İngilizce Öğrenenlere ve İngilizce Öğrenmek İsteyenlere Faydalı İpuçları

Yabancı dil öğrenmek tabii ki zor ve zaman alan bir süreçtir. Yurtdışında alacağınız dil eğitimi bu süreci kısaltabilir ve dili daha iyi öğrenmenizi sağlar. İngilizce öğrenirken şimdi vereceğimiz püf noktalarını dikkate alırsanız, eğitim sürecinizden maksimum fayda sağlayabilirsiniz…

İngilizce Öğrenenlere Faydalı İpuçları

Yabancı dil öğrenmek tabii ki zor ve zaman alan bir süreçtir. Yurtdışında alacağınız dil eğitimi bu süreci kısaltabilir ve dili daha iyi öğrenmenizi sağlar. İngilizce öğrenirken şimdi vereceğimiz püf noktalarını dikkate alırsanız, eğitim sürecinizden maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

 

İngilizceyi öğrenmek için her fırsatı değerlendirin. Alışveriş sırasında süpermarketlerde gezinin ve ürün isimlerine ve etiketlerine dikkat edin. Favori sebze, meyve, aperatif, tatlı isimlerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 

Ülkenin kültürünü öğrenmeye çalışırken bu aynı zamanda dil öğreniminize de faydalı olacaktır. Bir restoranda yemek yerken örneğin yemek isimlerini ve yemek açıklamalarını öğrenmeye çalışın. Günlük hayatta kullanılan kelimeleri öğrenmenin en kolay yolu onları ilk elden tecrübe etmektir.

 

Yanınızda mutlaka bir sözlük taşıyın. Anlamadığınız bir kelime ile karşılaştığınızda sözlük yardımıyla hemen anlamını öğrenebilir ve böylece kelime darcığınızı geliştirebilirsiniz. Yeni kelimeler öğrenirken kelimelerin Türkçe anlamlarını düşünmeden önce İngilizce bildiğiniz benzer kelimelerle birleştirin.

 

Yardım almaktan çekinmeyin. Çoğu İngiliz okul ve üniversite uluslararası öğrenciler için ek İngilizce dersleri sunmaktadır. Bu derslere EFL( Bir yabancı dil olarak İngilizce) denmektedir. Bu dersler akademik yazı yazma, konuşma becerilerini geliştiren İngilizce dersleridir. İngilizce’nizin günlük kullanım dışında bir eğitime ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, bu tarz programlara katılabilirsiniz.

 

Burcu Demir

Hotcourses Turkey

www.hotcourses-turkey.com web sitesi yurtdışında eğitim görmek isteyen ve seçim yapmakta zorlananlar için mükemmel bir rehber görevi üstleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kitap, Kültür ve Eğitim Siteleri İndirim Kuponları – Ekim, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir