İyi Bir Hediye Seçeneği İnci Küpe, Kolye ve Yüzükler

Bir kadının hayatında önemli yere sahiptir takı ve aksesuarlar… Yerine ve zamanına göre seçilen kıyafetlerin tamamlayıcısı, şıklığın ve zarafetin göstergesi, seçkinliğin ve özenin simgesidir takılar… Bu makalemde hemen her kadının mücevher kutusundan mutlaka olması gereken inciden bahsetmek istiyorum. İnci nedir? Neden Önemlidir? Annenize, kız arkadaşınıza, kendinize kısacası hayatınızda önemli bulduğunuz kadına neden inci hediye edilmelidir?

İnci; Bir Kum Tanesinden Değerli Bir Mücevhere Dönüşür

Eski çağlardan bu yana kusursuzluğun ve mükemmelliğin sembolü olan incinin oluşumu, adeta bir zaman-sabır öyküsüdür. Küçücük bir kum tanesinin, bir istiridyenin içinde yıllarca bekleyerek değerli bir mücevhere dönüşmesinin öyküsüdür bu… İncinin geçmişten bu güne uzanan yolculuğunda ülkeden ülkeye farklılık gösteren inanış ve sınıflara özgü kullanım söz konusu olmuş. Eski devirlerde incinin sihirli güçlere sahip olduğuna inanılırmış, kimi uluslara göreyse inci Ay’ı temsil edermiş.

İnci; Geleneklere Yansımış Bir Aksesuardır

Pek çok ülkede geçmişten bugüne gelinlerin nikah ya da düğün törenlerinde gelinlerin, gelinliklerini inci kolye ile tamamlaması bugün ülkemizde de halen devam eden geleneklerden.

Günümüzde inci sadece gelinlere ya da özel davetlere has bir mücevher olmaktan çıktı. Eski dönemlerde Roma’da sadece seçkin kişilerin takmasına izin verilen inci, artık hemen her ortamda, hemen her bayanın, bütçesine uygun seçeneklerle tedarik ederek taktığı birer aksesuar. Kolyesi, küpesi, yüzüğü ve farklı renk seçenekleriyle inci, özel tasarım olanlarından bujiteriye kadar pek çok noktada satışa sunuluyor.

İnci; Pek Çok Renk Seçeneği Olan Bir Mücevher

İncinin beyaz dışında pek çok renk seçeneği mevcut. Pembe, siyah, lacivert gibi renk seçeneklerine de sahip olan inci modası her devir süren ve sürecek bir mücevher.

İnci’nin Modası Geçmez, Her Kıyafetle Rahatlıkla Kombinlenir

İncinin modasının her zaman var olacak olması ve gündüz-gece ayrımı yapmaksızın kullanılabilmesi, hemen her kıyafetle çok rahatlıkla kombinlenebilmesi gibi nedenlerden dolayı siz de hayatınızda sizin için değerli olan bir bayana ya da kendinize inci hediye edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çiçek, Çikolata ve Hediye Sipariş Siteleri Alışveriş Kuponları – Ekim, 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.