İslamiyet’te Hiçbir Zaman Terör ve Sömürü Yoktur, Her İnanca Saygı Vardır

İslamiyet’te hiçbir zaman terör ve sömürü yoktur, her inanca saygı vardır. İnanç ve görüşlere saygısı olmayanlar Peygamberimizin getirmiş olduğunu değiştirip kafalarından İslam uyduranlardır muhakkak. Günümüzde maalesef kafasından İslam uyduran Müslümanlar çoğalmıştır, fakat aslını koruyanlarda küçümsenemeyecek kadar çoğunluktadır…

İslam’da Terör Yoktur

İslamiyet’te hiçbir zaman terör ve sömürü yoktur, her inanca saygı vardır. İnanç ve görüşlere saygısı olmayanlar Peygamberimizin getirmiş olduğunu değiştirip kafalarından İslam uyduranlardır muhakkak. Günümüzde maalesef kafasından İslam uyduran Müslümanlar çoğalmıştır, fakat aslını koruyanlarda küçümsenemeyecek kadar çoğunluktadır.

 

Şunu açıkça söyleyebilirim ki geldiği günden beri bir harfi dahi değişmeyen ve Peygamberimizin söylediği kesin olan sözlere tamamen uyanlar asla savaş ya da düşmanlık başlatan taraf olmamışlardır. Buna Peygamberimizden örnek verecek olursak türlü hakaret ve işkencelere maruz kalan son Peygamber Hz Muhammed Mustafa (sav)’in yaptığı ilk savaş olan Bedir Muharebesinin sebebi, Mekkelilerin Peygamberimizi ve ona inananları yurtlarından sürmeleri idi. Burada da gördüğümüz gibi ilk saldıran taraf Mekkelilerdir. En büyü İslam devleti unvanına sahip Osmanlı devletinin ilk Bizanslılarla savaşına bakacak olursak bunun sebebi de Bizans tekfurlarından Bursa Tekfurunun(yöneticisinin) Selçuklu devletinden ayrılan beyliklerle iş birliği yapıp Osmanlıya cephe alması ve Osman Bey’i öldürmek istemesidir.

Son zamandaki İslam devletlerinde de durum bundan farklı değildir.

Filistin Meselesi; bu meselenin çıkış nedeni Yahudilerin Arap dolayısıyla Müslüman topraklarında bir devlet kurma girişimiyle başlamıştır. Zorla yurtlarında sürülen ve öldürülen binlerce Müslüman olmuştur. Filistin topraklarında 1948 yılınca İsrail devleti resmen kurulduğu dünyaya duyurulmuştur, fakat ne gariptir ki bundan 30 yıl sonra yani 1978 de Şeyh Ahmet Yasin tarafından bu sürgün ve ölümlerin önüne geçe bilmek için Hamas direniş örgütü kurulmuştur. Ülkelerinde başka ülke kuranların değil de 30 yıl sonra bu işgale dur demek isteyen bir gurup Müslüman’ın terörist sanılması çok garip. İsrail’in savaş suçu sayılan fosfor bombaları kaç Müslüman çocuğu kolsuz bacaksız bıraktı hiç düşündünüz mü?

Afganistan Meselesi; bu savaş 1979 yılında Rusların Afganistan topraklarına girmesiyle başlamıştır. Rusların Müslümanları öldürüp kadın ve kızlarına tecavüz etmeleri üzerine dur demek için El Kaide direniş örgütü kurulmuştur, Ruslar çekildikten sonra da ABD ile mücadele etmişlerdir, ABD günümüzde bile Afganistan halkına insansız hava araçları ile saldırmaktadır. Hem Rusya hem de ABD’nin Afganistan’a saldırmasındaki amaç o kişilere özgürlük verme olsaydı binlerce Afgan halkı sizce ölür müydü? Yoksa amaç Afganistan’ın altın ve bakır madenleri mi?

Irak Meselesi; Saddam’ın kimyasal silahları bahane edilerek başlatılan savaştan bu güne kadar Irak topraklarında hiçbir kimyasal silah bulunamadığını biliyor muydunuz? ABD’nin Irak’a girip silah bulamadığı Saddam’ı idam ettiği halde 10yıl kadar bu topraklarda bekleme amacı sizce ne olur bilmiyorum ama bizce Irak’ın iştah kabartan petrolleridir. Irak topraklarına özgürlük vaat ederek girenlerin kaç çocuğu ailesiz bıraktığını biliyor musunuz, sayamayacağımız kadar çok. Ebu Garip hapishanesinde kaç Müslüman kadına ve küçük kıza tecavüz edildi biliyor musunuz? Bu tür işkence ve tecavüzlerin fotoğrafları ve videoları sanal ortamlarda mevcuttur. 15 ay hapis cezasının 2ayında tamamen çıplak kalan Müslüman Din görevlisi İmam Abdurrahman Ubeydinin röportajı bunu gözler önüne sermektedir.

Şimdi sizlere kurt ve kuzun hikayesini anlatmak istiyorum.
Kurt ve kuzu bir gün nehir kıyısında karşılaşırlar ve 
Kurt: Seni yiyeceğim
Kuzu: Neden? 
Kurt: Çünkü sen geçen yıl içtiğim suyu kirlettin.
Kuzu: Geçen yıl suyunu kirletemem çünkü ben bu yıl dünyaya geldim
Kurt: O zaman annendir.” Der ve kuzunun üstüne atlar tam yiyecekken kuzu can havliyle kurda küçük boynuzlarıyla bir darbe vurur ve kurt yatar yere beni öldürüyor yetişin diye bağırır bu son anı görenlerde kuzuyu suçlu bulur.

 

Günümüzde ki İslam ülkelerinin durumu da bundan farksız değil maalesef. Ülkesine, Petrolüne, Kadınlarına saldıranlara vurdukları boynuz darbesini görüyor tüm dünya ve kararını bu son ana bakarak veriyorlar. Kurt Kuzuya saldırırken neredeydiniz?

Yukarıda da dikkatinizi çekmiştir. İslam terörü olarak nitelendirilen gurupların kuruluşu saldırılardan sonradır. Yani saldırmasalardı kurulmayacaklardı. Gerçek Müslümanlar hiçbir zaman ilk saldıran olmamıştır ki terörist olsunlar. Hiç kimse evine giren hırsıza madalya takmaz değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir