obilir > Konular > İnternet ve Online İşler > İnternetten Kazanç > İnternetten Para Kazanmanın İlk Adımları, İzlenmesi Gereken Yollar

İnternetten Para Kazanmanın İlk Adımları, İzlenmesi Gereken Yollar

İnternetten para kazanmanın en etkili yöntemleri nelerdir? İnternetten para kazanmanın ilk adımları ve izlenmesi gereken yollar…

 

Şimdiye kadar birçoğumuz para kazanmak için, bir meslek sahibi olmak gerektiğini veya bir yerde çalışmak gerektiğini düşünürdük. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte iş olanakları oturduğumuz yere kadar geldi. Amacımız internet başında boş yere geçirdiğiniz zamanınızı kazanca dönüştürmek.

 

İnternetten para kazanmaya başlamak için çok çeşitli yöntemler var ancak biz bunlardan en sağlam ve en çok kazandıran yöntemler üzerinde duracağız. Kazanmaya başlarken “Blog”, “Facebook”, “Twitter” gibi araçları sıkça kullanacağız.

İnternetten para kazanmanın ilk adımı olarak; özerinde yoğunlaşacak bir alan belirlemeliyiz. Bu alanlar tavsiye olarak “Affiliate Marketing” ve “Network Marketing” olabilir.

 

Ondan sonra kendinize şeçtiğimiz bu alanda başarıyı yakalamak için en etkili, en masrafsız, en kolay teknikler kullanmalıyız. Tavsiye olarak çiftçi bunun yanında avcı tekniklerini kullanabilirsiniz. Çiftçi tekniklerini kullanacak olursak ki sermayesi olmayan kişiler için tek tekniktir. Çünkü bu teknikte masrafa, sermayeye gerek yoktur dolayısıyla riskte yoktur.

 

Nedir bu teknik?

Adı üzerinde bir çiftçi gibi toprağı hazırlayıp tohumunu atıp, belirli periyotlarla bakımını yapıp tarlasının hasat zamanını beklemek. Yani bu teknikte sistemimizi oluşturmak için çaba sarf edeceğiz bu sistemi geliştireceğiz ve koruyacağız bu sistemimiz ise “Blog”, “Facebook” ve ücretsiz reklam yollarından oluşacaktır.

 

Yani kendinize ait bir “Blog” oluşturacağız ve ekleyeceğimiz düzgün içeriklerle bu blog sitemizi birçok anahtar kelimede üst sıralara taşıyacağız. Bunun yanında “Affiliate Marketing” yoluyla satış ortağı olduğumuz ürünler hakkında tanıtım makaleleri yazıp bu makaleler de ürünlere ait referans linklerine yer vereceğiz. Ayrıca bu makaleleri “Facebook”ta ve çeşitli makale sitelerinde paylaşacağız. Meyvelerini almamız biraz zaman alabilir ancak zamanla öyle bir seviyeye geleceğiz ki; günde sadece bir yazı yazarak bile sabitleşen ve gittikçe artan yüksek gelirlere sahip olacağız.

 

Çiftçi tekniğimizi profesyonelleştirecek ve bu tekniklerle ayda 3000 TL kazandıracak e-kitaplar da mevcuttur bunlardan en iyisi Teobooktur. Avcı tekniklerine gelince; belirli miktarda sermayeler ayırarak bununla “Google Adwods”, ücretli “Facebook” reklamları ya da çeşitli ücretli reklamlar yaparak para kazanma tekniğidir. Ancak bu teknik yeni başlayanlar için pek önerilmez çünkü yeterli tecrübeye sahip olmadan vereceğimiz ücretli reklamlar satış getirmeyebilir zarar edebiliriz. Ancak para kazanmaya başladıktan sonra veya belirli bir tecrübeye sahip olduktan sonra bu tekniği de kullanabiliriz.

 

Avcı tekniklerini en etkili bir biçimde kullanmanızı sağlayacak ve sizi tam bir avcı haline getirecek en az parayla en etkili reklamlar yaptıracak e-kitaplar mevcuttur. Bunlardan en iyisi “Google Kazançları” kitabıdır.

 

Bu aşamaları atlattıktan sonra kendimizi yormamıza gerek kalmayacaktır. Çünkü belli bir prestije ulaşırsanız ve hitap ettiğiniz belli bir kitleniz olduğunda iş sizin ayağınıza gelecek. Ürün sahipleri kendi ürünlerinin tanıtımını yapmanızı isteyecekler ve bunun karşılığında para alacaksınız.

 

Para kazanma konusunda acele etmeyin siz sadece  kendinizi geliştirin profesyonel olma yolunda ilerleyin göreceksiniz paralar kendiliğinden gelecektir bol kazançlar dilerim.

 

Ben internet kazançaları hakkında uzun zamandır araştırmalar yapıyorum, ilk başlarda bende herkes gibi internetten para kazanılabileceğine inanmıyordum. Taki kazanıncaya kadar. Araştırmalarıma devam ediyorum edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşacağım. Ayrıca yazılarımı buradan takip edebilirsiniz.

www.internettenparakazanci.com bol kazançlar diler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir