İyi Bir İş Hayatı İçin Kariyer Koçluğunun Gerekliliği

İş yaşamı, hayatımızın çok erken yıllarından itibaren zamanımızın en güzel saatlerini küçük odalara bizi tıkıştırarak geçirmemize neden olur. Odamız ne kadar güzel olsa da gene de orada olmak istemeyiz işte… Hepimizin içinde küçücük bir çocuk vardır dışarı çıkıp deli gibi gezmek isteyen. Ama yapamayız, peki sonra ne mi olur? Neler olur, neler…

Kabul etmek zorunda olduğumuz bu sistemin bir parçası olduğumuz anda, aslında bu sistemin bir parçası olmadığımızın da farkına vardığımız anı yaşarız. Ve belki de günümüz insanın içinde bulunduğu ruhsal bozuklukların başlangıç noktası burasıdır. Bir insan hiç olmakla var olmanın arasında gider gelir. Aslında bir hiçtir. Çünkü zamanının çoğunu geçirdiği iş ortamında her gün benzer şeyler tekrar etmekte ve ne yaparsa yapsın varlığının önemli olduğu hiç bir zaman hissettirilmemektedir.

Bu bir süre sonra varlığını sorgulamaya sürükler insanı. Sonra karakter yapısına, medeni haline ve aileden gelen zenginlik durumuna göre çeşitli ataklar yapmasına sebep olur kişinin. Belki de yapmaz ama hep yapmak istediği anlaşılır konuşmalarından. Sürekli iş kurar hayalinde, her iş ona mutluluk vaat eden bir kapı gibidir. Bir süre sonra ise  istediği sadece mutluluk olur, artık para kazanma, köşeyi dönme hayalleri de istenmez olur. Sadece hayatta var olduğunu kendisinin hissedeceği ve mutlu olacağı bir işi yapmak ister.

Artık doğru yol bulunmuştur.

Şimdi artık geriye belki fikirlerine çok güvendiğiniz bir büyüğünüz ya da bu anlamda profesyonel yönlendirmelerde ve vizyon katmada yer alan danışmanlar size “Kariyer Koçluğu” yapacaklardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kitap, Kültür ve Eğitim Siteleri İndirim Kuponları – Temmuz, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir