İngilizce Öğrenme Seti Kendi Kendine İngilizce Öğrenmek İçin Yeterli mi?

İstikrarlı ve özverili bir çalışma ile gerek bir İngilizce öğrenme seti alarak gerekse benzeri materyallerden faydalanarak kendi kendine İngilizce öğrenmek mümkündür.

 

İstikrarlı ve özverili bir çalışma ile gerek bir İngilizce öğrenme seti alarak gerekse benzeri materyallerden faydalanarak kendi kendine İngilizce öğrenmek mümkündür.

 

Öğrencilik hayatımız bitip iş hayatına başladıktan sonra ingilizce öğrenmek ya da daha farklı beceriler edinebilmek öğrencilik zamanlarında yapılabileceğinden daha zordur. Bu noktada işimizi zorlaştıran nedenler iş yoğunluğu, özel hayatımızın izin vermemesi ve en acısı da maddi problemlerdir. Bir İngilizce öğretmeni olarak yüzlerce öğrenci tanıdım ve bir çok farklı kişinin nasıl İngilizce öğrendiğine şahit oldum.

 

Özel öğretmen de tutulsa, en pahalı kurslara da gidilse ve piyasadaki en etkili tekniklerin kullanılarak oluşturuldu İngilizce eğitim seti de satın alınsa bir kişinin İngilizce öğrenmesi tamamen kendi bireysel özelliklerine ve çabasına dayanır. Yeterince özverili ve istikrarlı bir çalışma ilkesi benimsemeden İngilizce öğrenmenin mümkün olduğunu söyleyemeyiz.

 

Çevrenize baktığınızda İngilzce derslerinde iyi olanlar ve ya kendi kendine İngilizce öğrenenlerin başarılı olmalarında etkili olan unsurun hem çalışma şekilleriyle hem de istekleriyle bağlantılantılıdır.  İngilizce öğrenme düşüncesi olan bir kişi öncelikle bunun neden istediğini bilmeli ve kendi öğrenme özellikle az çok tanımalıdır. Çünkü diğer her konuda olduğu gibi İngilizceyi herkese aynı yöntemle öğretmek de mümkün değildir.

 

Kendi kendine İngilizce öğrenmek için yapılabilecek bir çok çalışma şekli mevcut olmakla birlikte en çok tercih edileni kendi özelliklerine uygun olan bir İngilizce öğrenme seti edinmektir. İngilizce öğrenme seti denildiğinde sadece kitap ve dinleme CD’leri aklam gelmemelidir. Zira piyasada satılan İngilizce öğrenem setlerinin hepsi aynı değildir ve geneli bir birinden farklı yaklaşımlar ve teknikler kullanılarak oluşturulmuştur.

 

İngilizce Öğrenme seti alacak olursanız ya da alam düşüncesindeyseniz önce kendi öğrenme özellikleriniz konusunda birak fikrinizin olması çok faydalı olacaktır. Zira sizin öğrenme özelliklerinize uygun olan yöntemler kullanılarak oluşturulan materyaller daha etkili olacaktır.

 

Günümüz imkanları kullanılarak, bir İngilizce Öğrenme seti edinerek ya da vb. materyaller kullanarak kendi kendine İngilizce öğrenmek mümkündür. Gerçekten İngilizce öğrenmeyi isteyen bir kişinin saati 100 TL yi geçen özel derslere ya da bir kuru ortalama 1000 TL olan kurslara pek fazla ihtiyacı yoktur. İngilizce öğrenmek için ihtiyaç duyulan en önemli iki şey istikrar ve özverili çalışmadır.

 

İngilizce öğrenme, çeviri vb. konularda bloğumuzdan faydalanabilirsiniz. Sorularınızı göndermekten çekinmeyin… Detaylı bilgi için >>>

İngilizce Öğrenme Seti ve Kendi Kendine İngilizce Öğrenmek Mümkün >>>

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kitap, Kültür ve Eğitim Siteleri İndirim Kuponları – Ekim, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir