İlk Buluşmada Erkeklerin Dikkat Ettikleri 3 Konu

Kadınlar, eğer giyimleri ve dış görünüşleri iyiyse, doğru diyaloglar kurabilmiş ve konuşmak yerine dinlemeyi başarabilmişlerse ilk buluşmanın başarılı geçtiğine inanırlar. Oysaki erkeklerin ilk buluşma ile ilgili çok daha farklı kriterleri vardır…

İlk Buluşmada Erkek Neye Dikkat Eder?

1- İlk Buluşmada Sorduğunuz Sorular

İlk Buluşmada Erkeği EtkilemekSorduğunuz sorular erkeklerin gururunu okşar. Eğer onu, neyin mutlu ya da mutsuz ettiğini merak ediyorsanız, bu gerçekten de onun duygularını önemsediğinizi gösterir. Size açılmasını sağlayacak sorular sorun! Erkekler kendilerini dinliyor-muş- gibi yapan kadınlardan nefret ederler. Genellikle bu tarz davranan kadınların dinlemekten çok kendilerini anlatmaya meyilli olduğunu düşünürler. Böylesi bir durumu keşfettiklerinde bu tarz kadınları bencil veya şımarık olarak tanımlarlar. Doğru bir intiba bırakmak için, ilginizi düzgün şekilde gösterdiğinizden emin olun ve ona kişisel sorular sorun.

2- İlk Buluşmada Sergilediğiniz Tavır ve Davranışlar

Eğer buluşma boyunca mızırdanıp, şikayet ettiyseniz, herkese ve her şeye eleştirel bir şekilde yaklaştıysanız ikinci buluşma hayallerinizi rafa kaldırsanız iyi edersiniz. Unutmayın ki birbirinizi tanımak için bu randevulaştınız. O sizin psikoloğunuz değil. Eğer kötü bir gün geçirdiyseniz ve kendinizi bununla ilgili konuşmaktan alıkoyamıyorsanız en azından bu konuyla ilgili konuşmalarınıza bir limit getirin ve 20 dakikadan fazla bu konuyu uzatmayın. Gününüzle ilgili paylaşımınızı tamamladıktan sonra çok daha keyifli konular açmayı da ihmal etmeyin. Seçeceğiniz konuşmaların özellikle ilk buluşmada din, politika ve benzeri konular üzerine olmamasına dikkat edin.

3. İlk Buluşmada Ona Karşı Verdiğiniz Tepkiler

Hiçbir tepki vermeme şansınız varsa bunu tercih etmelisiniz. Erkekler, bir anektot paylaştıkları ya da bir şaka yaptıklarında vereceğiniz tepki karşısında gerilebilirler. Yanıtlarınızı çarpıtmanıza gerek yok, sadece dinleyin ve nazik olun. Eğer angarya gibi hissetmezseniz en iyisi büyüleyici bir gülümsemeyle cevap vermek en iyisi olacaktır. Bu arada siz de esprili bir şekilde bu şakalara katılabilir ve kendi hikayelerinizi anlatabilirsiniz. Böylesi buluşma boyunca öylece oturup kafa sallamaktan daha iyi sonuç verecektir.

İlk buluşmanın ardından geceyi gözden geçiren erkek, sizin önemsediğiniz bu noktaların hiç birine odaklanmayacaktır. O, kendisi için daha spesifik olan durumları hatırlayacaktır.

TAVSİYELER

İlk buluşma ve flört gibi konularda erkeklerin nelere dikkat ettiğini anlatan, tecrübe birikimiyle hazırlanmış bu linkteki KADINLAR İÇİN FLÖRT REHBERİ e-kitabını inceleyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.