12 Ağustos 2020, Çarşamba

İnternette Pazarlamanin Etkili Bir Yolu: Online Makale Pazarlama

Reklam bütçeniz kısıtlı bile olsa internette pazarlama yapmanın ücretsiz ve kalıcı bir yolu var. İnternette pazarlamanın en etkili yollarından biri olarak tüm dünyada kabul görmüş “article marketing” sistemini tanıyın. Bilgi ve deneyimlerinizi kullanarak pazarlama gücünüzü nasıl arttıracağınızı öğrenin…

 

Bugün tüm dünyada birçok insan makale yazarak internette pazarlama gücünü arttırıyor. “Article Marketing” adı verilen (Makale yazarak internette yayılmasını sağlamak) bu pazarlama yöntemi, tüm dünyada internette pazarlamanın etkili bir yolu olarak kabul edilir. Özellikle kriz dönemlerinde reklam ve pazarlama yatırımı yerine bu ücretsiz yöntem tercih sebebidir.

 

Bırakın Hedef Kitleniz Size Ulaşsın!

 

Şöyle düşünün:

Neden broşür bastırırsınız? Çünkü binlerce kişiye ulaşmak istersiniz. Oysaki bu hedefe “Makale Yazarak” da ulaşabilirsiniz. Hem de 0 maliyetle. Üstelik makalenin içeriğiyle ilgili arama yapan asıl hedef kitlenizi yakalayarak. İhtiyacı olmayana değil, ihtiyacı olana ulaşmış olursunuz. (Aynı sizin, benim yazdığım bu makaleye ulaştığınız gibi)

 

Konuya biraz daha yakından bakalım…

 

İnternette Pazarlama İçin Makale Yazmak Nasıl Faydalı Olur?

İşini veya web sitesini promote etmek isteyenler (yazarlar), uzman oldukları konularda yardımcı bilgiler içeren makaleler hazırlar ve Makale servislerine ekleyerek (örn. Makale Marketi) internet üzerinde dağıtımına izin verirler. Bu servisler internette pazarlama yapmak isteyenlerle hedef kitleleri arasında bir köprü gibidir.

 

Örneğin bir markanın ürün müdürü olduğunuzu düşünelim. Veya internette projeler geliştiren bir e-girişimci, bir yazar, avukat, psikolog yada danışman… Mesleğiniz her ne olursa olsun hedef kitlenizle (veya müşterilerinizle) iletişim halindesiniz. Onların ürün ve hizmetleri kullanırken karşılaştıkları zorlukları ve sorunları düşünün. Sık sık karşılaştıkları zorluklar ve sordukları sorular aslında sizin hazırlayacağınız her bir makalenin başlığını oluşturur. Ve yazınızı bu başlıklara cevap verecek şekilde hazırlar, Makale Marketi’ni kullanarak internette yayılmasına müsade edersiniz.

 

– Hazırladığınız her makale sizin internette dolaşan distribütörünüz gibidir –

– Makaleleriniz içerisinde verdiğiniz bilgi ise sizin referansınızdır –

– Makalenizin son paragrafında verdiğiniz bağlantılar ile potansiyel hedef kitlenizin size ulaşmasını sağlarsınız –

 

Profesyonelce Hazırlanmış Bir Makale;

 • Hedef kitlesine faydalı bilgiler verir,
 • Yaptırımcı veya yönlendirici değildir,
 • Satış ve reklam içermez,
 • İlgilenen okuyucuyu son paragrafındaki bağlantılarıyla (Künye) yönlendirir.

 

Makale Marketi ile İnternette Pazarlama

Makale yazarak internette pazarlama güçlerini arttırmak isteyenler için oluşturulan Makale Marketi ücretsiz üyelik sistemiyle çalışır. Sistemin üye arayüzü içerisinde adım adım nasıl stratejik makaleler hazırlanacağı konusu örneklerle anlatılmıştır (Üye girişi yaparak “Yadımcı İpuçları” bölümüne bakabilirsiniz).

 

Makale Marketi içerisinde bulunan tüm makaleler paylaşıma açıktır. Yayıncılar kaliteli ve orijinal buldukları makaleleri alarak yayınlayabilirler. SEO uzmanı ve editörler tarafından denetlenen ve onay görüp yayınlanan makaleler aylarca, yıllarca sistemde kalır. Dolayısıyla yüzlerce yayın kaynağına ulaşmış olur. Böylece yazar kendi işine veya web sitesine sürekli artan ön yeterlilik almış nitelikli bir trafik akışı sağlamış olur. Yazar, kendi ürün veya hizmeti için internette tanıtım ve pazarlama gücünü her geçen gün otomatik olarak arttırmış olur.

 

Yazarın bağlantı verdiği web sitesi birçok kaynaktan link aldığı için arama motoru sonuç sıralamasında yükselmeye başlar. Yazarın web sitesine hem makalenin yer aldığı kaynaklardan, hem de arama motorlarından nitelikli, potansiyel hedef kitle akışı sağlanmış olur. Bu da makale yazarak internette pazarlama yapmanın bir diğer önemli faydasıdır.

 

Makalenin Yazılması ve Makale Marketi’ne Eklenmesi

 • Uzman olduğunuz konularda reklam içermeyen fakat faydalı bilgiler içeren makaleler hazırlayın.
  • İPUCU: Makale Marketi’ne üye girişi yaparak “Yardımcı İpuçları”na bakabilirsiniz.
 • Yazınızın son paragrafında da (bağlantı paragrafı) okuyucunun size veya web sitenize ulaşması için gerekli iletişim bilgilerini ve/veya web site linklerinizi koyun. (Bu makalenin sonunda olduğu gibi)
 • Hazırladığınız makalelerin Makale Marketi’nde yayınlanmasını sağlayın.
 • Yazdığınız konularla ilgili internette arama yapanlar size ulaşsın. (Aynı sizin bu makaleye ulaştığınız gibi, kendi hedef kitleniz de sizin yazdıklarınıza ulaşacaktır)

 

Makale Marketi Size Şu Faydaları Sağlar:

 • İnternette makale hazırlarken nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenirsiniz
 • Nasıl stratejik makaleler hazırlanacağını öğrenirsiniz
 • Yazdıkça uzmanlık konunuza daha iyi hakim olduğunuzu fark edersiniz
 • Faaliyet konunuzla ilgili internette arama yapanların web sitenize ve/veya size ulaşmasını sağlarsınız
 • Yazdıkça sizin, web sitenizin ve/veya firmanızın internetteki prestiji, popülerliği artar
 • Web sitenize tek yönlü likler (One Way Back-Link) alırsınız. Bu, web sitenizin arama sonuçlarında üste çıkmasını sağlayan en önemli kriterlerden biridir. Link ortaklığı yapmaktan daha avantajlıdır. (SEO faktörü)

 

İnternette pazarlama gücünüzü ve web site trafiğinizi arttırmak için Makale Marketi sistemine kaydolun. Üye girişi yaparak internette başarılı makaleler yazmanız için profesyonel öneriler içeren “Yardımcı İpuçları”na bakın. Nasıl olduğunu anlamak için ana sayfadaki en son onaylanan makaleleri inceleyebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hosting, Yazılım ve İnternet Firmaları İndirim Kuponları – Ağustos, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir