İnternetten Para Kazanmak ve Affilate Marketing

İnternetten para kazanmanın yolları pek çoktur. Bunlardan bazı yöntemler az kazandırırken, bazı yöntemler beklediğinizden fazlasını kazandırır. Bu makalede önereceğim yöntem ile siz de çok para kazananlardan olabilirsiniz…

 

İnternetten para kazanmanın yolları çok çeşitlidir. Bazı yöntemler çok kazandırırken, bazı yöntemler az kazandırır. Bu makalede dünyada en çok kullanılan internetten para kazanma yollarından “Affiliate Marketing” sistemini anlatmaya çalışacağım.

 

Affiliate Marketing” terimini Türkçeye “Satış Ortaklığı” olarak çevirebiliriz. Adından da anlaşılacağı üzere internetten pazarladığınız bir üründen komisyon kazanmaktır. Yani satış ortağı olduğunuz ürüne sizin linkinizden gidilip ürün satılırsa komisyon alırsınız.

 

Satış Ortaklığı” aracı siteler aracılığı ile ürün sahipleri ürünlerini eklerler, satıcılar ise o ürünlere satış ortağı olurlar. Buna göre size link verilir, linkleri internet ortamında paylaşırsınız. Link üzerinden satılan üründen komisyon kazanırsınız.

 

Ülkemizde ‘xticaret’, yurt dışında ise ‘clickbank’ en çok kullanılan Affiliate siteleridir. Bu siteler aracılığı ile hem ürün sahipleri hem satış ortakları internetten para kazanırlar. “Satış Ortakları” için en zor kısım ürünün pazarlaması kısmıdır. Çünkü artık Adwords, “Satış Ortaklığı” linklerini kabul etmiyor. Bu durumda satış ortaklarını farklı alanlara yönlendiriyor. Farklı stratejiler farklı yollar deneniyor. Bunlar arasında en çok blog açarak ürün pazarlama stratejisi var.

 

Affiliate Marketing” ülkemizde yeni sayılır. Bundan dolayı başlayanlar güzel parala kazanabilir. Daha fazlası için İnternetten para kazanmanın yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir