İyi Ki Varsınız Sayın Baykal

CHP ve Deniz Baykal’la ilgili bir makale…

Siz olmasaydınız biz ne yapardık?

Biz buralarda yan gelip yatarken, Siz’i dağ bayır demeden bütün memleketi karış karış gezerken görüyoruz. Bazen mayınlı arazilerde, bazen tekel işçilerinin yanında, bazen Çoban Mehmet’le bir dağın başında sohbet ederken, bazen de bir simitçinin önünde simit almak için kuyruk beklerken görüyoruz. Sizi her zaman, her yerde görüyoruz… Ama

 

Siz, bizi hiçbir yerde göremezsiniz. Çünkü biz ortalarda fazla dolaşmıyoruz. Çünkü bizim halka anlatacak fazla bir şeyimiz de yok.

 

Sayın Baykal Biz Siz’e inanıp, Siz’e güveniyor ve hep Siz’den bir şeyler bekliyoruz. Siz’in Ankara’dan estireceğiniz rüzgar bütün Türkiye’ye yetecektir. Bu durumda bize fazla bir iş de düşmüyor zaten. Biz, bize düşen partiyi bekleme görevini layıkıyla yapıyoruz! İlerici, aydın, demokrat kişilerin partimize sızmalarını engellemek için her zaman buradayız ve burada olacağız.

 

“Halkın içinde çalışmak, propaganda, paylaşım, dayanışma, demokrasi” gibi kavramları dillendirip, Siz’in isminizin önüne çıkartmaya çalışanları derhal kapının önüne koyuyoruz.

 

Bu konularda bize inanın ve güvenin Sayın Baykal. Partimiz bir seçimde barajın altında kaldı ne gam!

 

Sonraki seçimde ilimizde yedi milletvekilinden ikisini almıştık. Bir sonraki seçimde bu sayı bire düşmesine, hatta son yerel seçimlerde hezimete uğramış olmamıza rağmen, lütfen Siz bize inanmaya ve güvenmeye devam edin.

 

Çünkü biz Siz’den daha çok “BAYKALCI” yız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir