10 Ağustos 2022, Çarşamba

Evden Çalışma (Home Office Çalışma) Tarzı Yaygınlaşıyor

“Home Office” yani evde çalışma olgusu, internet ve bilgisayar teknolojilerinin özellikle son on yılda gösterdiği gelişimi ile gittikçe daha da yaygınlaşıyor. Özellikle yurtdışında sadece internet tabanlı işler değil klasik diyebileceğimiz birçok iş kolunda “Home Office” çalışma tarzı gün geçtikçe yaygınlaşıyor.

“Home Office” çalışma yöntemi, office yatırımlarının en aza indirilmesini sağladığından sadece çalışanlar değil işverenler açısından da cazip hale geliyor.

Dev teknoloji firması CİSCO’nun 13 ülkeden 2600 çalışan ve BT ( bilgi teknolojisi ) profesyoneli üzerinde yaptığı ‘Connected World Report’ isimli araştırmasına göre, dünyada her beş çalışandan üçü verimli olmak için ofise ihtiyaç duymuyor. Hatta, mobilite ve kurumsal bilgiye erişimde esneklik sunan şirketlerde çalışma isteği o kadar yüksek ki, çalışanlar daha düşük ücret alacak olsalar bile bu şartlardaki, yani “Home Office” işleri, yüksek ücretli ancak esnek olmayan işlere tercih ediyor.

“Home Office” çalışmanın bir diğer avantajı da zamandan, hatta akaryakıt masraflarından tasarruf edilmesine olanak sağlaması. Çünkü her sabah işe giden ve her akşam işten eve dönen milyonlarca çalışanın yollarda harcadığı zaman ve bu esnada harcanan akaryakıt ülke ekonomisine büyük külfetler getiriyor.

Özellikle şirket arabası kullanan ve tek başına yolculuk yapan birçok çalışan olduğunu hepimiz biliyoruz. Bence devlet daireleri ve hastaneler gibi hizmet veren ve alan kişilerin yüz yüze olmasını gerektiren işler haricinde, “Home Office” çalışma yöntemi uygulanabilir. Temennim “Home Office” yani evde çalışma tarzının gün geçtikçe çalışanlar ve özellikle de işverenler tarafından benimsenmesi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ev veya Ofis için Mobilya ve Dekorasyon Mağazaları Alışveriş Kuponları – Ağustos, 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.