12 Ağustos 2020, Çarşamba

Kamp Tatili ve Kamp Yapmak İçin 10 Önemli Neden

Belli ki kamp yapmayı düşünüyorsunuz ve belki de karar vermek için biraz cesarete ihtiyacınız var. Ya da bir arkadaşınızı veya eşinizi bu konuda ikna etmek istiyorsunuz. Her ne olursa olsun kamp yapmak için birçok geçerli sebebiniz var. İşte size kamp yapmanız için 10 önemli neden…

 

Belli ki kamp yapmayı düşünüyorsunuz ve belki de karar vermek için biraz cesarete ihtiyacınız var. Ya da bir arkadaşınızı veya eşinizi bu konuda ikna etmek istiyorsunuz. Her ne olursa olsun kamp yapmak için birçok geçerli sebebiniz var. İşte size kamp yapmanız için 10 önemli neden;

 

  1. Kamp yapmak en ucuz tatil seçeneğidir

  Yalnız bir kampçı, bir çift veya geniş bir aile bile olsanız kamp yapmak tatil seçenekleri içerisinde en ekonomik olanıdır. Bir otelin bir günlüğüne ödeyeceğiniz parayla bütün bir tatilinizi geçirebilir, hatta çadır ve kamp malzemeleri sahibi olabilirsiniz.

   

   2. Kamp yapmak size bağımsızlık ve özgürlük kazandırır

   Tipik paket tatiller ve rehberli turlar, başından sonuna kadar belli zamanlarda belli programları yapmayı, grup ile birlikte hareket etmeyi gerektirir. Size sunulanı kabul etmek ve onunla yetinmek zorundasınızdır. Gruptan bağımsız hareket etme şansınız pek olmaz.

    

   Kamp yaparak ne istediğinizi ve ne zaman istediğinizi kendiniz belirleme şansına ve özgürlüğüne sahipsiniz. Eğer kamp alanınızı sevmezseniz ya da sıkılırsanız pratik bir şekilde toplanıp ertesi gün bambaşka bir yerde uyanmak üzere hareket edebilirsiniz.

    

    3. Doğaya daha yakın olursunuz

    Birçoğumuz teknoloji ile dolu şehir hayatı içerisinde yaşarız. Ve sık sık uzaklaşmayı, doğayla iç içe zaman geçirip huzur bulmayı hayal ederiz.

     

    Kamp hayatı doğaya ve hatta vahşi yaşama daha yakın olmamızı sağlar. Normalde günlük yaşantımızda görmediğimiz, koklamadığımız ve duymadığımız şeylerle karşılaşmamıza ortam yaratır. Bizleri şehir hayatının stres ve sıkıntılarından tamamen uzaklaştırarak en güzel terapiyi sağlar.

     

     4. Birbirinize daha yakın olursunuz

     Tek bir çadır içinde olmak çiftleri ve aileleri birbirine daha yakınlaştırır. Bilgisayar ve televizyon olmadığı için bireyler birbirleriyle daha yakından ilgilenme fırsatı yakalarlar. Evde zaman bulunmadığı için yapılamayan uğraşılar ve ilgi alanları kamp hayatı içerisinde daha kolay yapılır.

      

      5. Modern yaşamın rutin işlerinden kurtulursunuz

      Modern yaşamın olmazsa olmazları olan tüm araç ve gereçlerinden kurtulup, daha basit ve sade zaman geçirirsiniz.

       

       6. Evcil hayvanlarınız bundan çok hoşlanır

       Evcil hayvan sahipleri tatil zamanlarında hayvanlarını güvenebilecekleri bir yere bırakma konusunda sıkıntı çekerler. Tatil köyü, otel gibi konaklama noktalarının çoğunda evcil hayvan hoş karşılanmaz, müsaade edilmez.

        

       Kamp hayatı içerisinde evcil hayvanlarınız kendi doğal ortamlarında daha mutlu ve huzurlu olacaklardır. Özgürce oynayıp, yiyip içip, ihtiyaçlarını giderebileceklerdir. Ailesiyle birlikte onlar da tatil yapmanın mutluluğunu yaşayacaklar.

        

        7. Kampınızı festivale yakın bir yere kurabilirsiniz

        Bir müzik festivali veya bir eğlence var ise gündemde, ona yakın bir noktada konaklayabilir, festivali içinde yaşayarak takip edebilirsiniz. Dolayısıyla festival ve eğlence bittiğinde siz birkaç adımlık yolla yumuşacık yatağınıza ulaşabileceksiniz.

         

         8. Anılar tekrar canlanır

         Çoğumuz çocukluğumuzda kamp yaşamını tecrübe etmişizdir. O günlerde yaşadığımız o güzel ve mutlu hatıralar tekrar canlanır.

          

          9. Farklı deneyimler ve macera yaşarsınız

          Kamp çadırı kuracağınız yer belki bir sahil kenarı, belki dağbaşı ve belki de ormanlık bir alanda göl kenarı olacak. Herneresi olursa olsun o ortam içerisinde doğayla baş başa belki şimdiye kadar görmediğiniz bir canlı türünü keşfetmenin mutluluğunu, belki de ilk kez kamp ateşi yakmanın sevincini yaşayacaksınız. Yakında bir meyve ağacı keşfedecek ve dalından yemenin tadına doyamayacaksınız. Civarda keşfe çıkıp çeşitli sürprizlerle karşılaşacaksınız. Ve akşam olduğunda veya eve döndüğünüzde anlatacak o kadar çok şeyiniz olacak ki, dinleyenler de size imrenecek.

           

           10. Yeni ve ilginç arkadaşlıklar edinirsiniz

           Bir kamp alanında çadırınızın yanında otururken veya masanızda yemek yerken potansiyel arkadaşlıklar için bir sohbet başlatmak kamp hayatı içerisinde daha kolay gerçekleşir. Civarda dolaşırken ilginç kişiliklerle tanışabilir, yeni ve farklı hayatlar tanıyabilirsiniz.

            

           Kısacası bir otel ve tatil köyüne oranla kamp yaşamı çok daha ekonomik, daha esnek, serbest ve rahattır.

            

           Kamp alanınızı seçerken ihtiyaçlarınızı iyi belirleyin. Bulaşık, tuvalet, duş gibi ihtiyaçlarınıza cevap veren bir kamping alanı işinizi görecektir.

            

           Kamp tatili dışında ucuz otel ve konaklama arayanlar indirim kuponu sitesi olan tikokupon.com’un tatil sepeti sayfasına bakabilir. Hediye çeki, indirim kodu ve erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

           İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

           Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Ağustos, 2020

           • 50 TL Tatil.com İndirim Kodu

            Tatil.com'da 1000 TL üzeri yurtiçi otellerde 50 TL ek indirim sağlar - 50 TL Tatil.com İndirim Kodu

           • Etstur Son Dakika Otel Fırsatı

            Bu kampanya sayfasında kısa süre satışa sunulan Son Dakika Otel Fırsatını kaçırmayın! - Etstur Son Dakika Otel Fırsatı

           • 200 TL Setur İndirim Kodu

            4000 TL ve üzeri rezervasyonda geçerli 200 TL ek indirim sağlar - 200 TL Setur İndirim Kodu

           • 25 TL Tatil.com İndirim Kodu

            500 TL ve üzeri yurtiçi ve yurtdışı rezervasyonda geçerli 25 TL ek indirim sağlar - 25 TL Tatil.com İndirim Kodu

           • % 5 Etstur Bonus İndirimi

            Otellerde Bonus Kart'a özel ekstra % 5 indirim +12 taksit kampanyası - % 5 Etstur Bonus İndirimi

           • % 8 Hotels.com Maximum İndirim Kodu

            31 Aralık 2020 tarihine kadar Visa logolu İş Bankası kredi kartı ile yapılan otel rezervasyonlarında anında % 8 ek indirim sağlar - % 8 Hotels.com Maximum İndirim Kodu

           • 100 TL Setur İndirim Kodu

            2000 TL üzeri tüm rezervasyonlarda geçerli anında 100 TL indirim sağlar - 100 TL Setur İndirim Kodu

           • % 7 Şehir Fırsatı İndirim Kodu

            Şehirdeki Aktivite, Eğlence, Restoran, Otel vb. rezervasyon ve etkinliklerde geçerli % 7 indirim sağlar - % 7 Şehir Fırsatı İndirim Kodu

           • 50 TL Setur İndirim Kodu

            1000 TL üzeri tüm rezervasyonlarda geçerli anında 50 TL indirim sağlar - 50 TL Setur İndirim Kodu

           • Agoda İndirim Kodu Listesi

            Günün indirim kodu listesi bu kampanya sayfasında... - Agoda İndirim Kodu Listesi

           Bir cevap yazın

           E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir