obilir > Konular > Eğitim (genel) > Yurt Dışında Eğitim > İngiltere’de Eğitim Sistemi

İngiltere’de Eğitim Sistemi

İngiltere’de eğitim tamamlamak demek; dünyanın her yerinde iş bulabileceğiniz garantisi demektir. İngiltere dil okullarından veya üniversitelerinden diploma sahibi olmak, sizin için klas bir konumda kazanç demektir…

 

Yurtdışı eğitim son on yıla yakın bir süredir ağırlığını fazlasıyla göstererek, gerek dil öğrenimi gerekse yükseköğrenim açısından önemini artırmış bulunmaktadır. Neden yurtdışı, neden özellikle İngiltere’de eğitim bu kadar ön plana çıkmaktadır peki? Ve neden İngiltere bu konuda öncü pozisyonundadır?

 

İngiltere’de eğitim tamamlamak demek; dünyanın her yerinde iş bulabileceğiniz garantisi olup, İngiltere dil okullarından veya üniversitelerinden diploma sahibi olmak, sizin için klas bir konumda kazanç demektir. Bugün hemen hemen ekonomik gücü yeterli olan ebeveynler çocuklarının eğitimlerini yurtdışında tamamlamasını istemektedir. Tek amaçları vardır; gençlerin daha kaliteli eğitim almaları ve geleceklerini garanti altında yaşamaları. Üstelik, İngiltere’nin ülkemize uzaklığı yalnızca 3,5 saattir.

 

Düşünün Oxford, Cambridge gibi dünyanın sayılı okullarının bulunduğu bir ülkede eğitim tamamlamanın verdiği avantajlar dışında, başka neler kazanabilirsiniz?

Bir kere hemen söylemekte yarar var; dil seviyeniz en üst düzeyde olacaktır. Akıcı bir İngilizce demek zaten rakiplerinize karşı bir adım önde başlıyorsunuz demektir. Buna bir de üniversitenin kalitesini eklediğinizde kariyeriniz için büyük bir engeli şimdiden aşmış olacaksınız demektir.

 

İngiltere’ye her yıl 600.000 öğrenci 150’ye yakın ülkeden başvuruda bulunmaktadır. Türkiye’den giden öğrencilerin sayısı ise 70.000 civarındadır. Siz de bu 70.000 öğrencimizin arasında yer alabilirsiniz. Bu konuda tüm detaylara, okul seçiminden başvuru sürecine, konaklamadan vize işlemlerine kadar tüm bilgilerehttp://www.ingilteredeegitim.gen.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

 

İngiltere’de Eğitim Nasıldır?

İngiltere’de eğitime başlama yaşı 5’tir. Bir yıl hazırlık okuyan öğrenciler 4 ile 11 yaş arasında ilk öğrenimlerini tamamlarlar. Ülkemizde orta okul dönemi İngiltere’de High Shool olarak adlandırılmakta olup 14 yaşına kadar devam eden bir süreci kapsar. High School dönemi ise GSCE sınavı ile lise diye tabir ettiğimiz seviye için gerekli olmaktadır.

 

Yurt dışından gelip İngiltere’de lise eğitimi almak isteyenler için yaş sınırı 17 olmakta. İngilizce dil seviyeleri her ne kadar iyi olmuş olsa da dil eğitimi yine de verilmektedir.

Yüksekokul kayıtları için GSCE sınavı yeterli gelmemekte olup, A Level programını 16 ile 24 ay süre ile almalıdır. İngiltere’de üniversite kayıtları için A Level programı önemli bir kriter olarak ele alınmaktadır.

 

İngiltere Dil Okulları  tanıtımları, staj, İngiltere’de üniversite, PHd, MBA, master, Foundation, A Level, GSCE konuları en sık karşılaştığımız ve hakkında yeterince bilgi sahibi olmadığımız konular. bu nedenle yurt dışı eğitim ciddi bir şekilde ele alınarak gerçekleşmesi gereken bir özelliğe sahiptir.

 

İngiltere eğitim sisteminde yer alan programlar ve şartları aşağıda kısaca açıklanmıştır.

 

Foundation (Hazırlık dönemi)
Diploma
Undergraduate (Lisans eğitimi)
Pre-Master (Master için hazırlık)
Master / Post-Graduate (Master eğitimi)

PHD (Doktora eğitimi)

ELP
IELTS Express (IELTS sınavı hazırlık kursu, hızlandırılmıştır)
GCSE ( Orta Okul Programı, 10 ve 11′inci sınıfa eşit, minimum 14 Yaş)

A Level (Orta Okul Programı, 12. sınıfa, eşit, minimum 15 Yaş)

İngiltere’de Üniversite hakkında tüm detayları bu linke tıklayarak hemen öğrenebilirsiniz. Edinmiş olduğunuz bilgilerle ücretsiz danışmanlık hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kitap, Kültür ve Eğitim Siteleri İndirim Kuponları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir