Yaratılış Özelliğimizde İyi ve Kötüler

Her insanın bir rengi ve bu rengin evrene yayılma, akma şekli vardır. Rengimiz genellikle kişiliğimiz ve yaratılış özelliğimizle ilgilidir. Yaratılış özelliğimizde iyi ve kötüler iç içedir. Rengimizin parlaması, eksik ve kötü yönlerin azalmasıdır. Duygusal uçlar, öz rengimizin kirlenmesine neden olur. Kıskançlık insanın kurdudur. Çünkü kıskançlık, korku, öfke öz rengimizi kapatır. İnsanı beklentileri hasta yapar, beklerken akamayız ki!

Bu yolculuğun dürüst olmak, nefis eğitimimize önem vermek ve düşüncemizin canlı olduğunu kavramaktan geçtiğini artık hepimiz biliyoruz. Tekrarlanmayan hatalar yol açıcıdır. Eğer bir elma özelliğinde isek, rengimizin zamanla en güzel ve berrak kırmızı hale akması (olgunlaşmak) doğaldır. Gerçek rengimiz ortaya çıkancaya kadar tüm renkleri kullanırız. Bir makamda tüm notaların var olması, ama bir ki notanın minik değişmesi ile çeşitli makamların oluşmasına da benzetebiliriz. Rengimizi bilmek,rengimizin olumsuzluklarını azaltmak ve olumlu özelliklerini açığa çıkartmak olgunlaşmamız için rehber olabilir.

Rengimiz parladıkça savunma mekanizmamız artar, diğer insanlarla iletişimimiz kolaylaşır. Akışta olan bir sanatçının eseri tüm olarak bitmez, hep yarım hissi vardır.

Evrenden evrene akma şeklimiz, yaratılış özelliğimiz doğrultusunda,içsel ışığımızın parlaması ile olur. Akışkan olma hali, katı maddenin son halidir belkide. Daha sonra başka boyutlarda tekamüller sürebilir. Rengimizi, özelliklerimizi öğrendikçe hiç bir şey bilmediğimizi tekrar fark eder, gerçek teslimiyetin içerdiği bütünlüğü sezeriz. Kaynağa yakınlaşırız, rengimiz şeffaflaşır ve gittikçe beyazlaşırız. Rengimiz açığa çıktıkça geçirgen olma özelliğimiz de artar ve beyaz renk gibi tüm renkleri iletiriz, koşulsuz yargısızlaşırız.

Bizler öz rengimize odaklanabilmek için ara ara içimizi dinleyip, düşüncelerimizi susturmalıyız. Kendimizi bir renk olarak düşleyip, evrene nasıl aktığımızı gözlemleyebiliriz. Bunun için, derin nefes alarak iki-beş dakikada kendimize dönmemiz, gevşememiz yeterli olabilir. Tek renge ulaşmak için kendimizi 2-3 renk olarak da ifade edebiliriz. Kendimizi renkten renge geçerken de fark edebiliriz. Hissettiklerimizi kağıtlara çizerek somutlaştıralım. Bu çalışmalarla kendimizi fark etmede somut bir şekilde ilerleme kaydederiz. RESİMLE İÇ GELİŞİM isimli kitabımız merak edenler için daha açıklayıcı olabilir.

Çizgilerle akmanın yolu karalamalardır. Küçük kağıttan tutun duvara monte edilen bir, üç metrelik kağıtlarda özellikle pastellerle karalamalar yapalım. Bu çalışmalar bizim enerjimizi dengeleyecek, tatmin duygusu yaşatacaktır. Çizgilerimiz, kısa,kesik, silik, sert dönüşler ve çok koyuluklarla başlayabilir. Zamanla açıklı koyulu, birbirine uyumlu, spiral ve rahat çizgiler oluşur. Duygusal süvrilikleri bir başkasına yönelteceğimize, çizgilerle, renklerle halledebiliriz sanırım! Lütfen beklenti, alışılmış güzellik ve onaylatmadan sadece  kendimiz için karalayalım, boyayalım!

Rengi parlamaya başlayan insanların en önemli yiyecekleri su ve havadır! Renklerimizin parıldaması dileğimizle…

Tavsiyeler

Kişisel ve profesyonel hayatında başarılı olmak isteyenler için hazırlanan tecrübe birikimiyle oluşturulmuş bu linkteki SÖZEL OLMAYAN İLETİŞİM ve KARİZMA e-kitabı size rehber olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir