İnternetten İndirimli Alışveriş İçin İpuçları

İnternet üzerinden alışveriş yapmak her zaman herkese göre kolay bir iş değil. Bazılarımız tanıdığı, bildiği güvendiği sitelerden alışveriş yaparken bazıları ise çekinir. “ben bilmem, görmem ve koklamam lazım” der… Haklıdır da belki. Ellenmesi koklanması gereken ürünler de vardır haliyle. Hal böyleyken bütçe hesabımızı yaparken karşımıza ihtiyacımız olan uygun fiyatlı bir ürün çıktığında öylece ekrana bakıp kalıveririz. Acaba alsam mı? Nasıl alınır? Kim bu site? Güvenilir mi?

İnternet üzerinden alışveriş yapmadan önce mutlaka araştırma yapın!

İlgilendiğiniz ürünü spesifik bir şekilde arama motorları üzerinden araştırın (mesela google gibi) Fiyatları inceleyin karşılaştırın. Çok ucuz diye hemen atlamayın. Kimdir nedir bu site ondan da emin olun. Site hakkında yorumlar var mı ona da bakın yine. Tavsiye mi ediyorlar şikayet mi var? Şikayet varsa cevaplanmış mı? Çözüme ulaşmış mı?

Neyse, bu yukarıdaki konuları hallettik diyelim.

Şimdi geçelim indirimli alışverişin sırlarına

Alışveriş sitelerinin birçoğu özel kampanyalar ve indirim fırsatları sunar kullanıcılarına (veya müşterilerine) Bu fırsatları çeşitli kanallardan duyururlar. Bunu hepimiz biliyoruz tamam. Bir başka önemli ve yeni bir konu da alışveriş sitesinin ödeme sayfasına geldiğinizde yapacağınız küçük bir hareket.

Şöyle ki..

Alışveriş sitesinden bir ürün seçersiniz, seçtiğiniz ürünü sepete eklersiniz. Sepet sayfasında sağda solda bir yerde genelde indirim kuponu, promosyon kuponu, kupon kodu veya hediye çeki gibi bir ibare bulunur. Ve bu ibarenin yanında da bir kutucuk vardır. Hah, işte bu kutucuğa gireceğiniz benzersiz bir tikokupon kodu (harf ve rakamlardan oluşan) size o anda ekstra indirim sağlar. Böylece zaten kampanyada olan bir ürünü ekstra indirimli satın almış olursunuz.

Bu bahsettiğim indirim kuponu kullanımının yanı sıra güvendiğiniz sitelere üye olarak veya kampanya habercilerine mail adreslerinizi bırakarak da indirim fırsatlarından haberdar olabilirsiniz. Üye olup aynı zamanda doğum gününüzü de kaydederseniz büyük bir ihtimalle o gün sizin mail adresinize ekstra indirim sağlayan bir hediye çeki düşecektir. İndirimli alışveriş yapmanıza olanak sağlayan kuponlar için http://tikokupon.com/ adresine bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir