obilir > Konular > Seyahat / Tatil > Gezi / Turlar > İtalya Turları: Farklı Bir İtalya Seyahati İçin Alternatif Rotalar

İtalya Turları: Farklı Bir İtalya Seyahati İçin Alternatif Rotalar

İtalya hemen herkes için yurtdışı seyahat denilince akla ilk gelen tatil seçeneklerinden biri. Alışılageldiği üzere tatil planlarını İtalya’ya doğru planlayan kişiler öncelikle Venedik, Floransa, Milano, Roma gibi popüler destinasyonları tercih ederler. Ancak İtalya sadece bu şehirlerle sınırlı güzellikler sunan bir tatil rotası değildir. İtalya hemen her köşesinde birbirinden farklı güzellikler saklı çok özel bir ülkedir ve bu nedenle de her yönüyle keşfetmeye değerdir…

İtalya’da Alternatif Rota Önerimin İlk Durağı Pisa…

 

İtalya’ya seyahat edip de Pisa Kulesi’ni görmeden dönmek olmaz. İtalya’nın adeta sembollerinden biri kabul edilen Pisa Kulesi, her yıl milyonlarca kişinin akınına uğruyor. Pisa Kulesinin konumlandığı Pisa şehri ise İtalya seyahatinizde mutlaka bir iki gün ayırarak keşfedilmeyi hak eden özel bir şehir. Ortaçağ döneminin izlerini halen taşıyan şehir, Mucizeler Meydanı diye adlandırılan meydan ve çevresinde konumlanan tarihi binalar ile sizleri adeta zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Pisa Kulesi,  Duomo Müzesi, Campo Santo, Vaftizhane Mucizeler Meydanı’nda ziyaret edebileceğiniz mekanlardan.

İkinci Uğrak Noktamız Alghero…

Alghero tipik bir Akdenizli… Caddeleri, kumsalları, Akdeniz mutfağının en özel tatlarını servis eden restoranları Alghero hem deniz hem de keşif için ideal bir rota… Alghero’da tekne turuna çıkabilir ve su altının güzelliklerini keşfedebilir ya da yönünüzü Sardinya’ya doğru çevirerek eski çağlardan kalan yuvarlak kuleleri gezerek tarihi yeniden yaşayabilirsiniz. Türkçeye çevrildiğinde “peri evi” anlamına gelen “domus de janus” da Alghero’da görmeden dönmemeniz gereken adreslerden.

Lecce, Alternatif İtalya Seyahatinin Üçüncü Adresi…

Lecce, Barok Mimarisinin en güzel örneklerine tanık olacağınız tam bir Barok mimarisi şehri… Şarap severler için de iyi bir adres olan Lecce, İtalya yarımadasının sol ucunda konumlanıyor. Lecce’de hemen her restoranda servis edilen bölgeye özel şaraplar, tadılması gereken tatlardan… Lecce’ye gidip de Santa Croce Bazilikası’nı görmeden dönmek olmaz.

Rimini Biraz da Eğlence Diyenler İçin İdeal Bir Destinasyon

Rimini, en iyi gece kulüpleri, Lido gösterileri ile tam bir eğlence merkezi… Sinema sevenlerin Federico Fellini’nin filmlerinden aşina oldukları Rimini’nin, Eski Rimini diye adlandırılan bölgesinde Fellini filmlerinin sahne görsellerini görmek mümkün.

İtalya’nın her bölgesi, her şehri, her sokağı tarihin izlerini taşıyan güzelliklerle kaplı… Eğer siz de farklı ve özel bir İtalya turu yapmak isterseniz bu önerdiğim adresler doğrultusunda tur şirketinizle görüşmenizi ve alışılageldikten farklı bir seyahate çıkmanızı öneririm.

Fırsat buldukça seyahat ederim. Önceleri gezdiğim yerleri unutmamak için küçük notlar alarak başladım yazmaya… Sonra seyahat gibi yazmak da hobim oldu. Ülkeler, şehirler, köy ve kasabalara ait özel hikayeleri, tarihi ve kültürel değerlerini, mimari özelliklerinden yaşam tarzlarına kadar kültürleri araştırmayı sonrasında da görerek deneyimlemeyi seviyorum. İletişimin gücüne inanırım bu yüzden de yazılarımla ilgili yorumlarınızı, değerlendirmelerinizi bekliyorum…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir