Hayatımıza Sporu Yaymak

Bir insan yaşadığı süre içinde spor yapmayı kendine en önemli vazife bilmelidir. Sporu hemen hemen her gün yapmaya özellikle itina göstermelidir. Sporu bir hayat felsefesi olarak kabullenmeli,Sporsuz bir yaşam sürmenin insanın çabuk çökmesine veya yok olmasına sebebiyet verdiğini hiç bir zaman unutmamalıdır. Spor yapan bir insan her zaman kendini zinde, dinamik ve güvende hisseder. Çünkü spor yaparak hemen hemen tüm organlarını yaşamında harekete geçirmiş ve onların da daha dinamizm içinde olmasına çok büyük katkı sağlamış olur…

Spor demek hayat demektir.  Spor; bir yaşam biçimi ve hayatın zorlu yollarını kolaylıkla aşabilme şeklidir. Yaşamı tam anlamıyla kucaklayabilmek sporla her zaman daha rahat ve kolay  olacaktır. Çünkü yaşamı devam ettirebilmek ve sorunsuz geçirmek için spor yapmak en önemli vaziyettir. Sporsuz bir yaşam ise insanın veya bir canlının daha çabuk tükenmesi veya ölmesi anlamına gelir.

Spor; çoğu hastalıkların, vücuttaki hem bedensel hem de ruhsal sorunların en önemli ilacı konumundadır. Bu ilaç gerçekten en doğal haliyle hayatımızda yer almakta ve insan bu ilacı gerektiği gibi kullanmakta çok aciz kalmaktadır. Nitekim bu doğal ilacı kullanabilenlerin hali de tüm çıplaklığıyla önümüzde mükemmel şekilde durmaktadır. O zaman yapılması gereken ortada olup, elinde bulunan bu doğal iksiri kullanmayı çok iyi bilmeli ve kendini mağdur duruma hiç bir zaman düşürmemelidir. Mağduriyet gelmeden önce elinde bulunan doğal çözüm yollarını çok iyi değerlendirmelidir.

Eğer bir insan tam manasıyla sağlıklı beslenmeye ve özellikle spor yapmaya özen gösterirse, o insan için hayatı veya yaşamı gerçekten bir Cennete dönüşecektir. Ama bu Cenneti kullanmayı bilmiyor ise, o zaman da elinde bulunan  mükemmel vaziyet maalesef ki  Cehennem halini alır. Çünkü spor yapmayan bir insanın vücudu  belli bir zaman sonunda artık SOS vermeye başlayacak ve alarm zilleri çok yüksek seviyeden kulakları sağır edercesine çalacaktır. İşte tüm bu nedenlerden ötürü; İnsanın muhakkak günlük sporunu azami ölçüde yapmaya özen göstermesi, sağlıklı bir yaşam için özellikle gerekir.

Spor birçok alanda insanlığın hizmetinde yerini almış olmakla, bu alanlar kişilerin eğilimleri ile  doğru bir orantı gösterir. Yani kişi içinden gelen sporu yapmakta veya istediği spor alanı üzerine kendini geliştirmeye çalışmaktadır. Bu alanlar; Futbol, Basketbol, Voleybol, Judo, Karete, Boks, Güreş, Yüzme, Okçuluk, Gülle atma, Sırıkla Atlama, Maraton, Koşma, Beyzbol, Amerikan futbolu, Golf vs. diye sayılabilir.

Günümüzde en yaygın veya popüler spor alanı ise Futbol olarak görünmektedir.  Bu alan Dünyadaki  tüm Ülkelerde en çok dikkat çeken ve Özellikle İngiltere, Almanya, İspanya, İtalya ve Brezilya gibi yerlerde tavan veya zirve yapmış konumdadır. Gerçekten de günümüzde Futbol adeta bir Endüstri haline gelmiş olup, özellikle yukarıda sayılan  Ülkelerde ise futbola akan paraların haddi hesabı yoktur.  Örneğin ünlü bir futbolcu Milyon dolarlar veya Milyon Eurolarla transfer edilmekte, kulübüne  çok büyük miktarda  bonservis ücreti ödenmektedir.

Ayrıca futbol dışında özellikle ABD de NBA adı altında öyle bir Baketbol ligi vardır ki; bu lig Dünyada parmakla göstrerilen bir lig olmasının yanı sıra, NBA de ki oyuncular gerçektende astronomik rakamlarla basketbol oynamaktadır.

Son yıllarda diğer spor alanlarında da gerçekten güzel gelişmeler yaşanmaya başlamış olmakla birlikte,  bir çok Ülke de değişik Ulusal veya Uluslararası spor aktiviteleri, olimpiyatlar düzenlenerek, diğer tüm spor alanlarına da  yeterli düzeyde destek verilmeye çalışılmaktadır.

Dünyada spor artık bir büyük  bacasız endüstri haline gelmiş olup, bu endüstri dalından ekmek yiyen veya oldukça yüklü paralar kazanan birçok kişi veya kişiler  mevcuttur. Örneğin bir futbolcuyu ele aldığımız zaman hem sporunu yapmakta hemde bu alanda oldukça hatırı sayılır paralar kazanmaktadır. Ayrıca hem top oynamakta, hem de 90 dakika boyunca vücudunun her yerini en güzel şekilde  çalıştırmaktadır. Bu da sporcu olanların veya futbol ile ilgilenen tüm insanların daha sağlıklı olmasında oldukça önemli rol oynar.

Sonuç olarak; hayatımızın her noktasına sporu çok iyi yaymalı ve her an spor yapmaya aşırı özen göstermelidir. Sporun Sağlıklı yaşamın en önemli vazgeçilmezi olduğu gerçeğini de  hiç bir zaman aklımızdan çıkarmadan sporu tüm benliğimizde hissederek yaşamaya devam etmeliyiz.

Eğer;  Sağlıklı bir yaşam sürdürmek istiyorsan devamlı spor, sabah akşam demeden spor, spor, spor….

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spor/Outdoor ve Ayakkabı Mağazaları İndirim Kuponları – Mayıs, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.