Kedi Köpek Tüyü İçin 3 Elektrikli Süpürge Önerisi

Kedi Köpek Tüyü Toplayan Elektrikli Süpürgeler

Kedi köpek tüyleri evcil hayvan besleyenler için büyük problem olabiliyor. Özellikle de halı ve koltuklar söz konusu olunca… Kediler yumuşak ve sıcak yerlerde yatmayı sever. Mesela sabahları evin güneş alan odalarında veya mutfakta sevimli kedinizi yatarken bulabilirsiniz. Ya da köpeğiniz salonda koltukta uyuyor olabilir. Tabi günler geçtikçe koltuk ve halılarda biriken tüyler sıkıntı yaratmaya başlayabilir. Biriken tüylerden kurtulamadığı için halısını atan çok kişiye rastlamak mümkün. Hele ki titizseniz kedi tüyü toplayan elektrikli süpürge almak şart hale geliyor. Bu işte uzmanlaşmış elektrikli süpürgeler ile halıya yapışmış bu kedi köpek tüyleri kolayca alınabilir. Güçlü ve dayanıklı olan bu makineler tüylere alerjisi olanlar için de faydalı. Alerjenleri hapsedip dışarıya vermezler.

Evcil Hayvan Tüyleri İçin Alınabilecek Elektrikli Süpürgeler

İşte evcil hayvan besleyenlerin kullanabileceği ve özellikle tüye alerjisi olanlara önerilebilecek fiyat performans açısından en iyi 3 elektrikli süpürge.

Miele Complete C3 Cat & Dog Powerline 1200W Elektrikli Süpürge

Kedi ve köpek gibi evcil hayvan besleyenler için tasarlanmış olan Miele Complete C3 Cat & Dog Powerline modeli tam 1200 Watt gücünde ve kendi sınıfında Miele Cat & Dog serisinin en ucuz olanı. 1200 Watt olsa da başlıkların özel dizaynı nedeniyle 2000 Watt’a eş değer çekim sağlıyor. Çekiş gücü kuvvetli, koltuk aralarına sıkışmış tüyleri uygun uçları kullanarak kolayca çekebilirsiniz. Turbo başlık halılarda hiç toz tüy bırakmıyor. Paketin içerisinden çıkan 6 farklı uçla, perdelerden mobilyalara kadar her şeyin tozunu almak mümkün. Bu elektrikli süpürgenin 11 metre erişim çapı olduğu için evi tek prizde süpürme imkanı sunuyor. Tekerlekleri yağ gibi kayıyor. Emiş gücü çok yüksek olmasına rağmen hiç yorulmadan tüm evi temizlersiniz. Ayrıca oldukça sessiz çalışıyor. İçeri aldığı havadaki alerjenleri dışarı bırakmaz. Özellikle alerjik bünyeler için böylesi bir torbalı süpürge şart.

Dyson DC52 Allergy Mattress Elektrikli Süpürge

Kabul etmek gerek ki güçlü ve ömürlük bir makine. Konu kedi köpek tüyü, saç ve alerjen olunca Dyson bu işin profesörü. Haliyle fiyatları da diğerlerinin 2-3 misli olabiliyor. Kedi köpek tüylerine alerjisi olanlara tavsiye edilen Dyson DC52 Allergy Mattress modeli ise şu an alınabilecek en düşük fiyatla satışa sunuluyor. Kullanmış olanlar bilir, Dyson’ı yıllarca kullansanız emiş gücünde hiçbir azalma olmaz. Kordonu ve sapı dayanıklı sert plastikten yapılmış oldukça sağlam bir model. Tozları, saçları, tüyleri toplayan ve dışarı toz bırakmayan bir makine. Emiş gücü öylesine yüksek ki halıyı elinden zor alırsınız. Hafif olduğu için her yere rahatça çekilir. Özel tasarlanmış olan toz alma başlıklarıyla televizyon, kalorifer arkası gibi alanların tozunu rahatlıkla alırsınız. Aparatlar çok rahat takılıp, sökülebilir. Hem pratik hem de güçlü bir makine. Bu modelde filtre yok. Yani filtre yıkamak, yenisini almak gibi derdiniz olmaz. Fiyatı bütçeyi aşıyorsa en uygun Dyson süpürgeler listesine göz atabilirsiniz.

Philips Marathon Ultimate FC9924/07 650 W Toz Torbasız Süpürge

Kedi köpek tüyleri ve alerjenler konusunda Dyson ve Miele kadar iddalı olmasa da, filtresi temiz tutulduğu sürece aynı işi görecek iyi bir makine (Buradaki kullanıcı yorumlarını okuyup satın alanların fikir ve tavsiyelerinden yararlanabilirsiniz). Süpürürken toz bırakmayan, emiş gücü yüksek, sessiz ve yormayan bir makine. Filtresinin temizlediğiniz zaman emiş gücü hep aynı seviyede kalacaktır. Diğerlerinin fiyatları bütçenizi aşıyorsa Philips Marathon Ultimate FC9924/07 çok daha uygun bir fiyatla satın alınabilir.

Alternatif olarak temizliğe vakti olmayanlar için tavsiye edilen robot süpürgeler hayatı büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Kendi kendine temizlik yapan bu akıllı cihazlar yatak, koltuk ve kanepe altı gibi ulaşılması zor alanlarda bile etkili. İlgili linkteki önerilere göz atıp fikir edinebilirsiniz.

Tüyler İçin Özel Toplayıcı Aparatlar

Evdeki kedi veya köpek tüyleri özellikle koltuklarda ve halılarda kendini gösterir. Önerilen modellerde bu iş için tasarlanmış olan elektrik süpürgesi aparatları/başlıkları ve bunların da çeşitli boyları mevcut. Koltukların türüne bağlı olarak tüy toplama aparatları ile kedi köpek tüyleri rahatça temizlenebilir. Genellikle kedi köpek tüyleri kısa tüylü halılara daha çok yapışıp kalır. Şarjlı el süpürgesi halıya yapışan tüylerde pek işe yaramaz, ancak güçlü çekim gücü olan bahsettiğimiz türde elektrikli süpürgeler ile halıya yapışmış olan bu kedi köpek tüylerini kolayca alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ev veya Ofis için Mobilya ve Dekorasyon Mağazaları Alışveriş Kuponları – Haziran, 2024

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kedi, Köpek Maması ve PetShop Alışveriş Kuponları – Haziran, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.