Hediye Seçiminde Yaratıcılığınızı Konuşturun!

Sevgililer Günü kapıda… Seven ve sevilenlerin günü olarak kabul edilen Sevgililer Gününün yaklaşması ile bütün seven yürekleri de bir tatlı telaş kaplıyor. Nasıl bir hediye seçmeli, o’na aşkımı nasıl ifade etmeli, sevgimi nasıl göstermeliyim ise hemen her seven yüreğin ortak sorusu…

Söz konusu hediye seçimi olunca, en özel olanı bulma kaygısı kendini gösterir. Hediyenin özel olduğu kadar duyulan önemi de hissettirmesi önemlidir. Tüm bunların yanı sıra bir de bütçe mevzusu vardır ki asıl problem kendini işte tam da bu noktada gösterir. Özel bir hediye seçmeli, fazla ağır bir bedel ödememeli, sevgilinin gönlünü hoş tutacak detayları atlamamalı bir de üstüne üstlük günü anlamlı kılacak diğer detaylar için de bir miktar para ayrılmalıdır. Tüm bu kalemler alt alta konulduğunda ortaya çıkan bilanço ise bir gün için oldukça yıkıcı olabiliyor. Şimdi size yaratıcılığınızı ve becerinizi konuşturarak yaratıcı ve bir o kadar da özel hazırlayabileceğiniz hediye tiyoları vereceğim.

Kendi Sesinden Aşkını Söyle

Sevgiliye verilebilecek özel armağanlardan biri hiç kuşku yok ki kendi sesinizden dökülen aşk nameleridir. Küçük bir alt yapı ve ön hazırlık ile ona kendi aşk kasetinizi dahi hediye edebilirsiniz. Yapmanız gereken çok basit, internet üzerinden kısa bir araştırma ile ilişkinize en yakışan şiirleri seçin. Bunların içinden 5-6 tanesini ana şiir olarak belirleyin. Cep telefonunuzun ses kayıt bölümüne bu şiirleri birer birer okuyun ve ardından bilgisayarınıza aktarın. Bilgisayarınızda yer alan video programı yardımı ile bu şiirleri birbiri ardına bağlayın hatta isterseniz altına müzik dahi döşeyebilir hatta fotoğraflarla destekleyerek bir video gösterisi de hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız CD için bir CD stiker ve kapağa ihtiyacınız olacak. Eğer bir printer sahibi iseniz evde değilseniz size en yakın çıkış alabileceğiniz bir yerde CD’nizi son haline getirebilirsiniz. Eğer bu yazdıklarım çok karmaşık gibi göründüyse profesyonel birinden konuyla ilgili destek alabilirsiniz.

İkinizin Filmini Yap

Film yapmak kulağa çok zor gibi gelse de günümüz teknolojik alt yapısı evlerimize ulaşan sistemler aracılığı ile bile bunu mümkün kılıyor. Bahsettiğim çok profesyonel bir film değil. Birlikteliğinize ait varsa video yoksa fotoğraf arşivini şöyle bir gözden geçirmeniz yeterli. İkinizin şarkısını da üzerine yerleştirdiniz mi, artık ikinizin de bir filmi var demektir.

İkinizin Kitabını Yazın!

İlişkinizin en özel anlarına dair aklınızda ya da günlüğünüzde kaleme alınmış notlar mutlaka vardır. Bu notları süsleyerek O’na bazı şeyleri hatırlatmak, ya da hatıraları ölümsüzleştirmek istemez misiniz? Bu konuda her birinizin yazar olmasını beklemiyorum elbette. Ama hemen herkes hayatında bir ya da birkaç kere kompozisyon ödevi hazırlamıştır. Buradaki deneyimlerinizden hareketle haydi sıvayın kolları ve ikinizin hikayesini yazmaya başlayın. Kapak ve önsöz gibi detayları da ihmal etmeyin. Bu konuda kendinizi yetersiz hissediyorsanız hazır formatlarla hizmet veren çeşitli hediye sitelerinden (ki bunların pek çoğuna bu sayfadan da denk gelebilirsiniz) yardım alabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere biraz zaman ayırarak fazla ağır bedeller ödemeksizin tamamıyla size özel ve üzerinde düşünülerek emek harcanmış hediyeler hazırlayabilirsiniz. Geri kalan bütçenizle de ona nefis bir yemek ısmarlayabilir, hediyenizi çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

Az bir bütçeyle yapabileceklerinize inanamayacaksınız. Eğer internetten sipariş vermeyi düşünüyorsanız tikokupon sitesindeki hediye ile ilgili indirim kuponu seçeneklerine göz atabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çiçek, Çikolata ve Hediye Sipariş Siteleri Alışveriş Kuponları – Ocak, 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir