve ürün başına maliyetten kaynaklanıyor, içerikte değişen bir şey yok.

İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ İPUCU: Online sipariş verirken ekstra indirim almak için tikokupon.com’un buradaki petshop indirim kuponu sayfasına bakın. Petshop mağazalarının indirim kuponları bulunuyor. İndirimli kedi maması almanıza yardımcı olabilir.

***

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kedi, Köpek Maması ve PetShop Alışveriş Kuponları – Aralık, 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir