Yapacaklarınızı Hayal Edin! Hedef Belirleyin!

Geçmişteki yaptığınız hataları “şu an” yapmayın. Sizler bugünleri de arayacak olanlarsınız. O yüzden şimdi hemen vaktiniz varsa koşun hayallerinize…

Siz de hayallerinizi zaman kavramı yüzünden keşke ve acabalar ile örümcek ağında tutanlardan mısınız? Hayaller kurulur hedefler belirlenir. Peki ya ne zaman gerçekleşecek diye oturup beklemek mi gerekiyor. Şimdi hepinize birden soruyorum mücadele etmeden kim nereye gelmiş! Herkesin kendisine yaşattığı şey aslında şu, zaman geçiyor ama istediklerim olmuyor? Yaşım kaç oldu hala hayallerim gerçekleşmedi! Geçmişte şu olmasaydı şimdi buradaydım! Biz kenara çekilir de suç hep mi zamanın olur. Nedir bu geçmiş suçlamalarınız! Zaman kavramlarınız. istikrar ve sabrınız yoksa ve mücadele etmiyorsanız nasıl olacak o istedikleriniz. Şimdi hepinizden şunu istiyorum. Oturun bir yere ve derin bir nefes alın. Gözlerinizi kapatın. Yaşınız kaç olursa olsun lütfen şimdi bunu yapın. Hayal edin. Şuan bulunduğunuz yaştan 20 yaş daha yaşlısınız. İliklerinize kadar hissedin. O andasınız. O yaşınızı yaşıyorsunuz. Gücünüz tükenmiş, artık eskisi kadar hızlı hareket edemiyor ve ihtiyaçlarınızı hemen karşılayamıyorsunuz. Yüzünüzü, ellerinizi, konuşmanızı, işinizi hayal edin. Parkta yeşilliklerin arasında bulunan bir banka oturdunuz. Ve sizin şuan ki yaşlarınızda olan biri gelip karşınızda arkadaşlarıyla hoş sohbet ediyor. Şimdi tek yapmanız gereken şu? Onun yerinde olsaydınız ne yapardınız? Evet, tamda bunu demek istiyorum. Zaman kavramı geçer, keşkeler büyür. İnsanoğluna bahane üret de yeter ki.  Önemli olan geçmişe takılı kalmak değil! Siz yaşınızdan 20 yaş büyük olsaydınız, şu yaşınıza döndüğünüzde neler yapardınız? Lütfen hayatınızı, isteklerinizi engellemeyin. Yaşadıklarınız elbetteki sizi yoracak ama sızlanmayacaksınız. Nefes alacaksınız, dinleneceksiniz ve hayallerinizi canlandırıp kendinizi heyecanlandıracaksınız. Ve yolunuza devam edeceksiniz. Hem de hiç ara vermeden.

Evet hepinizin önünde şuan bu imkan var. Bahane üretme. Hayallerine koş. Hedeflerine koş. Bahanelerle ördüğün bedenindeki duvarları aş! Gözlerinizi açtığınızda o karşınızdaki kişi sizsiniz? Peki hala neden duruyorsunuz?

Tavsiyeler

Özgüvenini arttırmak isteyenler için hazırlanan tecrübe birikimiyle oluşturulmuş bu linkteki YÜRÜYEN ÖZGÜVEN e-kitabı size rehber olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kitap, Kültür ve Eğitim Siteleri İndirim Kuponları – Mayıs, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir