obilir > Konular > İnternet ve Online İşler > İnternetten Kazanç > İnternette Kazanç Sağlamak İçin Ne Yapmalı, Ne Yapmamalı? (2.Bölüm)

İnternette Kazanç Sağlamak İçin Ne Yapmalı, Ne Yapmamalı? (2.Bölüm)

İnternette Kazanç Sağlamak İçin Ne Yapmalı, Ne Yapmamalı? (1.Bölüm) isimli makalenin devamıdır.

Aynı başlıklı makalemde sizlere internetten para kazandıracağını iddia eden iki para kazandırma yöntemini anlatmıştım. Önceki yazımın devamını burada bulabilirsiniz. Sizin de bildiğiniz üzere internette para kazanma yöntemleri birden fazladır. Bu makale ve diğerinde kendi denemiş olduğum para kazanma yöntemlerini anlatmaktayım. Şayet başka yöntemler bulur ve denersem onları da burada zamanla paylaşacağım. Lafı fazla uzatmadan diğer para kazanma yöntemlerini inceleyelim.

Anket Doldurarak Kazanç Sağlanır mı?

Anket doldurarak para kazandıran sitemler son zamanlarda fazlası ile popüler. Bazı anket sitelerine girdiğimde şayet üye olursam anket başına 75$ gibi bir meblağ vereceklerini iddia ediyorlar. Benimde kullandığım bir para kazanma yöntemi olduğu için biraz inceleyelim.

Öncelikle söylemeliyim ki her para kazanma yönteminde olduğu gibi anket doldurarak para kazandıran siteler arasında “scam” yani sahte siteler bulunmaktadır. Bu sebeple öncelikle dikkat etmemiz gereken konuların başında sitenin güvenilir olup olmadığını öğrenmek gelmelidir. Bu nasıl olacak. Aslında basit yeni bir anket sitesi buldunuz ismi örneğin “anketlekazan.com” olsun. (verdiğim adres bir örnektir) Hemen “google” arama motoruna girerek sitenin ismi ile bir arama yapın. Mutlaka daha önce kullanan ve belki de ödeme alan olmuştur. Bulduğunuz bu yorumları inceleyip kararınızı buna göre verin.

Şimdi gelelim bu sistem size kazandırır mı onu öğrenmeye. Evet, bu sistemde para kazanabilirsiniz lakin yukarıda verdiğim anket başına 75$ gibi bir meblağı unutun. Yaklaşık bir düzine anket sitesi denedim ve verdikleri rakam anket başına en düşük 0,2$ ve en yüksek 22$ civarında. Hem öyle çok sık anket dolduramayacaksınız çünkü bazen ayda bir anket katılım isteği alırsınız. Sonuç itibarı ile belirli bir ücret kazanırsınız fakat yaptığım hesaplamalara göre yıllık 100$ gibi bir kazanç elde edersiniz.

Kafanıza şöyle bir soru takılabilir. Anket doldurarak aylık 500$ kazandığını iddia edenler nasıl kazanıyorlar. Bana göre birçoğu kazandıkları hakkında yalan söylüyor. Bu parayı kazanan diğer kişilerde sahte üyelikler ve profillerle bu meblağı kazanıyor. Bana pek etik gelmediği için bu yöntemleri uygulamıyorum. Sonuç itibarı ile bir halk oylamasına etki ediyorsunuz. Karar size kalmış.

Yine de normal yollarla ek bir gelir elde etmek mümkün. Sonuç itibarı ile internetten azda olsa size para kazandırabilecek bir yöntem.

Video İzleyerek Kazanç Sağlanır mı?

Biraz eski bir yöntem olmasına rağmen hala kullanılmakta. Bana göre PTC sistemi ile aynı mantıkta çalışıyor farkı burada reklama tıklamıyor reklama ait bir videoyu izliyorsunuz. PTC sisteminde olduğu gibi izlediğiniz her reklam başına bir ücret alıyorsunuz. Türkiye’de birkaç yıl önce uygulanan bir sistemdi fakat şu anda bu sisteme ait bildiğim bir web sayfası yok. Yurtdışında bazı siteler hala mevcut.

Gelelim kazanabilir misiniz? Sorusunun yanıtına: Kazanırsanız da ne kadar kazanacaksınız. Bu sistemde PTC sisteminde olduğu gibi tamamen bir zaman kaybı emin olun. İzlediğiniz reklam başına en iyi ihtimalle alacağınız tutar 0,01$ ve siz belki de bir reklamı 5 dakika boyunca izleyeceksiniz. On adet reklam izlediğinizi düşünün ortalama 3 dakikadan 30 dakika eder ve kazandığınız meblağ 0,1$. Ödemenizi hemen alabilecek misiniz peki? Kesinlikle hayır. Ödeme alt limiti olduğu için anında ödeme alamayacaksınız. Aylarca uğraşarak reklam izleyeceksiniz ama elinize geçen tutar yıllık 10$ ya da 20$ olacak.

Yine her zaman olduğu gibi karar sizlerin. Burada anlattığım yöntemlerin tamamını denemiş biri olarak tecrübelerime dayanarak söylüyorum bu tür sistemlerle kesinlikle zaman kaybetmeyin.

Bundan sonraki yazımda internetten sizlere çok kazandıracak iki yöntemden bahsedeceğim. Bunun için bu yazımın 3. kısmını beklemelisiniz. Tekrar görüşene kadar herkese bol kazançlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir