Hastaneye Hangi Çiçek Gönderilir?

Çiçek Gönderimi

Geçmiş Olsun Çiçeği Hangisi?

Geçmiş olsun, hayırlı olsun gibi bir sebepten dolayı hastaneye çiçek göndereceğiniz zaman dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken kurallar…

İşte hastaneye gönderilecek çiçekler ve sebepleri

Nedeni her ne olursa olsun çiçek, bir duyguyu ifade etmenin en doğru yoludur. Zaman zaman bir yakınımızın hastalığında veya bir yakınımızın doğum haberinde kutlama ya da geçmiş olsun demek amacıyla çiçek göndermeye ihtiyaç duyarız. Ancak, geçmiş olsun, hayırlı olsun gibi bir sebepten dolayı hastaneye çiçek göndereceğiniz zaman dikkat etmeniz gereken ve bilmeniz gereken bazı kurallar vardır. Peki hastanelere çiçek gönderirken hangi çiçek tercih edilmelidir? Sebebi Nedir?

Hastaneler steril ortamlardır ve gerekli hijyenin korunması amacıyla da bir dizi kurallara ihtiyaç duyarlar. Günümüzde pek çok hastane, hasta odalarına çiçek kabulünü kaldırmıştır. Çiçekleri odaya özel numara altında teslim alan ve hasta çıkışına kadar koruyan, hastanın ya da hasta yakınının hastaneyi terk edeceği zaman da çiçeği hastaya ya da yakınına teslim eden bu hastanelerin, bu yeni uygulama modelleri hasta yakınlarının çiçek tercihlerinde farklı bir seçicilik içine girmesini sağlamıştır.

Hastaneye Hangi Çiçek Gönderilir? Hangi Çiçek Gönderilmez?

  1. Hastaneye çiçek gönderileceği zaman, seçilen çiçeklerin kokulu olmaması önemlidir. Lilium, yasemin, sümbül gibi çiçekler hastane gönderimleri için uygun değildir.
  2. Hastaneye çiçek gönderiminde buket çiçek tercih edilmemelidir. Odalara çiçeklerin kabul edilmediği düşünülürse hasta odasının kapısında ya da özel alanlarda buket çiçeğin saklanması kolay değildir. Hastanede yatış süresi gözetildiğinde çıkış tarihinize kadar buket çiçekteki çiçeklerin kuruyarak ölmesi de ayrı bir risk.
  3. Hastaneye çiçek gönderirken, dayanıklı çiçekler seçmek önemlidir.
  4. Özel vazo, sepet hatta saksıda çiçekler hastaneye çiçek gönderimleri için idealdir. Kendi standı içinde olduğunda hem saklanması hem de korunması daha kolaydır.
  5. Beyaz ya da kırmızı güller, beyaz gerbera, lisyantuslar, antoryum, mevsimine uygun kır çiçekleri, dracena massengena gibi çiçekleri tereddüt etmeden gönderebilirsiniz.

Hastaneye Çiçek Gönderirken En İdeali Orkide’dir

Geçmiş Olsun Çiçeği OrkideSeramik veya cam vazosunda tek dal orkide iyi bakıldığında uzun yıllar gönderilen kişi ile birlikte yaşar. Böylece dönemlik değil uzun süreli bir çiçek seçmiş olursunuz. Bütçeniz doğrultusunda cam fanuslar içinde hazırlanmış orkide ile yapılmış özel tasarım seçenekler de hastaneye çiçek gönderimi için ideal. Hem şık hem zarif hem de özenli ve özel bir seçimdir orkide…

İyi bir seçim yaptığınızda hem sizin içiniz rahat edecek, hem de karşı taraf için moral kaynağı olacaksınız… Sevgiyle, sağlıkla kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çiçek, Çikolata ve Hediye Sipariş Siteleri Alışveriş Kuponları – Aralık, 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.