Beşiktaş İçinde Bulunduğu Mali Sıkıntıdan Nasıl Kurtulur?

Beşiktaş içinde bulunduğu mali sıkıntıdan kurtulmanın yollarını arıyor ama çözüm bu kadar uzakta değil bence sadece dünyadaki diğer mali yapısı kuvvetli kulüpler ne yapmış nasıl yapmış diye baksalar gerçeği görecekler. Bu saatten sonra Beşiktaş kolay kolay bu mali yapıyla en azından gelir gider dengesini sağlamadan ne bir bankadan ya da finans kuruluşundan kredi ne de kimseden borç alabilir. O zaman yapılacak tek şey var elimizdekilere bakacağız…

Kartal Yuvası mı? Yoksa Beşiktaş Çarşı mı?

BeşiktaşBeşiktaş içinde bulunduğu mali sıkıntıdan kurtulmanın yollarını arıyor ama çözüm bu kadar uzakta değil bence sadece dünyadaki diğer mali yapısı kuvvetli kulüpler ne yapmış nasıl yapmış diye baksalar gerçeği görecekler.

 

Bu saatten sonra Beşiktaş kolay kolay bu mali yapıyla en azından gelir gider dengesini sağlamadan ne bir bankadan ya da finans kuruluşundan kredi ne de kimseden borç alabilir. O zaman yapılacak tek şey var elimizdekilere bakacağız…

 

Ne gibi? Mesela taraftardan faydalanmak lazım taraftara hitap etmek lazım kendi zevkimizden önce taraftarın zevki düşünülmeli taraftar ne istiyor diye bakılmalı Kartal Yuvası ismi bence değiştirilip belki dünya çapında bilinirliği olan Çarşı grubunun logosu ve ismi kullanılarak yeni bir marka geliştirmeli Beşiktaş Çarşı gibi.

 

Taraftar ne ister Beşiktaş Çarşı’da ne görmek ister taraftara sorulmalı ve yapılan araştırmalar sonucunda buna uygun formalar ve taraftar ürünleri geliştirilmeli yanlış okumadıysam B.Dortmund kulübünün yıllık taraftar ürünleri ve forma satışından elde ettiği rakam 8-9 milyon Euro’lar civarında sadece bu bile Beşiktaş’a ciddi bir nefes aldıracaktır.

 

Fenerbahçe bir zamanlar tamamen zengin başkan versin parayı alsın topçuyu modeliyle var olmaya çalışan bir kulüp bile “Fenerium” gibi bir marka çıkartıp Türkiye şartlarında inanılmaz cirolar yapabiliyorsa Beşiktaş bunu çok daha rahat yapmalı…  Gerekirse profesyonel bir anlayış içinde önde gelen tekstil, moda ve tasarım firmalarında profesyonel destek alarak bu iş yapılmalı.

 

Velhasıl kelam taraftar sadece destek olmak için bir forma alsın diye değil günlük yaşamında da giysin diye ürünler üretilmeli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spor/Outdoor ve Ayakkabı Mağazaları İndirim Kuponları – Temmuz, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir