Otomobil Kampanyaları ve Uygun Otomobil Kredileri

Dünyanın en büyük dört denetim ve danışmanlık şirketi arasında yer alan ve yaklaşık olarak 140 ülkede faaliyet gösteren Ernst & Young’un “Otomotiv Sektörü Raporu”nu hazırladı. Raporda Türkiye’nin 76 milyonun üstündeki çoğunluğu genç olan ve artan nüfusu ile kişi başına düşen otomobil sayısı sıralamasında Avrupa ülkelerinin şu anda gerisinde olduğu ancak otomotiv sektöründe gelişmeye en açık ülkelerden biri olduğu ifade edildi. Raporda, 2008’deki küresel krizin etkilerinin 2010’dan sonra Türkiye’deki otomotiv sektöründe azalacağı belirtilirken, otomobil alımına olan talebin artacağına dikkat çekildi…

Herkes Otomobil Sahibi Olmaya Başlayacak

Dünyanın en büyük dört denetim ve danışmanlık şirketi arasında yer alan ve yaklaşık olarak 140 ülkede faaliyet gösteren Ernst & Young’un “Otomotiv Sektörü Raporu”nu hazırladı. Raporda Türkiye’nin 76 milyonun üstündeki çoğunluğu genç olan ve artan nüfusu ile kişi başına düşen otomobil sayısı sıralamasında Avrupa ülkelerinin şu anda gerisinde olduğu ancak otomotiv sektöründe gelişmeye en açık ülkelerden biri olduğu ifade edildi. Raporda, 2008’deki küresel krizin etkilerinin 2010’dan sonra Türkiye’deki otomotiv sektöründe azalacağı belirtilirken, otomobil alımına olan talebin artacağına dikkat çekildi.

 

Bu beklentiyi destekler şekilde, yaklaşan Ramazan Bayramı’nın hareketlendireceği pek çok sektörün arasında otomotiv sektörü de var. Otomobil almak isteyen müşterilerini memnun etmek isteyen bankalar, faiz indirimleri ve müşteriye promosyon vermek ya da dosya masraflarından kısmak gibi içerikleri olan kampanyalarıyla müşterilerine uygun otomobil kredileri sunma yoluna gittiler.

AKBANK:
Şu anda Akbank, “Ramazan Kampanyası” adı altında sunduğu hizmetiyle, tüm kamu ve TSK çalışanlarına, bordrolu çalışanlara ve maaşını Akbank’tan alanlara; 1-24 ay vadelerde %0,79 ve 25-60 ay vadelerde %0,84 faiz oranıyla ve yalnızca 350 TL masrafla otomobil kredisi veriyor (kredi tutarı 20.000 TL). Akbank, 2. el otomobiller için alınan otomobil kredilerinde de 36 ay vadeye kadar %1,05 faiz oranı ve 250 TL masraf uyguluyor (kredi tutarı 10.000 TL). Akbank’ın kampanyaları 31 Ağustos 2010 tarihinde sona eriyor.

TEB:
TEB ise “Gözünüz Arkada Kalmasın” kampanyasıyla, otomobil kredisi alanlara Avrupa güvenlik sertifikalı Chicco marka çocuk oto koltuğu hediye ediyor. TEB’de otomobil kredilerinde faiz oranları %0,91’den başlıyor.

VAKIFBANK:
Vakıfbank’ın “Otomobil Kampanyası”nda da 0 km araçlarda aylık %0,87’den başlayan faiz oranlarıyla 60 aya varan vadelerde ve 2. el araçlarda %1,05 faiz oranıyla 48 aya varen vadelerde ödeme seçenekleri sunuluyor. Vakıfbank’ın “Kamu Sektörü Çalınşanları ile Maaş Müşterilerine Özel Otomobil Kredisi Kampanyası”nda ise aylık %0,87 faiz oranlarıyla, 48 aya varan vadelerle, kefilsiz, yalnızca 200 TL dosya masrafı alınarak ve hayat sigortası zorunluluğu getirilmeden otomobil kredisi imkanları sunuluyor.

ING BANK:
Yeni Otomobil Kampanyası: 3-24 ay vadelerde faiz oranı %0,88, 25-48 ay vadelerde faiz oranı %0,94. 2. El Otomobil Kampanyası: 1-8 yaş arası otomobil 3-48 ay vadeye kadar %1,05 faiz oranı.

İŞ BANKASI:
İş Bankası yeni veya 2. el otomobil veya ticari/hafif ticari araç alırken, 1-60 ay arasında değişen vadelerde otomobil kredisi kullandırıyor. Otomobil kredisi alanlara OGS cihazı hediye ediyor. 0 km araçlarda kredi için kefil istenmiyor, yalnızca satın alınacak aracın rehni yeterli oluyor. 60 ay vadeye kadar yeni otomobillerde %1,29, 2. el otomobiller için %1,44 faiz oranıyla kredi sunuyor. Ayrıca 48 ay vadeye kadar ticari otomobiller için %1,34 faizli otomobil kredisi var.

2010 Eylül ayıyla birlikte yeni kampanyalar ve fırsatların da bizi bekliyor olacağını tahmin ediyoruz.

 

Hürriyetkıyasla.com Kasım 2009’da “Bireysel Krediler ve Kredi Kartları” için objektif karşılaştırma ve online başvuru sistemi ile Kasım 2009’da Hürriyet Internet Grubu çatısı altında yayın yolculuğuna başlamıştır. Uzman kadrosu ve teknolojik yeni ürünler ile hizmetlerini geliştirmeye devam edecektir.

İletişim: bilgi@hurriyetkiyasla.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir