Isırgan Otu Yağı İle Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Isırgan Otu Yağı

Saçlarınız mı dökülüyor? Bazı basit ve doğal yöntemlerle saçlarınızın tekrar aynı sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Nasıl mı? Isırgan otu ile kolayca hazırlayacağınız karışımlarla saçlarınızı kaybetmeden kazanabilirsiniz…

Isırgan otu, içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerle oldukça şifalı bir bitkidir. Pek çok hastalıkların tedavisine derman kabul edilen ısırgan otu aynı zaman da saçlar için de iyi bir bitkisel destektir. Isırgan otu saçları güçlendirerek sağlamlaşmasını sağlar. Yapmanız gereken ısırgan otu yağını saçlarınıza sürmek ve ovalamak. Aralıklarla tekrar edeceğiniz bu uygulama saç köklerinin zamanla güçlenmesini sağlar ve saçların dökülmesini önler.

Saç Bakımı

Saçlar da yaş ile birlikte eski parlaklığını yitirir ve zamanla yıpranmaya hatta dökülmeye başlar. Saçların düzenli olarak kepek önleyici bir şampuanla yıkanması önerilir. Böylece hem kepek sorunu ile mücadele etmek zorunda kalmaz hem de saç köklerinizin hava almasını sağlarsınız.

Saçlarınızın sağlık kazanması için önemli bir diğer element ise gün ışığıdır. Gün ışığı saç derinizde dâhil olmak üzere, vücudunuzun ihtiyacı olan vitaminlerin kazanılması için son derece önemlidir. Bu sebeple her gün ışığında bir süre vakit geçirerek, saç derinizin gün ışığından faydalanması sağlayın. Gün ışığı saç ve saç köklerinin kepekten arınmasını sağlar.

Stres, demir, protein eksikliği saçın dökülmesini hızlandırır. Stres azaltıcı ilaçlarla ya da stresli ortamlardan uzak durarak iyi beslenerek bu etkenlerden dolayı saçın dökülmesini engelleyebilirsiniz.

Su saç ve saç derisi için önemlidir. Ayrıca C vitamini, bakır, demir, Omega 3 yağ asitleri, çinko, kalsiyum ve magnezyum gibi vitamin ve mineraller sağlıklı bir saç derisine kavuşmak için gereklidir. Eğer saç dökülmesi ya da saç derisi ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız beslenme programınızı bu vitamin ve mineraller yönünden zengin gıdalarla sağlamaya dikkat edin.

Saç derisine masaj yapmak önemlidir. Masaj, saç derinizdeki kan dolaşımının artmasını sağlar. Kafa derisine masaj için parmak uçlarıyla saçınızı ellerinizi saç aralarında dolaştırın. Hafif bir gıdıklanma hissedeceksiniz bu saçınıza iyi gelecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parfüm, Kozmetik ve Güzellik Mağazaları Alışveriş Kuponları – Mayıs, 2021

 • 50 TL Trendyol Visa İndirimi

  200 TL ve üzeri alışverişte geçerli 50 TL indirim için Visa kartı Trendyol'a kaydetmeniz yeterli... - 50 TL Trendyol Visa İndirimi

 • % 30 Naos Stars İndirimi

  Tüm Naos vücut ürünlerinde geçerli % 30 ek indirimi kaçırmayın! - % 30 Naos Stars İndirimi

 • Naos Bioderma Hediye Kampanyası

  Bu kampanya ile 400 TL ve üzeri BIODERMA alışverişine Sensibio H2= 500 ml hediye +Kargo Bedava! - Naos Bioderma Hediye Kampanyası

 • Boyner İndirim Kodları (Liste)

  Bugünün yeni indirim kodları listesi bu kampanya sayfasında... - Boyner İndirim Kodları (Liste)

 • Trendyol Kargo Bedava

  Trendyol ücretsiz kargo fırsatı bu kampanyada belirtilen limitlerde geçerli - Trendyol Kargo Bedava

 • % 20 AVON İndirim Kodu

  75 TL ve üzeri alışverişlerde geçerli %20 indirim sağlar - % 20 AVON İndirim Kodu

 • Watsons % 50 +% 10 İndirim

  Bu kampanya sayfasında %50 indirime ek sepette %10 indirimi kaçırmayın! - Watsons % 50 +% 10 İndirim

 • % 10 AVON İndirim Kodu

  100 TL ve üzeri kozmetik ve kişisel bakım ürün alışverişine % 10 indirim sağlar - % 10 AVON İndirim Kodu

 • Naos Biopuan Fırsatı

  Nasıl Naos Biopuan kazanabilir ve kullanabilirsiniz? Naos Puan avantajlarını keşfedin! - Naos Biopuan Fırsatı

 • Gratis Karta % 50 İndirim

  Gratis Karta özel % 50 indirim kampanyasını kaçırmayın! - Gratis Karta % 50 İndirim

2 Yorumlar

 1. Değerli bilgiler için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir