Kadınlar Neden Test Eder? Erkekten Ne Bekler?

Pek çok erkek farkına varmasa da kadınlar neredeyse her zaman karşılarındaki erkeği test etme ihtiyacındadırlar. Peki, kadınlar neden karşılarındaki erkeği test ederler? Yanıtı basittir: Gerçekte senin nasıl bir erkek olduğunu anlayabilmek için…

Kadın Neden Test Eder?

Bir kadının bizi test etmesinin altında, bize duyduğu ilgi vardır. Aslında bu içgüdüsel düzeyde işleyen bir mekanizmadır ve genellikle kadınlar bunu farkına varmadan yaparlar. Bir ilişkide kadın çocuğu doğuran kişi olma rolü ile bu role bağlı savunma mekanizmasını içgüdüsel olarak geliştirmiştir. Bu içgüdüyle ezik ve olmuş erkek ( ya da en azından olgun erkek) arasındaki farkı ayırabilirler.

Kadın Erkekten Ne Bekler?

Kadınlar tarafından yapılan ve erkeklerin mantığına uymayan veya onu heyecanlandırmaya yönelik her hareket birer testtir. Örneğin; seksi bir kıyafetle karşımızdayken ve etrafta sorabileceği başkaları varken “Bu nasıl durmuş?” diye bize soruyorsa bu tipik bir test etme denemesidir.

Bu soru ile karşılaşan çoğu erkek “Çok güzel” , “Nefes kesici görünüyorsunuz” , “Yüreğim sızlar” gibi tuhaf(!) ve bilindik şeyler söylerler. Ancak erkeklerin %99’u da aynı şeyleri söylemiş oldukları için, bu kadınlara çekici gelmez tabi ki de.

Bir kadını ilk kez tanıdığımız zamanki sosyal iletişim ile bir süre birlikte olduğumuz zamanki sosyal iletişim arasında bir uçurum vardır.

Yukarıdakileri bir kaç aydan uzun süredir birlikte olduğunuz kadına söylerseniz bir sorun olmaz. Ama daha yeni tanıştığımız bir kadına söylediğimizde kendimizi ona karşı zayıf gösterdiğimiz için  kaçmalarına neden oluruz…

Kadınları etkileme konusunda bu e-kitap size rehber olacak. İnceleyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir