İnternetten Para Kazanmanın Tek Yolu

Son yıllarda Türkiye’de ve bütün dünyada internetten para kazanmak konusu en çok araştırılan konulardan birisidir…

 

Para kazanmak konusu hepimizin ilgisini çeken bir konu olmuştur ve hepimiz kazandığımızdan daha fazla para kazanmak isteriz. Para kazanmak için birçok insanın yaptığı gibi maaşlı bir işte çalışabileceğimiz gibi son yıllarda sayıları giderek artan internet girişimcileri gibi kendi işimizi de kurabiliriz.

 

İnternetin günümüzde her sektör için kullanılıyor olması ve ticaretin giderek internet üzerine kaymaya başlamış olması bir çok girişimcinin dikkatini çekmiş ve bu büyük pastadan pay almak için kendi işlerini kurmuşlardır. Para kazanma kavramı artık internetten para kazanma kavramına dönüşmüş ve daha fazla para kazanmak isteyen herkesin araştırdığı bir konu haline gelmiştir. Belirli bir maaşla çalışan insanlar da, emekliler de, öğrenciler de bu konuyu araştırmaya başlamıştır ve kendi işlerini kurarak internetten para kazanmaya başlamışlardır. Peki internetten para kazanmak gerçekten mümkün mü ?

 

Bu yazımda internetten para kazanmak hakkında bilgiler paylaşarak sizin bu konu hakkında farkındalığınızı arttırmak istiyorum. İnternetten para kazanmak konusunu araştırdığınız zaman karşınıza birçok yöntem çıkacaktır. Eğer siz de bu konuyu ilk defa araştırıyorsanız, yeni başlayan diğer insanlar gibi, anket doldurarak para kazan ilanları dikkatinizi çekecektir. İnternetten para kazanma konusunu araştırarak internetten para kazanmak isteyen kişilerin büyük çoğunluğu anket doldurarak para kazanma yöntemini denerler. İnternetten para kazanmak adına çok fazla bilgiye sahip olmadıkları için ve yapacakları işin basit olması(sorulara cevap vermek) nedeniyle bu işe başlarlar. Ben de anket doldurarak para kazanmaya çalışan kişilerden biriydim..

 

Birkaç ay anket doldurarak para kazanmaya çalıştım ama bu yöntemle para kazanamayacağımı anladım ve bu yöntemi bıraktım. Anket sitelerinin çoğu yabancıdır ve Türkiye ile çalışan sitelerin sayısı azdır. Anket doldurarak para kazanmak yurtdışında yaygın olan ve internetten para kazanmak için kullanılan yöntemlerden birisidir. Ancak anket doldurarak harcadığınız emek ve zamanın karşılığında sizi tatmin edebilecek kazançlar elde etmeniz zordur. Bazı siteler ise size doldurduğunuz anketlerin karşılığını bile vermez ve size ödeme yapmak için yüksek limitler belirlerler. Siz de o limitlere ulaşamadan sıkılarak işi bırakırsınız..Anket doldurarak para kazanma yöntemini denemiş birisi olarak size kesinlikle tavsiye etmiyorum. İnternetten para kazanmak için zamanınızı bu yöntemle harcamayın.

 

İnternetten para kazanmak konusunda yaptığınız araştırmalar da reklam izleyerek para kazanmak, video izleyerek para kazanmak, mail okuyarak para kazanmak, download ederek para kazanmak ..vb yöntemler ile karşılaşabilirsiniz. Bu yöntemler de anket doldurma mantığına benzer bir mantıkla çalışır ve size çok düşük miktarlarda ödeme yaparak asıl kazancı size o hizmeti sağlayan firmalar elde ederler. Bu tür yöntemlerde de harcadığınız emeğin karşılığını almanız gerçekten zordur. İnternetten para kazanmak için bu tür yöntemleri denemenizi de tavsiye etmiyorum.

 

Size internetten para kazanmak için tavsiye edebileceğim bir tek yöntem var ve bu yöntem sadece Türkiye’de değil bütün dünyada internetten en çok para kazandıran yöntemdir. Size tavsiye ettiğim yöntem Satış Ortaklığı(affiliate marketing) yöntemidir. Satış ortaklığı yurtdışında Affiliate Marketing olarak bilinir ve dünyada internetten para kazanmak isteyen milyonlarca girişimci tarafından kullanılan yöntemdir. En çok para kazanan girişimcilerin ve bu girişimcilere eğtim veren guruların da tavsiye ettiği tek yöntemdir.

 

Satış ortaklığı basit bir anlatımla; internet üzerinden sattığınız ürün başına komisyon kazanmaktır. Ürününü internetten satmak isteyen kişilerin satışlarına aracılık ederek, onların satış ortağı olarak, satmış olduğunuz ürün için başlangıçta belirtilen komisyonu kazanırsınız. Bu yöntemde ürünle ilgili hiçbir sorumluluğunuz yoktur bütün sorumluluk ürün sahibine aittir. Bu yöntemle fiziksel ürünlerin satış ortaklığını yapabileceğiniz gibi size %70-75 oranında komisyonlar kazandıracak dijital ürünlerin de satış ortaklığını yapabilirsiniz. Bir sorumluluğum olmadan, yasal olarak internetten para kazanmak istiyorum diyorsanız size en çok para kazanabileceğiniz yöntem olan satış ortaklığı yöntemini uygulamanızı tavsiye ediyorum.

 

Satış ortaklığı yöntemi ile internetten kazanabileceğiniz para miktarının bir limiti yoktur. Yapacağınız çalışmalar ile ayda 1000 TL de kazanabilir 10.000 TL de kazanabilirsiniz. Belirttiğim gibi satış ortaklığı ile kazanacağının paranın limiti yoktur ve kazancınızı sizin çalışmalarınız belirler. Yani satış ortaklığı yöntemi ile kazanabileceğiniz para miktarının limiti SİZsiniz. Dünyadaki internetten para kazanmak isteyen girişimcilerin en çok kullandığı yöntem olan satış ortaklığı yöntemini ben de kullanıyorum ve size de kullanmanızı tavsiye ediyorum.

 

İnternetten gerçek anlamda (sizi tatmin edecek miktarda) para kazanmak istiyorsanız satış ortaklığı yöntemini kesinlikle uygulamalısınız. Satış ortaklığı yöntemi hakkında daha detaylı bilgi almak için http://www.satisortakligi.org/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yararlı olmasını dilerim.

Nejat Kozan http://www.satisortakligi.org/

İnternetten en çok para kazandıran yöntem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir