İnternette İndirimli Alışveriş Yapmak ve Kupon Kodu Kullanımı

İnternetten alışveriş pek çok kişinin hayatına büyük kolaylık getiriyor. Özellikle de önemli markaların ürün gruplarının birbirinden avantajlı fiyatlarla satın alınabilmesine fırsatları yaratan online alışveriş siteleri, tüketicilerin alışveriş rotasını internet sitelerine çevirmesini sağladı. Online Alışveriş siteleri, Özel Alışveriş Kulüpleri, İndirim Sağlayan Fırsat Siteleri derken şimdilerde de kupon siteleri online alışveriş tutkunlarının takip alanına girmeye başladı…

 

Öncelikle kupon sitelerinin ne olduğu ve tür avantajlar sağladığını anlatarak başlamak istiyorum makaleme… Kupon siteleri, dönemsel olarak firmaların ürün gruplarına yönelik düzenlediği indirim kampanyalarını belirli kodlar aracılığıyla yayına sunan ve bu kodlar ile alışverişin gerçekleştirilmesi ile özel indirim fırsatlarına sahip olunmasını sağlayan web siteleridir. Pek çok firma birlikte çalıştıkları kupon sitesine özel kodlar geliştirerek alışverişleriniz sırasında anında indirim alınmasını sağlamaktadır.

 

Bir örnekle devam edelim… Fotoğraf makineniz için bir objektif almayı planladığınızı var sayalım. Aradığınız objektifi X firmasında buldunuz ve satın almaya karar verdiniz. Satın alma işlemi öncesi X firmasının herhangi bir kupon kodu yayınlayıp yayınlamadığını araştırmak size alışverişinizi özel bir indirim fırsatı ile tamamlamanızı sağlayacaktır. Kupon kodunun yayınladığı websitesi üzerinden ulaşarak alışverişinizi gerçekleştirdiğiniz kupon sitelerinin genel çalışma prensibi devreye girecektir. Kupon sitelerinin hemen hepsi kupon kodunu yayınladıkları “kupon kodunu açınız” butonuna tıklamanızı ister. Bu butona tıkladığınızda alışveriş sitesi ve kupon kodu otomatik olarak açılır. Alışveriş sitesinde alışveriş adımlarınız sırasında da “kodu giriniz” ve benzeri bir kutu ile karşılaşırsınız buraya “ctrl V” ya da yapıştır komutu ile kupon kodunu yapıştırdığınızda indirim otomatik olarak bakiyeye yansır.

 

Kupon siteleri çalışma prensibi hizmet aracılığı üzerinedir bu nedenle sağladıkları indirimler için kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmezler. Üyelik ve benzeri işlemler de ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

 

İndirim kuponu kullanımı, online alışverişte Türkiye için yeni bir kavram olsa da uluslararası platformlarda çok uzun yıllardır tercih ediliyor. Son derece güvenilir olan bu sistem size ihtiyacınız olanı diğer bir deyişle hali hazırda satın almaya karar verdiğiniz ürün ya da hizmeti o dönem içinde varsa yayınlanan kupon kodları aracılığı ile indirimli sahip olmanızı sağlar.

 

İndirim Kupon Kodu Bulmak İçin;

TikoKupon.com, üyelik gerektirmeyen, ücretsiz ve tek tıkla kupon kodu bulabileceğiniz tüketici dostu bir kupon sitesi. Seçkin markalar ve güvenilir e-Mağazalar için TikoKupon’da bulacağınız bir indirim kuponu, alışverişleriniz sırasında size özel indirimler sağlayacaktır. Kupon kodunun nasıl kullanılacağı ise sitedeki her bir kuponda belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.