obilir > Konular > Kişisel Bakım > Güzellik ve Estetik > Isırgan Otu Yağı İle Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Isırgan Otu Yağı İle Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Isırgan Otu Yağı

Saçlarınız mı dökülüyor? Bazı basit ve doğal yöntemlerle saçlarınızın tekrar aynı sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Nasıl mı? Isırgan otu ile kolayca hazırlayacağınız karışımlarla saçlarınızı kaybetmeden kazanabilirsiniz…

Isırgan otu, içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerle oldukça şifalı bir bitkidir. Pek çok hastalıkların tedavisine derman kabul edilen ısırgan otu aynı zaman da saçlar için de iyi bir bitkisel destektir. Isırgan otu saçları güçlendirerek sağlamlaşmasını sağlar. Yapmanız gereken ısırgan otu yağını saçlarınıza sürmek ve ovalamak. Aralıklarla tekrar edeceğiniz bu uygulama saç köklerinin zamanla güçlenmesini sağlar ve saçların dökülmesini önler.

Saç Bakımı

Saçlar da yaş ile birlikte eski parlaklığını yitirir ve zamanla yıpranmaya hatta dökülmeye başlar. Saçların düzenli olarak kepek önleyici bir şampuanla yıkanması önerilir. Böylece hem kepek sorunu ile mücadele etmek zorunda kalmaz hem de saç köklerinizin hava almasını sağlarsınız.

Saçlarınızın sağlık kazanması için önemli bir diğer element ise gün ışığıdır. Gün ışığı saç derinizde dâhil olmak üzere, vücudunuzun ihtiyacı olan vitaminlerin kazanılması için son derece önemlidir. Bu sebeple her gün ışığında bir süre vakit geçirerek, saç derinizin gün ışığından faydalanması sağlayın. Gün ışığı saç ve saç köklerinin kepekten arınmasını sağlar.

Stres, demir, protein eksikliği saçın dökülmesini hızlandırır. Stres azaltıcı ilaçlarla ya da stresli ortamlardan uzak durarak iyi beslenerek bu etkenlerden dolayı saçın dökülmesini engelleyebilirsiniz.

Su saç ve saç derisi için önemlidir. Ayrıca C vitamini, bakır, demir, Omega 3 yağ asitleri, çinko, kalsiyum ve magnezyum gibi vitamin ve mineraller sağlıklı bir saç derisine kavuşmak için gereklidir. Eğer saç dökülmesi ya da saç derisi ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız beslenme programınızı bu vitamin ve mineraller yönünden zengin gıdalarla sağlamaya dikkat edin.

Saç derisine masaj yapmak önemlidir. Masaj, saç derinizdeki kan dolaşımının artmasını sağlar. Kafa derisine masaj için parmak uçlarıyla saçınızı ellerinizi saç aralarında dolaştırın. Hafif bir gıdıklanma hissedeceksiniz bu saçınıza iyi gelecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parfüm, Kozmetik ve Güzellik Mağazaları Alışveriş Kuponları

 • 30 TL Morhipo Hediye Çeki

  175 TL ve üzeri alışverişlerde geçerli 30 TL indirim çeki için Morpass'a üye olmanız yeterli! - 30 TL Morhipo Hediye Çeki

 • % 40 Parfüm Mekanı İndirim Kodu

  100 TL ve üzeri alışverişte geçerli %40 indirim sağlar - % 40 Parfüm Mekanı İndirim Kodu

 • 100 TL Parfüm Mekanı İndirim Kodu

  500 TL ve üzeri alışverişte geçerli 100 TL indirim sağlar - 100 TL Parfüm Mekanı İndirim Kodu

 • 50 TL Parfüm Mekanı İndirim Kodu

  250 TL ve üzeri alışverişte geçerli 50 TL indirim sağlar - 50 TL Parfüm Mekanı İndirim Kodu

 • Boyner İndirim Kodları (Liste)

  Boyner indirim kodları listesi bu kampanya sayfasında bulunuyor. İndirim kodu haricinde kampanya sayfasında ayrıca hediye çekleri, banka ve operatör indirim şifreleri yer alıyor. Liste üzerinden tüm yeni ve son dakika fırsat kodlarını görebilir, online […]

 • Trendyol Kargo Bedava

  Trendyol ücretsiz kargo fırsatı bu kampanyada belirtilen limitlerde geçerli - Trendyol Kargo Bedava

 • 40 TL Trendyol Maksimum İndirimi

  250 TL ve üzeri alışverişlerde geçerli 40 TL indirim kampanyası - 40 TL Trendyol Maksimum İndirimi

 • 50 TL Boyner İndirim Kodu

  Boyner sitesinde "okula dönüş" kampanyası dahilinde 50TL ek indirim sağlar - 50 TL Boyner İndirim Kodu

 • % 80 Lidyana Parfüm & Kozmetik İndirimi

  Avantajlı kozmetik adı altında Lidyana'nın sunduğu orjinal içerikli parfüm markaları hem erkek hem de kadınlar için cazip fiyatlarda. Orjinal parfümü ucuza almak isteyenler Lidyana'nın bu parfüm ve kozmetik festivalini kaçırmasın. Parfüm fiyatları […]

 • % 10 Watsons İndirim Kodu

  Watsons sitesinde yeni üyelere özel tüm ürünlerde % 10 indirim sağlar - % 10 Watsons İndirim Kodu

2 Yorumlar

 1. Değerli bilgiler için teşekkürler.

 2. teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir