İnternetten Cep Telefonu Satın Alırken Dikkat Edilecekler

Cep telefon satın almadan önce internette araştırma yapmak en akılcı yollardan biri. Ancak karşımıza o kadar çok seçenek çıkıyor ki hangisine dikkat edeceğini şaşırıyor bazen insan. Çok cazip fiyatlar ve indirim fırsatları karşımıza çıkar ve bir dolu reklam tabii… Peki internetten satın almak güvenli mi? Nereden ve nasıl almalı?

Öncelikle cep telefonu satın alırken nelere dikkat edilmesi gerek bir bakalım;

Cep Telefonu Alırken Dikkat Edilecekler

1- Satın almadan önce ihtiyacınızı iyice belirleyin. Cep telefonunu hangi amaçla kullanacaksınız. Buna karar vermek gerek. İnternet mi, resim ve video çekmek amaçlı mı, müzik dinlemek mi? Hangisi daha ağır basıyorsa onu değerlendirin. Çünkü her markanın ve yazılımın güçlü olduğu bir alan var.

2- İnterneti daha çok kullanacaksanız “Smart Phone” (Akıllı telefon) almayı tercih edebilirsiniz. Android ve OS tabanlı işletim sistemleri bu konuda başarılı olduğu kadar pek çok uygulaması da olan işletim sistemleri.

3- Telefonu yoğun bir şekilde kullanacaksanız batarya (pil) ömrünün uzun olmasına dikkat edin. SmartPhone’lar yoğun bir şekilde enerjiye ihtiyaç duydukalrı için batarya kullanımı genelde 2 günü geçmez. Sürekli kullananlar için belli bir süre sonra pil ömrünün 6 saate kadar düştüğü olabilir.

İnternetten cep telefonu alırken bilinen ve güvenilen alışveriş sitelerini tercih etmek daha doğru. Hiç bilmediğiniz bir site veya satıcı ile karşılaştığınızda güven sorunu yaşarız, bu da çok doğaldır. Sadece fiyatı çok ucuz diye hiç düşünmeden sipariş vermek doru değil. Unutmayın ki her ürünün mantıklı bir indirim oranı olmalı. 2000TL değerinden bir cep telefonu 990TL’ye satılıyorsa ben bundan şüphe duyarım açıkçası.

İnternetten cep telefonu alırken güven duyduğunuz bir siteyi tercih edin. Sonrasında da işlem genelde hep aynıdır. Ürünü seçip alışveriş sepetine eklersiniz. Sonra üye girişi yaparak adres bilgilerinizi yazarsınız, ödeme seçeneği seçip siparişi tamamlarsınız. İnternetten almanın bir avantajı da çok farklı ödeme seçeneklerinin olması ve daha cazip fiyatlarla karşılaşıyor olmamız aslında.

İnternetten cep telefonu satın alırken teknoloji mağazalarının indirim kuponlarını kullanarak ekstra indirimli satın almak da mümkün. Bunun için tikokupon.com sitesine bir göz atın. Burada bulacağınız bir indirim kuponu hangi mağazadan alışveriş yapacaksanız o mağazaya özgü size indirim sağlayacaktır. Media Markt veya Gittigidiyor gibi mağazaların yanı sıra çinden sipariş vermek isteyenleri için de başta AliExpress olmak üzere birçok yurtdışı alışveriş siteleri mevcut. Mesela AliExpress indirim kuponu sayfasına bakabilir, işinize yarayan bir kuponu kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Online AVM ve Teknoloji Mağazaları Alışveriş Kuponları – Şubat, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.