İnternet Projelerinde Cesur Olmak Firmanızı Devleştirir

Günümüz teknolojisi tamamıyla internet platformuna destek vermektedir. Bu teknolojiden uzak durmak akıntıya kürek çekmekten daha kötüdür. Bir firmanın kendini tanıtmasının yolu artık bir takıma formaları için sponsor olmanın çok ötesindedir ya da bir defile organizasyonunda sponsor olmak artık sizi yerel ve kısmi tanıtmaktan öteye geçemez…

 

Günümüz teknolojisi tamamıyla internet platformuna destek vermektedir. Bu teknolojiden uzak durmak akıntıya kürek çekmekten daha kötüdür. Bir firmanın kendini tanıtmasının yolu artık bir takıma formaları için sponsor olmanın çok ötesindedir ya da bir defile organizasyonunda sponsor olmak artık sizi yerel ve kısmi tanıtmaktan öteye geçemez.

 

Firmalara Özel İnternet Projeleri

Dünya küçülmüştür. Bir ucundan bir ucuna eskiden Türkiye’de bir ilden ötekine gidilemeyecek şekilde kolaylıkla ve çabucak ulaşabiliyoruz. İnternet üzerinden artık dil problemi bile olmaksızın alışverişimizi yapıyor, iş bağlantıları kuruyoruz. Taşeron bir firma ararken başka ülkelerdeki potansiyeli değerlendiriyoruz.

 

Bir firmanın kendisini tanıtmasının bir başka yolu da sektöründe daha önce düşünülmemiş internet projelerini üretmektir. Bu projeler ürünlerini ya da verdiği hizmetlerle ilişkili olabilir  ya da dolaylı yoldan kendilerini ilgilendirir. Örneğin sadece fuar standı çalışmaları olan bir firmanın tüm firmaların ilgisini çekecek online bir fuar stand yapım platformu projesi yaptırması birçok firmayı telefon, yol ve zaman kaybından kurtaracaktır.

 

İlk Adım: Proje fikri

İkinci Adım: Projenin maliyet hesabının yapılması ve adımlarının belirlenmesi.

Üçüncü Adım: Projenin test aşaması

Dördüncü Adım: Projenin hedef kitleye tanıtımı

Beşinci Adım: Projenin sürekli geliştirilmesi, sosyal medya çalışmalarının yapılması, reklamı

Altıncı Adım: Projenin sürekli takip edilmesi

 

Yurtdışında internet platformu üzerinden yapılan çalışmalar ülkemizdekinden daha farklı süreçlerde işler. Örneğin bir internet projesi çalışma saati olarak parçalanır ve çalışan ekibe hizmet bedeli saat üzerinden hesaplanarak ödenir.

 

Ülkemizde ise yatırımcının aceleciliği, işin kalitesinden çok maliyetine önem vermesi yapılan işin kalitesini düşürmektedir.

 

Hedef Kitlenizi Bet Belirtin

– Uygulamanın sizi direkt ya da dolaylı yönden nasıl etkilemesini istediğinizi belirleyin.

– Bütçenizi ayarlayın sizi aştığını düşünüyorsanız aynı işte sizinle çalışmakta fayda görecek ancak alanı sizinle aynı olmayan başka firmalarla sermaye ortağı olabilirsiniz. Unutmayın kaliteli geliştirilebilir ve size para kazandıracak bir internet uygulaması zaman ve para gerektirir.

– Cesur olmak size başka pazarlar açar. Eski usullerle ve tekrarlanan yöntemlerle ancak ilk yapanlar kadar yol alabilirsiniz o da onlardan fazla çabalamanız kaydıyla.

 

Yazar Hakkında

Ebru ÖKTEM

Bilgisayar Mühendisi – SEO Google Uzmanı – İnternet Danışmanı

http://www.seo-googleuzmani.com

Mail/MSN: kurumsalkimlikler[at]hotmail.com

507 924 42 28

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Online AVM ve Teknoloji Mağazaları Alışveriş Kuponları – Mayıs, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir