Heybeliada Akvaryum Koyu: İstanbul’a Yakın Cennet Gibi Bir Koy

Sade, salaş, yalın, doğal güzellikleri ile adı gibi bir koy Akvaryum… İstanbul’a yakın oluşu, ulaşım kolaylığı ve sakin atmosferi ile Heybeliada Akvaryum koyu, günübirlik tatil seçeneği arayanlar için ideal. Bu yazıyı hazırlamadan evvel çok düşündüm. Acaba böylesine bir yeri tanıtmalı mı yoksa kendime mi saklamalıyım diye… Malumunuz üzere ne zaman bakir bir yerlerin adından söz edilmeye başlansa o mekan, mekanın karakterine aykırı kişilerin de istilasına uğruyor. Bu sebepten ötürüdür ki baştan uyarmak istiyorum; topukların üzerinde yükselen, sezlong ve benzeri konfor arayışında olan, yemek bitti diye vıdı vıdılanacaklar Heybeliada Akvaryum’a sakın gelmeyin. Birincisi hayal kırıklığına uğrarsınız, ikincisi aradığınız konforu burada bulamazsınız…

Olimpos’a duyduğum hayranlıktan daha önceki yazılarımdan birinde bahsetmiştim. İşte Heybeliada Akvaryum’da öyle bir yer… Olimpos gibi, kelebekler vadisi gibi… Heybeliada’ya vardığınızda yürüyerek Hakli Palas yolunu tutun, dilerseniz bisiklet ya fa faytonla da bu yolu kat edebilirsiniz.  Kablo isimli inişi geçtikten sonraki giriş sizi Akvaryum plajına ulaştıracak. Ama öyle kolayca ulaşacağınızı sanıyorsanız çok yanılırsınız. Dik bir patikadan iniş ile ulaşılan mekana dik bir tahta merdiven ile bağlanıyorsunuz. İşte bu zorlu etap nedeni ile Akvaryum herkese göre bir yer değil.

Eğer Heybeliada’da Midye Yemek İstiyorsanız Doğru Adres Akvaryum

Dik patikalar ve merdivenlerin ardından ulaştığınızda sizi bekleyen manzara her şeye değer. Tamamen bakir kalmış koy, tüm doğallığı ile sizleri kucaklıyor. Heybeliada Akvaryum’un işletmesi İsmail Bey tarafından yapılıyor. Sembolik bir de giriş ücreti var. Eğer hayatınızda yemediğiniz kadar lezzetli midyelerin tadına bakmak isterseniz bir gün öncesinden telefon ile arayarak sipariş vermeniz gerekiyor. Midyeler günlük olarak gelen talebe göre denizden taze taze toplanarak pişiriliyor. İşte bir gün öncesinden kişi sayısı bildirme zorunluluğu da bu nedenden ötürü… Bir sürpriz ile karşılaşmamak, aç kalmamak hepsinden önemlisi Heybeliada’nın en lezzetli midyesini tadabilmek için rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Kalınacak yerleri harita üzerinde görmek için http://yakinotelbul.com/ a bakabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Ocak, 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir