Hayatınızdaki Mucizeyi Gerçekleştirmek Sizin Elinizde!

Hayatınızdaki mucizeyi gerçekleştirmek sizin elinizde! Yeter ki isteyin. Mücadele edin. Hayat amacınız olan hiç bir şeyden vazgeçmeyin. Sizin hayat amacınız sizi heyecanlandırmalı. Unutmayın! siz bir şey isterken heyecanlanmıyorsanız evren sizin istediğiniz şeyleri duymaz!

Hayal kurmanın serbest olduğu yerlerde yaşıyorsunuz. Hayaller sınırsız uçlarla doludur. Hayalleriniz de istediğiniz yerde, istediğiniz şekilde olursunuz. Soyut olarak kurduğunuz hayalleriniz aslında sizi siz yapan şeylerdir. Kendinizi tanımanızı sağlayan bir el feneridir. Kendiniz için belirlediğiniz hedefler ise hayalleriniz ile çıktığınız yollardan oluşur. Peki hedef nedir? Hedef HAYAT AMACINIZDIR! Sizin belirlediğiniz hayat amacınız gözlerinizden çıkan ışığınızdır. Çıkın dışarıya önünüze gelen herkesin gözlerinin içine bakın. Kaçında ışık görebileceksiniz? Mutlu olmak elinizde iken üstelik! Kendisine Hayat Amacı belirlemeyen kişi hayattan da zevk almıyor. İçi kıpırdamıyor. Heyecanlanmıyor. Mutlu olamıyor…

Hayalleriniz Avuçlarınızda

Hedefleriniz ve Yaşam amacınız var ise pencerenizi açın. İster yağmurlu, ister güneşli, isterse bulutlu bir havayla karşılaşın. Derin bir nefes alın ve verin. Şükredin. Şükür enerjisi ile birlikte yenileneceksiniz. Küçük bir hikaye ile yazımı sonlandırmak istiyorum. Ahmet Şerif İzgören’in seminerinde dinlemiştim. Ve beni hayata bağlayan bir hikayeydi.  Bir kız çocuğu iki avucunun arasına bir kelebek koyar ve bir bilgenin yanına giderek şöyle der;

Şimdi benim avuçlarımın arasında bir kelebek var sizce yaşıyor mudur?  Ölmüş müdür? Der. Bilge beklemeden cevap verir.

Bu sorduğun sorunun cevabı sende saklı!  Çünkü kelebek senin avuçlarının içerisinde! Bu nedenle onun yaşaması da ölmesi de senin elinde yavrum. Der.

Hayatınız kendi avuçlarınız içerisinde. Yaşatmak ve öldürmek tamamen size kalmış.

Tavsiyeler

Özgüven problemi yaşayan insanların bu sıkıntısından kurtulması için hazırlanan tecrübe birikimiyle oluşturulmuş bu linkteki YÜRÜYEN ÖZGÜVEN e-kitabı size rehber olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kitap, Kültür ve Eğitim Siteleri İndirim Kuponları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir